Strona główna Zdrowie Zobacz jak akupresura może złagodzić ból głowy i stres w 30 sekund

Zobacz jak akupresura może złagodzić ból głowy i stres w 30 sekund

Czy odczuwasz okropny ból głowy i nie masz pod ręką środka przeciwbólowego? Nie musisz długo cierpieć z powodu bólu, ale zamiast brać środek przeciwbólowy wykonaj ten zabieg. Po prostu naciśnij ten punk na dłoni, a ból zniknie.

Co to jest akupresura?

Akupresura jest alternatywną lub uzupełniającą terapią wywodzącą się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Zgodnie z tą terapią ciało ma określone punkty akupresurowe, które można znaleźć w „kanałach energetycznych”.

Gdy niektóre z tych kanałów są zablokowane mogą wystąpić różne dolegliwości. Tak więc, poprzez stymulację tych punktów akupresury ciało powraca do swojego naturalnego samopoczucia.

Jak akupresura może leczyć ból głowy i stres?

Akupresura może skutecznie stymulować ciało i rozluźniać mięśnie. Najłatwiejszym sposobem leczenia bólu głowy i stresu jest punkt między kciukiem, a palcem wskazującym.

Tak więc, gdy odczuwasz ból głowy lub stres ściśnij mięsistą część między kciukiem, a palcem wskazującym. W medycynie chińskiej ten szczególny punkt nazywany jest miejscem Hoku.

Ściskaj ten konkretny punkt przez pół minuty, a znacznie zmniejszysz napięcie i stres, a także zmniejszysz ból głowy.

Nie ma ograniczenia, jak często możesz ćwiczyć tę metodę w ciągu dnia. Upewnij się tylko, że siedzisz w wygodnej pozycji z rozluźnionymi mięśniami i zamkniętymi oczami.

Chociaż jest to technika samo-masażu możesz poprosić kogoś, aby zrobił to za Ciebie.

Akupresura może leczyć więcej niż ból

Regularnie praktykowana akupresura może poprawić ogólny stan zdrowia i zminimalizować wystąpienie niektórych chorób.

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że zabiegi akupresurowe mogą leczyć przeziębienie, wirusy, stres emocjonalny i psychiczny, zaburzenia neurologiczne, choroby skóry, a nawet raka.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

W kuchni znajdują się różne owoce, warzywa i przyprawy, które oprócz przygotowywania smacznych i zdrowych potraw mogą być również wykorzystywane do leczenia wielu problemów...
Olej kokosowy zawiera unikalne połączenie kwasów tłuszczowych o silnych właściwościach leczniczych, a także są one wykorzystywane jako szybkie źródło energii. Olej kokosowy jest uważany za egzotyczny...
Czy cierpisz sporadyczne na wzdęcia? To uczucie jest zwykle związane z jedzeniem zbyt dużej ilości pokarmów. Jednak może być również wynikiem gromadzenia cieczy i gazów. Ponadto może...
Przepis rosyjskiego naukowca jest przedstawiany przez wielu jako rewolucyjny lek, który wyleczył tysiące ludzi z raka. Profesor Memerski w swoim wykładzie powiedział, że jest to...
Ból pięty odnosi się do bólu odczuwanego za piętą, na dole pięty lub w łuku stopy. Jest to dość powszechne i może znacznie zakłócać...