HomeOdchudzanie30-dniowe wyzwanie: Podkręć swoje...

30-dniowe wyzwanie: Podkręć swoje pośladki

Trener osobisty Daniel Bubnis MS ma co do tego jasność. Swoim klientom poleca przysiady na wzmocnienie pośladków. Regularnie je ćwicząc można osiągnąć wymarzony wygląd.

Kto nie chciałby mieć solidnego tła, na które miło będzie patrzeć? Oczywiście trzeba coś z tym zrobić. Jeśli będziesz cały dzień siedzieć przed komputerem i w ogóle się nie ruszać, to raczej tego nie osiągniesz.

I nie ma wymówek, że nie masz czasu na pójście na siłownię. Możesz łatwo uzyskać stonowany tyłek w domu. Wystarczy znaleźć czas i zacząć regularnie robić przysiady.

Dlaczego przysiady?

Przysiady to jedno z najlepszych ćwiczeń wzmacniających dolne partie nóg i pośladki. Można na nich ćwiczyć nawet brzuch i środek ciała.

Mają ogromną zaletę, można je ćwiczyć w dowolnym miejscu – w domu lub w pracy.

Wystarczy znaleźć wolną chwilę i zacząć ćwiczyć. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to właściwa technika ich wykonania.

Jak prawidłowo wykonywać przysiady

Podczas przysiadu Twój własny ciężar angażuje kilka mięśni – mięsień czworogłowy uda, ścięgno podkolanowe, mięsień czworogłowy uda, odwodziciele, pośladki, mięsień prosty brzucha i biceps łydki.

Podczas ćwiczenia należy stać prosto, stopy rozstawić na szerokość bioder, wciągnąć brzuch i delikatnie wypchnąć ramiona do tyłu.

Sprawdź to ➡ ➡  Perfekcyjna dieta odchudzająca: Surowa, ale mogąca pomóc w utracie 15 kg w ciągu 15 dni

Możesz położyć dłonie na biodrach lub przedramionach. Robisz wdech i powoli przechodzisz do przysiadu, zginając kolana pod kątem prostym.

Plecy powinny pozostać proste. Przytrzymaj przysiad przez 2 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej.

Jakie korzyści przynoszą przysiady?

Przysiady sprzyjają prawidłowej postawie, pomagają spalać energię, poprawiają elastyczność i stabilność, wzmacniają płuca i serce.

Dzięki nim będziesz mieć zdrowsze stawy i mocniejsze kości . Twoje trawienie będzie działać lepiej.

Istnieją różne odmiany przysiadów – klasyczne, przysiady z wyskokiem, przysiady nad głową, przysiady na boki, przysiady na jednej nodze, przysiady na plié. Możesz też ćwiczyć na stepperze lub stołku.

30-dniowe wyzwanie przysiadowe

Możesz dać sobie 30-dniowe wyzwanie, aby ujędrnić swój tyłek. To całkiem proste: zaczynasz od 50 przysiadów i codziennie dodajesz 5 przysiadów.

Co trzeci dzień będziesz odpoczywać , a nie przysiadać. Trzydziestego dnia wykonasz 245 przysiadów, co znacząco wpłynie na kształt Twojej sylwetki i kończyn.


ZOBACZ TAKŻE