Strona głównaZdrowieTe zioła są bardziej skuteczne w zwalczaniu wirusów niż leki

Te zioła są bardziej skuteczne w zwalczaniu wirusów niż leki

Wirusy wywołują typowe choroby zakaźne, takie jak przeziębienie i grypa, ale także niektóre poważne stany, takie jak ospa i gorączka krwotoczna. Atakują zdrowe komórki i wykorzystują je do namnażania i produkcji innych wirusów.

- Advertisement -

- Advertisement -

Dlatego bardzo ważne jest, aby leczyć wirusy jak najszybciej, ale niepokojące jest to, że antybiotyki nie mają na nie większego wpływu.

- Advertisement -

Z drugiej strony niektóre zioła mają silne właściwości przeciwwirusowe, które mogą lepiej zwalczać wirusy niż leki, a tutaj przedstawiamy cztery najlepsze z nich.

4 zioła o silnych właściwościach przeciwwirusowych

1. Melisa lekarska

Silne właściwości przeciwwirusowe tego zioła są dobrze udokumentowane, dlatego melisę lekarską stosuje się do przygotowania kremów na opryszczkę i ogniska opryszczki. Jest to roślina łatwa w uprawie.


Przygotuj herbatę z tej rośliny, aby zwalczyć różne infekcje, takie jak przeziębienie i grypa. Możesz ją również stosować miejscowo, podobnie jak kremy do zwalczania opryszczki, ospy wietrznej, półpaśca i innych zmian wirusowych.

2. TraganekTraganek, czyli chińskie huang qi to zioło, które zapewnia silne właściwości wzmacniające odporność. Chociaż nie jest dobrze znane, to zioło ma działanie przeciwwirusowe, które jest doskonałe do leczenia przeziębienia i grypy, a także wirusa Coxsackie B, który może prowadzić do zapalenia serca. Aby zrobić ziołową herbatę ugotuj plasterki korzenia lub użyj dostępnej w handlu nalewki.

Niemniej jednak to zioło wykazuje lepszy efekt, gdy jest stosowane raczej jako środek zapobiegawczy niż w leczeniu chorób. Dlatego zacznij zażywać tę herbatę, gdy tylko zauważysz wystąpienie choroby wirusowej lub gdy zostaniesz na nią narażony.

3. Czosnek

Nie możemy kontynuować bez uwzględnienia czosnku z jego silnymi właściwościami przeciwwirusowymi, przeciwgrzybiczymi i przeciwbakteryjnymi. Możesz spożywać go na surowo lub jako suplement, nawet jeśli eksperci zalecają stosowanie zioła w niezmienionej postaci, aby czerpać maksymalne korzyści.

Istnieje wiele sposobów na włączenie tego niedrogiego zioła do codziennej diety. Ale aby go użyć, aby zapobiec przeziębieniu i grypie, możesz umieścić trochę mielonego czosnku w bulionie z kurczaka.

Tylko upewnij się, że nie spożywasz surowego czosnku w nadmiernych ilościach, ponieważ może to powodować nudności.

4. Imbir

Imbir od dawna znany jest jako „rozgrzewająca” roślina. Oprócz tego, że ma silne właściwości przeciw nudnościom, to zioło jest również doskonałym środkiem przeciwwirusowym.

Aby osłodzić pikantną i smaczną herbatę imbirową, wystarczy dodać trochę miodu do smaku. Pij herbatę imbirową kilka razy dziennie, zauważając pierwsze oznaki przeziębienia i grypy. Zioło to nie jest zalecane dla kobiet w ciąży.Sekretny przepis na piękne, gęste włosy

Wszystkie kobiety chcą, aby ich włosy były gęste, długie i mocne, ale doskonale wiadomo, że produkty do włosów w sklepach mogą kosztować sporo pieniędzy. Co powiesz...

J&J w końcu przyznaje, że ich produkty zawierają składniki rakotwórcze

Każdy rodzic jest bardzo ostrożny jeśli chodzi o wybór produktów do pielęgnacji niemowląt. Jak już zapewne wiecie wiele firm sprzedaje produkty dla dzieci, w...

Masz słabe krążenie? Poznaj najlepsze domowe środki zaradcze!

Starzenie się powoduje wiele niepożądanych stanów zdrowotnych, w tym słabe krążenie. Osłabione naczynia krwionośne i siedzący tryb życia są głównymi czynnikami przyczyniającymi się do...

5 porannych rytuałów, które pozytywnie wpłyną na metabolizm!

Każdy z nas chce rozpocząć dzień pełen energii i z uśmiechem na twarzy. Warto więc stworzyć rutynę, która sprawi, że nasze ciało będzie szczupłe, szczęśliwe i...