Strona głównaZdrowieZnaleźliśmy najprostszy sposób na pozbycie się infekcji zatok. Wszystko czego potrzebujesz to ta stara sztuczka

Znaleźliśmy najprostszy sposób na pozbycie się infekcji zatok. Wszystko czego potrzebujesz to ta stara sztuczka

Zapalenie zatok, zwane również infekcją zatok to zapalenie błon śluzowych i tkanki w jamach nosowych. Zdrowe zatoki są wypełnione tylko powietrzem, a infekcję wywołują obecne bakterie.

Najczęstsze objawy zapalenia zatok to bóle głowy, gorączka i obrzęk twarzy. Przyczyn może być wiele, ale zwykle jest to przeziębienie lub alergia.

Istnieją dwa rodzaje zapalenia zatok: ostre i przewlekłe. W przypadku ostrego stanu zapalnego kuracja trwa około miesiąca. Ale leczenie przewlekłego zapalenia trwa do 12 tygodni.


Infekcja powoduje nie tylko duży ból, ale także dyskomfort. Czasami wykonywanie nawet najprostszych czynności może być wielkim problemem, któremu towarzyszy częsty i gęsty śluz w jamach nosowych, który utrudnia swobodne oddychanie.

W cięższych przypadkach lekarze uciekają się do leczenia antybiotykami, ale niesie to ze sobą (szczególnie przy długotrwałym stosowaniu) skutki uboczne. Dlatego warto rozważyć naturalne metody i skonsultować je z lekarzem. Przedstawiamy Ci jeden z nich.Pomoże Ci ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma wiele zastosowań i jest jednym z najlepszych pomocników, jeśli chodzi o problemy zdrowotne. Jest pełen antyoksydantów, witamin i minerałów, doskonale pomaga organizmowi radzić sobie z infekcjami.

Czytaj także:  Herbata imbirowa - wspaniały przepis na stres i oczyszczenie organizmu

W przypadku zapalenia zatok pomaga rozbijać śluz i oczyszczać drogi oddechowe, a jego właściwości antybakteryjne zabijają bakterie odpowiedzialne za infekcje. Promuje również odporność i zapobiega ponownemu zakażeniu.Zobacz też


Przygotuj tę „miksturę” i wykorzystaj jej niesamowite właściwości.

Składniki:

1/2 szklanki ciepłej wody,

1/4 szklanki octu jabłkowego,

trochę soku z cytryny,

1 łyżka miodu,

1/2 łyżeczki pieprzu cayenne.

Wymieszaj wszystkie składniki w szklance i wypij.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły