Sprawdź swój tyłek w lustrze. Z kształtu możesz odczytać, na jakie poważne choroby jesteś podatna

Kształt tyłka jest często podziwiany przez płeć przeciwną. Jest zarówno okrągły, jak i płaski, czasem pulchny, a nawet opadający.

Tyłek jest także wskazówką przy właściwym doborze dopasowanej odzieży. Jednak jego wygląd również wiele mówią o naszym zdrowiu, a naukowcy to potwierdzają.

Zobacz, jak kształt pośladków mówi o zdrowiu Twojego ciała, oglądając ten film na YouTube, kanał Healthy People:

Masz duży tyłek? Nie rozpaczaj!

Jeśli jesteś posiadaczem większego zaplecza, jak obecne gwiazdy show-biznesu Kim Kardashian, Jennifer Lopez czy Nicki Minaj, ciesz się i bądź dumny z tego sprzętu!

To nie tylko przyjemny element estetyczny, ale zdaniem ekspertów także istotna korzyść zdrowotna.

Tłuszcze magazynowane w organizmie mogą bezpośrednio i pozytywnie wpływać na nasze zdrowie.

Jeśli więc nie tylko Twój tyłek, ale także biodra i uda są większe jest to dobry znak.

Według ekspertów jesteś dzięki temu lepiej chroniona przed groźnymi chorobami serca i wieloma nieprzyjemnymi problemami metabolicznymi.

Jak to działa

Tłuszcz przechowywany w dolnej połowie naszego ciała działa jak gąbka, ograniczając jego przemieszczanie się do innych ważnych obszarów, takich jak serce i płuca.

Kobiety, które mają lepszą bazę tłuszczową w dolnych partiach ciała, są znacznie mniej podatne na zawał serca, udar i cukrzycę.

Tłuszcz pośladkowy ma również pozytywny wpływ na szkodliwe kwasy tłuszczowe i zawiera substancje przeciwzapalne, które zapobiegają tworzeniu się zakrzepów krwi.

Chroni tętnice

Jeśli więc masz wystarczająco dużo tłuszczu na pośladkach, który zazwyczaj spala się wolniej, organizm wytwarza więcej hormonu adiponektyny, który chroni tętnice i pomaga zapewnić lepszą kontrolę poziomu cukru we krwi i spalanie tłuszczu.

U osób z mniejszym tyłkiem, często z minimalną warstwą tłuszczu, w organizmie uwalniana jest zwykle duża ilość cytokin, które powodują w nim stany zapalne i często są powiązane z wieloma chorobami układu krążenia i cukrzycą.

Gruszka lepsza od jabłka

Jeśli więc Twój tyłek ma kształt gruszki, należysz do osób o silniejszym zdrowiu. Osoby o sylwetce jabłka mają większą warstwę tłuszczu w środkowej części ciała.

Tutaj istnieje większe ryzyko przedostania się tłuszczu do krwiobiegu, co ma negatywny wpływ na nasz organizm i prowadzi do wzrostu niezdrowego cholesterolu, a często i cukrzycy.

To nie jest nadwaga

Jednak wszystkie pozytywne cechy dużego tyłka nie idą w parze z nadwagą lub otyłością. W takich przypadkach powyższa zasada zdecydowanie się nie sprawdza.

Wręcz przeciwnie jesteś narażona na inne, znacznie poważniejsze zagrożenia, które szkodzą Twojemu zdrowiu.


ZOBACZ TAKŻE