ZRÓB TO PRZED SPANIEM: Pomoże Ci lepiej spać i żyć dłużej!

Według The Daily Mail naukowcy zalecają usunięcie wszystkich elektronicznych gadżetów z sypialni, aby zmniejszyć ryzyko poważnych chorób, takich jak rak.

Ponadto wyeliminowanie wszystkich źródeł sztucznego światła podczas snu może znacznie zmniejszyć szkodliwy wpływ, jaki wywiera ono na nasz biorytm. Naukowcy łączą je z poważnymi chorobami, w tym rakiem, cukrzycą, depresją i otyłością.

Według słów Richarda Stevensa, badacza raka piersi ludzie muszą zacząć doceniać ciemność, ponieważ pomaga mózgowi przygotować się do snu, a światło zwłaszcza to sztuczne ma wpływ przeciwny.

Stevens wyjaśnia dalej, że przebywanie w ciemności podczas snu jest tak samo ważne dla zdrowia, jak sny. Ale choć znaczenie snów jest powszechnie akceptowane, znaczenie ciemności jest wciąż niedoceniane.

Według niego właściwa funkcja ludzkiego biorytmu jest ściśle związana ze światłem słonecznym, ponieważ wpływa na wydzielanie hormonów, funkcję genów, temperaturę ciała i metabolizm. Z drugiej strony sztuczne oświetlenie może doprowadzić do całkowitego zaburzenia tych stanów.

Stevens zdecydowanie zaleca usunięcie wszystkich źródeł światła, które nie pozwalają ci zasnąć z sypialni. Jeśli musisz wstawać w nocy, użyj ciemnoczerwonych świateł, ponieważ są one mniej intensywne.

Ponadto ostrzega przed szkodami spowodowanymi przez sztuczne oświetlenie uliczne i domowe w swoim artykule opublikowanym w Philosophical Transactions B Journal.

Jego zdaniem intensywne lampki nocne należy traktować tak samo, jak zmiany klimatu. Dodaje ponadto, że sztuczne oświetlenie może negatywnie wpływać na dzieci, w tym  te nienarodzone.

Według naukowców światła te mogą hamować wydzielanie melatoniny, hormonu, który jest niezwykle ważny w walce z guzem piersi. Badania sugerują, że kobiety pracujące na nocnych zmianach są bardziej narażone na raka piersi. U mężczyzn nocne zmiany są czynnikiem ryzyka rozwoju raka prostaty lub jelita.

Inne badania łączą sztuczne lampki nocne z cukrzycą, depresją i otyłością.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: