Strona głównaZdrowieTwarz może pokazać, których składników brakuje organizmowi!

Twarz może pokazać, których składników brakuje organizmowi!

Najprostszym sposobem, aby sprawdzić czy masz niedobór jakiś składników odżywczych jest zrobić badanie krwi, tylko czasem nie mamy na to czasu. Istnieje także prostszy sposób, aby dowiedzieć się, czy masz niedobór witamin i to całkowicie za darmo.

Twarz mówi więcej, niż nam się wydaje. Należy zwrócić uwagę i zauważyć jeśli istnieje jakiś z poniższych objawów, gdyż może on wskazywać na niedobór składników odżywczych.

*Blada cera*

Jeśli twarz staje się bledsza dzień po dniu, może to oznaczać, że masz niedobór witaminy B12. Sprawdź swój język czy jest całkowicie gładki, ponieważ jest to kolejny znak, że brakuje tej witaminy. Zmęczenie i problemy z pamięcią to kolejne oznaki. Zużywaj więcej drobiu, ryb i mięsa w celu poprawy tego stanu.

*Włosy*

Jeśli włosy są pełne łupieżu, łamliwe i suche może to oznaczyć niedobór biotyny (witamina B7), może mieć to związek z przyjmowaniem antybiotyków, które niszczą bakterie jelitowe, które syntetyzują biotynę. Spożywaj kalafior, żółtko jaj i grzyby, ponieważ te pokarmy są bogate w biotynę.

*Podpuchnięte oczy*

Ociążałe nogi i podpuchnięte oczy mogą być objawem niedoboru jodu. Łamliwe paznokcie, przyrost masy ciała i sucha skóra to kolejne oznaki braku jodu. Sól jest głównym źródłem jodu, ale także ryby ze słonych wód, warzywa i wodorosty morskie.

* Blade usta *

Blade dziąsła i wargi mogą oznaczać niedobór żelaza. Znaki są bardziej widoczne u kobiet niż u mężczyzn. Spożywaj więcej ryb, czerwonego mięsa, suszonych ziaren i szpinaku.

* Krwawienie dziąseł lub są one bardzo delikatne *

Obolałe i krwawiące dziąsła są oznaką niedoboru witaminy C. Jest to bardzo ważna witamina, a jej niedobór może być przyczyną wielu poważnych problemów

zdrowotnych, takich jak bóle mięśni i szkorbut. Spożywaj pokarmy bogate w witaminę C, jak arbuz, czerwona papryka, papaja, kiwi, mango, melona, jagody i owoce cytrusowe.

Zobacz Też: