Strona głównaZdrowieZobacz jak akupresura może złagodzić ból głowy i stres w 30 sekund

Zobacz jak akupresura może złagodzić ból głowy i stres w 30 sekund

Czy odczuwasz okropny ból głowy i nie masz pod ręką środka przeciwbólowego? Nie musisz długo cierpieć z powodu bólu, ale zamiast brać środek przeciwbólowy wykonaj ten zabieg. Po prostu naciśnij ten punk na dłoni, a ból zniknie.

Co to jest akupresura?

Akupresura jest alternatywną lub uzupełniającą terapią wywodzącą się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Zgodnie z tą terapią ciało ma określone punkty akupresurowe, które można znaleźć w „kanałach energetycznych”.

Gdy niektóre z tych kanałów są zablokowane mogą wystąpić różne dolegliwości. Tak więc, poprzez stymulację tych punktów akupresury ciało powraca do swojego naturalnego samopoczucia.

Jak akupresura może leczyć ból głowy i stres?

Akupresura może skutecznie stymulować ciało i rozluźniać mięśnie. Najłatwiejszym sposobem leczenia bólu głowy i stresu jest punkt między kciukiem, a palcem wskazującym.

Tak więc, gdy odczuwasz ból głowy lub stres ściśnij mięsistą część między kciukiem, a palcem wskazującym. W medycynie chińskiej ten szczególny punkt nazywany jest miejscem Hoku.

Ściskaj ten konkretny punkt przez pół minuty, a znacznie zmniejszysz napięcie i stres, a także zmniejszysz ból głowy.

Nie ma ograniczenia, jak często możesz ćwiczyć tę metodę w ciągu dnia. Upewnij się tylko, że siedzisz w wygodnej pozycji z rozluźnionymi mięśniami i zamkniętymi oczami.

Chociaż jest to technika samo-masażu możesz poprosić kogoś, aby zrobił to za Ciebie.

Akupresura może leczyć więcej niż ból

Regularnie praktykowana akupresura może poprawić ogólny stan zdrowia i zminimalizować wystąpienie niektórych chorób.

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że zabiegi akupresurowe mogą leczyć przeziębienie, wirusy, stres emocjonalny i psychiczny, zaburzenia neurologiczne, choroby skóry, a nawet raka.

Zobacz Też: