Strona głównaZdrowieŻołądek i stawy będą jak nowe: jedna szczypta do dowolnego napoju i...

Żołądek i stawy będą jak nowe: jedna szczypta do dowolnego napoju i koniec z problemami

Czy znasz proszek MSM? Nie ma sprawy, wiele osób go nie zna. To bardzo skuteczny naturalny proszek, który z łatwością może stać się Twoim nowym pomocnikiem. Skrót MSM oznacza metylosulfonylometan, oznacza również siarka organiczna. Zdecydowanie nie martw się, to nic, czego nie ma już w Twoim organizmie.

Co to jest MSM

Siarka organiczna powszechnie występuje jako składnik (minerał) w organizmie człowieka. Można ją również znaleźć w świeżej żywności, ale przy dalszym przetwarzaniu tej żywności znika i organizm nie może już z niej korzystać. Zwykle występuje w świeżych owocach, warzywach, mięsie, mleku i owocach morza.

Jak podaje portal MedicalNewsToday, siarka organiczna jest odpowiednia dla alergików, pacjentów z problemami skórnymi, ale także dla osób cierpiących na problemy trawienne, zaburzenia odporności i problemy ze stawami.

Organiczna siarka na bolące stawy

Organizm potrzebuje siarki do wytworzenia kolagenu, który służy jako materiał budulcowy chrząstki, włosów, skóry, kości, zębów i paznokci. MSM pomaga przy bólach i stanach zapalnych stawów jest nawet zalecany w przypadku osteoporozy i reumatoidalnego zapalenia stawów, w tym młodzieńczego (dziecięcego) reumatoidalnego zapalenia stawów.

Ludzie często używają go przy przewlekłych bólach pleców, bólach głowy, mięśniach, ścięgnach i bólach pourazowych.

Inne zalety MSM

Według strony internetowej Healthline MSM zwiększa energię i pomaga zwalczać zmęczenie. Jest również przydatny do detoksykacji organizmu. Jego największą zaletą jest to, że nie powoduje skutków ubocznych i nie jest szkodliwy dla organizmu.

Jak już wspomniano powyżej, nadaje się do rekonwalescencji po urazach, skurczach mięśni oraz bólach mięśni i ścięgien. Można go stosować nawet profilaktycznie podczas nadmiernego wysiłku fizycznego. Zwiększając poziom kolagenu i keratyny, MSM wspiera również naturalny wzrost włosów.

Bezpieczny w użyciu

Nie musisz obawiać się alergii na siarkę organiczną, ponieważ proszek MSM sam łagodzi, a nawet eliminuje reakcje alergiczne organizmu. Blokuje receptory histaminy, która odgrywa główną rolę w przypadku reakcji alergicznej. Może to być jeden ze sposobów rozwiązania problemu alergii na zwierzęta domowe.

Zalecana dzienna porcja to około 3-6 gramów, którą należy podzielić na trzy dawki. Można go dodać do dowolnego napoju lub wymieszać z wodą.

Zobacz Też: