Strona główna Zdrowie Te zioła są bardziej skuteczne w zwalczaniu wirusów niż leki

Te zioła są bardziej skuteczne w zwalczaniu wirusów niż leki

Wirusy wywołują typowe choroby zakaźne, takie jak przeziębienie i grypa, ale także niektóre poważne stany, takie jak ospa i gorączka krwotoczna. Atakują zdrowe komórki i wykorzystują je do namnażania i produkcji innych wirusów.

Dlatego bardzo ważne jest, aby leczyć wirusy jak najszybciej, ale niepokojące jest to, że antybiotyki nie mają na nie większego wpływu.

Z drugiej strony niektóre zioła mają silne właściwości przeciwwirusowe, które mogą lepiej zwalczać wirusy niż leki, a tutaj przedstawiamy cztery najlepsze z nich.

4 zioła o silnych właściwościach przeciwwirusowych

1. Melisa lekarska

Silne właściwości przeciwwirusowe tego zioła są dobrze udokumentowane, dlatego melisę lekarską stosuje się do przygotowania kremów na opryszczkę i ogniska opryszczki. Jest to roślina łatwa w uprawie.

Przygotuj herbatę z tej rośliny, aby zwalczyć różne infekcje, takie jak przeziębienie i grypa. Możesz ją również stosować miejscowo, podobnie jak kremy do zwalczania opryszczki, ospy wietrznej, półpaśca i innych zmian wirusowych.

2. Traganek

Traganek, czyli chińskie huang qi to zioło, które zapewnia silne właściwości wzmacniające odporność. Chociaż nie jest dobrze znane, to zioło ma działanie przeciwwirusowe, które jest doskonałe do leczenia przeziębienia i grypy, a także wirusa Coxsackie B, który może prowadzić do zapalenia serca. Aby zrobić ziołową herbatę ugotuj plasterki korzenia lub użyj dostępnej w handlu nalewki.

Niemniej jednak to zioło wykazuje lepszy efekt, gdy jest stosowane raczej jako środek zapobiegawczy niż w leczeniu chorób. Dlatego zacznij zażywać tę herbatę, gdy tylko zauważysz wystąpienie choroby wirusowej lub gdy zostaniesz na nią narażony.

3. Czosnek

Nie możemy kontynuować bez uwzględnienia czosnku z jego silnymi właściwościami przeciwwirusowymi, przeciwgrzybiczymi i przeciwbakteryjnymi. Możesz spożywać go na surowo lub jako suplement, nawet jeśli eksperci zalecają stosowanie zioła w niezmienionej postaci, aby czerpać maksymalne korzyści.

Istnieje wiele sposobów na włączenie tego niedrogiego zioła do codziennej diety. Ale aby go użyć, aby zapobiec przeziębieniu i grypie, możesz umieścić trochę mielonego czosnku w bulionie z kurczaka.

Tylko upewnij się, że nie spożywasz surowego czosnku w nadmiernych ilościach, ponieważ może to powodować nudności.

4. Imbir

Imbir od dawna znany jest jako „rozgrzewająca” roślina. Oprócz tego, że ma silne właściwości przeciw nudnościom, to zioło jest również doskonałym środkiem przeciwwirusowym.

Aby osłodzić pikantną i smaczną herbatę imbirową, wystarczy dodać trochę miodu do smaku. Pij herbatę imbirową kilka razy dziennie, zauważając pierwsze oznaki przeziębienia i grypy. Zioło to nie jest zalecane dla kobiet w ciąży.

zobacz także

Naturalne sposoby pozbycia się infekcji nerek

Infekcje nerek są zwykle powiązane z zakażeniem pęcherza moczowego, które jeśli nie jest leczone rozprzestrzenia się na nerki. Zakażenie nerek powoduje dużo bólu i dyskomfortu. Ponadto kobiety są...

10 najlepszych produktów poprawiających niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy odnosi się do stanu, w którym tarczyca nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości hormonów, aby utrzymać normalne funkcjonowanie organizmu.Aktywność małego gruczołu w...

Każdego ranka wkładaj do ust ząbek czosnku – oto dlaczego…

Ten zabieg jest wspaniały, ponieważ czosnek jest bogaty w składniki odżywcze, które są korzystne dla czyszczenia organizmu i limfy z toksyn.Wszyscy wiemy, że czosnek...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Wapń jest niezbędnym minerałem dla mocnych kości i zębów. Jako dzieci uczono nas pić więcej mleka, ponieważ odgrywa ono kluczową rolę w zdrowiu kości....
Chyba każdy z nas może przyznać, że marchewki są bardzo smaczne, a do tego bogate w potas, magnez, żelazo, mangan, fosfor i wapń oraz witaminy:...
Czy kiedykolwiek próbowałeś złotego mleka? Eksperci hinduskiej medycyny naturalnej tłumaczą, że zmiksowana kurkuma z miodem jest bardziej efektywna niż syntetyczne antybiotyki..Kurkuma, miód i pieprz,...
Dlaczego warto pić wodę z cytryną każdego ranka? Rano po przebudzeniu wielu osób wypija filiżankę kawy, jednak przedstawiamy Wam doskonały substytut kofeiny, który jest dodatkowo łatwy do...
Antybiotyki są popularnym wyborem w nowoczesnej medycynie. Ich głównym celem jest zwalczanie setek różnych patogenów wywołujących infekcje i wiele innych chorób. Pracownicy służby zdrowia uważają tę klasę...