Znaleźliśmy najprostszy sposób na pozbycie się infekcji zatok. Wszystko czego potrzebujesz to ta stara sztuczka

Zapalenie zatok, zwane również infekcją zatok to zapalenie błon śluzowych i tkanki w jamach nosowych. Zdrowe zatoki są wypełnione tylko powietrzem, a infekcję wywołują obecne bakterie.

[quads id=8]

Najczęstsze objawy zapalenia zatok to bóle głowy, gorączka i obrzęk twarzy. Przyczyn może być wiele, ale zwykle jest to przeziębienie lub alergia.

Istnieją dwa rodzaje zapalenia zatok: ostre i przewlekłe. W przypadku ostrego stanu zapalnego kuracja trwa około miesiąca. Ale leczenie przewlekłego zapalenia trwa do 12 tygodni.

[quads id=10]

Infekcja powoduje nie tylko duży ból, ale także dyskomfort. Czasami wykonywanie nawet najprostszych czynności może być wielkim problemem, któremu towarzyszy częsty i gęsty śluz w jamach nosowych, który utrudnia swobodne oddychanie.

W cięższych przypadkach lekarze uciekają się do leczenia antybiotykami, ale niesie to ze sobą (szczególnie przy długotrwałym stosowaniu) skutki uboczne. Dlatego warto rozważyć naturalne metody i skonsultować je z lekarzem. Przedstawiamy Ci jeden z nich.

[quads id=9]

Pomoże Ci ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma wiele zastosowań i jest jednym z najlepszych pomocników, jeśli chodzi o problemy zdrowotne. Jest pełen antyoksydantów, witamin i minerałów, doskonale pomaga organizmowi radzić sobie z infekcjami.

W przypadku zapalenia zatok pomaga rozbijać śluz i oczyszczać drogi oddechowe, a jego właściwości antybakteryjne zabijają bakterie odpowiedzialne za infekcje. Promuje również odporność i zapobiega ponownemu zakażeniu.

[quads id=5]

Przygotuj tę „miksturę” i wykorzystaj jej niesamowite właściwości.

Składniki:

1/2 szklanki ciepłej wody,

1/4 szklanki octu jabłkowego,

trochę soku z cytryny,

[quads id=4]

1 łyżka miodu,

1/2 łyżeczki pieprzu cayenne.

Wymieszaj wszystkie składniki w szklance i wypij.