Jeśli chcesz zbierać ogórki do wiader, nakarm je tym w czerwcu

Nie możesz się doczekać, aż będziesz mógł zebrać idealne ogórki z własnego ogrodu? Jeśli nie wiesz, co nawozić w czerwcu, postaw na potas!

Jeśli chcesz zebrać zdrowe i piękne ogórki, zapewnij im odpowiedni zastrzyk energii w czerwcu. To potaż, cudowny eliksir na bujny wzrost i obfitą płodność. Powiemy Ci, czym właściwie jest i jak go prawidłowo stosować, aby zapewnić godne króla zbiory ogórków.

Potaż lub salajka

Właściwie jest to sól kwasu potasowego, czyli świetne źródło tak potrzebnego potasu. Jest to jeden z najważniejszych składników odżywczych potrzebnych roślinom do prawidłowego wzrostu. Można go kupić w postaci białego proszku nie tylko w sklepach stacjonarnych dla hodowców, ale także przez Internet.

Dlaczego ogórki potrzebują potasu

Potas odgrywa znaczącą rolę nie tylko w pomyślnym wzroście rośliny, ale także w tworzeniu kwiatów i wysokiej jakości owoców. Dzięki temu rośliny ogórka są znacznie bardziej odporne na różne niepożądane szkodniki i choroby. Dzięki niemu przetrwają także potencjalne stresy, takie jak nagła zmiana środowiska, głównie susza i chłód. Jeśli uprawiasz ogórki na glebach lekkich i piaszczystych, które są łatwo przepuszczalne, nie wahaj się użyć potażu.Potas odgrywa znaczącą rolę nie tylko w pomyślnym wzroście rośliny, ale także w tworzeniu kwiatów i wysokiej jakości owoców.

Objawy niedoboru potasu

Jeśli w ogórkach nie ma wystarczającej ilości potasu, najczęściej widać to na liściach. Mają brązowe, spalone plamy, a ich końcówki są zwinięte.

Jak stosować potas

Ponieważ ogórki są w stanie wchłonąć potas w fazie aktywnego wzrostu, nie warto go stosować po tarle. Jego czas przypada właśnie w czerwcu, do końca lata. Przed aplikacją gleba powinna być wilgotna, dzięki czemu potas będzie lepiej wchłaniany przez roślinę.Ogórki w podobny sposób korzystają z domowego nawozu z żywokostu.

Potas występuje także w żywokoście

Ogórki w podobny sposób korzystają z domowego nawozu z żywokostu. Dzieje się tak dlatego, że jest to zioło o dużej zawartości potasu. Spotkać ją można nie tylko na wolności, ale bardzo łatwo można ją także wyhodować w ogrodzie. Liście żywokostu namoczyć w dużym pojemniku z wodą przez kilka tygodni, następnie odcedzić i regularnie stosować nawóz jako opatrunek.