Zmniejsz zmarszczki wokół ust za pomocą tego kremu domowej roboty

Skóra wokół naszych ust jest nieco bardziej wrażliwa niż skóra na reszcie twarzy.  Dlatego powszechne są przedwczesne oznaki starzenia w tym obszarze.

Ponieważ jesteśmy stale narażeni na działanie promieni słonecznych, toksyn i innych agresywnych czynników nasza skóra traci kolagen i elastynę dlatego często rozwijają się nieprawidłowości.

Chociaż te nieprawidłowości występują w każdym przypadku inaczej, konieczne jest podjęcie pewnych środków i staranie się, aby nie wpływały na piękno twarzy.

Na szczęście istnieje obecnie szeroka gama zabiegów kosmetycznych, które odżywiają skórę wokół ust, aby zapewnić jej elastyczność.

Jednak niektóre produkty na rynku są dość drogie i nie wszystkie z nich są ogólnie dostępne.

Dlatego dziś chcemy podzielić się z tobą naturalnym przepisem. Ten świetny środek zawiera składniki, które oferują podobne efekty jak te dostępne na rynku, a zapewniają bardziej przystępną cenę.

Domowy krem ​​redukujący zmarszczki wokół ust

Krem przeciwzmarszczkowy to w 100% naturalny produkt. Łączy w sobie zalety kilku zdrowych składników dla skóry, dostarczając dodatkowych składników odżywczych i ochronnych.

Zawiera witaminę E, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i silne przeciwutleniacze, które pomagają zminimalizować negatywne skutki wolnych rodników.

Co więcej ten domowy krem ​​to silny naturalny balsam,  który zapobiega wysuszaniu i utracie kolagenu i elastyny.

Ponadto jest to dobry środek, aby zmniejszyć zwiotczenie, które jest jedną z odpowiedzialnych przyczyn wczesnego pojawiania się oznak starzenia się.

Przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z jego składników.

Korzyści z wosku pszczelego

Wosk pszczeli jest naturalną substancją wytwarzaną przez młode pszczoły w celu ochrony ich ula przed zewnętrznymi czynnikami środowiska.

Składa się głównie z długołańcuchowych węglowodorów, w tym parafin i olein.

Wosk pszczeli od lat jest używany jako naturalny składnik kosmetyczny. Dzieje się tak, ponieważ reguluje pH skóry, zapobiega infekcjom i tworzy barierę ochronną przed czynnikami, które powodują starzenie.

Zastosowanie wosku pszczelego na skórze zmniejsza obecność zanieczyszczeń i martwych komórek. W ten sposób optymalizuje proces natleniania komórek.

Korzyści z oleju migdałowego

Przede wszystkim kwasy tłuszczowe znajdujące się w oleju migdałowym łatwo wnikają w pory skóry, dając dodatkową wilgoć i miękkość.

Zawiera witaminy A i E, które działają jako przeciwutleniacze i naturalne środki przeciwzapalne. Te witaminy, a także minerały w oleju migdałowym łagodzą suchość, podrażnienie i inne objawy spowodowane przez kontakt z toksynami.

Ponadto olej ten poprawia również krążenie krwi i ułatwia czyszczenie martwych komórek. Jak możesz sobie wyobrazić jest to klucz do zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się.

Korzyści płynące z olejku różanego

Olejek różany jest jednym z najbardziej polecanych naturalnych produktów do pielęgnacji twarzy i delikatnej skóry.

Co więcej wyróżnia się swoją mocą nawilżającą i odmładzającą, idealną do minimalizowania widocznych plam, blizn i oznak starzenia.

Olej różany zawiera kwasy tłuszczowe omega 3, witaminę E i inne antyoksydanty, które odżywiają skórę, aby zachować jej elastyczność i jędrność.

Jak przygotować ten domowy krem

Możesz kupić składniki, aby przygotować ten domowy krem ​​w sklepie ziołowym lub kosmetycznym.

Upewnij się, że kupujesz składniki najlepszej jakości, aby upewnić się, że zawierają wszystkie korzyści.

Składniki

 • 12 łyżek wosku pszczelego (120 g)
 • 1 szklanka oleju migdałowego (200 g)
 • 2 łyżki olejku różanego (30 g)
 • 1 i ½ łyżki wody różanej (15 ml)

Metoda

 • Najpierw włóż wosk pszczeli do żaroodpornego pojemnika i podgrzej na parze.
 • Gdy wosk pszczeli się rozpuści, dodaj olej migdałowy i olejek różany.
 • Dokładnie zmieszaj składniki
 • Ostudź i przenieś do szczelnego szklanego pojemnika i przechowuj w ciemnym miejscu .

Jak to zastosować

 • Weź konieczną ilość kremu i wetrzyj go delikatnie w obszar przy ustach.
 • Pozwól mu dobrze się wchłonąć, bez spłukiwania.
 • Używaj go każdego wieczoru, aby uzyskać pozytywne wyniki.
👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: