Zaburzenia funkcji nerek mają ogromny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Jeśli nerki nie działają poprawnie, nie potrafią filtrować toksyn z krwi może dojść nawet do zagrożenia życia.
Najczęstsze objawy uszkodzenia nerek:
Zmęczenie
Nerki są odpowiedzialne za produkcję erytropoetyny, hormonu, który odgrywa ważną rolę w produkcji czerwonych krwinek, odpowiedzialnych za dostarczanie tlenu do wszystkich zakątków naszego ciała.
Jeśli liczba czerwonych krwinek spada, może dojść do niedokrwistości, a stan ten może prowadzić do zmęczenia i braku tlenu w komórkach.
Zaburzenia układu moczowego
Jeśli nerki nie pracują w prawidłowy sposób, dana osoba może doświadczać częstego oddawania moczu, a sam mocz może być spieniony i przyjmować bladą barwę.
Z drugiej strony można również doświadczyć przeciwieństwa powyższych objawów, takich jak rzadkie oddawanie moczu, a sam mocz może być ciemny, krwawy, mogą też wystąpić trudności w oddawaniu moczu i uczucie ciśnienia.
Obrzęk w niektórych częściach ciała
Ponieważ nerki nie usuwają toksyn, płynów z organizmu, mogą gromadzić się one w niektórych częściach ciała, takich jak twarz, ramiona, kostki i nogi.
Suchość, wysypka, swędząca skóra
Jeśli występują zaburzenia nie usunięte toksyny gromadzą się we krwi, powodując suchość skóry, uporczywe swędzenie i wysypkę. NIGDY nie ignoruj tych objawów, ani nie traktuj ich kremami i maściami.
Ból w dolnej części pleców
Ludzie często cierpią na ból pleców w przypadku zaburzenia czynności nerek, początkowo tylko z jednej strony, a następnie z obu stron.
Jak poprawić funkcjonowanie nerek
Chcąc rozwiązać problemy z nerkami i przywrócić prawidłową ich funkcjonalność musisz wprowadzić pewne zmiany w swoim stylu życia, zacząć jeść zdrową żywność i unikać produktów bogatych w kadm.
Również trzeba pić dużo płynów, soków naturalnych, które oczywiście nie zawierają cukru.