Strona główna Triki 10 genialnych sposobów na trwałe usunięcie pająków z domu

10 genialnych sposobów na trwałe usunięcie pająków z domu

Pająki to zdecydowanie coś czego nie lubisz w domu. Zapewne nie uszkodzą twojego domu jak niektóre szkodniki, ale mogą być naprawdę irytujące, a nawet niebezpieczne.

Jednak repelenty komercyjne nie są jedynym rozwiązaniem, które zapobiega pająkom pełzającym po domu. Istnieje wiele naturalnych środków, które pomogą ci trzymać je na dystans, z dala o miejsca zamieszkania.

Pająki nie znoszą silnych zapachów, więc mięta zdecydowanie nie jest ich ulubionym zapachem. Spróbuj użyć następujących zapachów w swoim domu, a pozbędziesz się ich w szybkim czasie.

1. Cytrusy

Pająki nie cierpią cytrusów, więc w miejscach, w których się pojawiają połóż skórkę cytrusów, cytryny lub pomarańczy. Możesz również użyć pasty do mebli o zapachu cytryny, aby szybko je usunąć.

2. Tytoń

Pająki nie znoszą zapachu tytoniu, dlatego namocz tytoń w wodzie i rozpyl mieszankę na różne obszary domu.

3. Cedr

Pająk nienawidzi cedru, więc jest to idealna rzecz, której potrzebujesz do usuwania pająków z domu. Możesz umieścić niektóre bloki cedru w szufladach i szafach, a będziesz zaskoczona wynikami.

4. Olejek miętowy

To kolejny zapach, którego pająki nie znoszą. Tak więc zmieszaj olejek miętowy z wodą i rozpyl mieszankę w całym domu. Pozbędziesz się nie tylko pająków, ale twój dom będzie pachniał wspaniale.

5. Kasztany

Kasztany mogą skutecznie usuwać pająki z domu. Musisz tylko rozłożyć je na parapetach, a pająki znikną.

6. Ocet

Ocet to kolejny zapach, którego nie cierpią pająki, więc spryskaj nim cały dom, a powstrzymasz wchodzenie pająków do swojego domu.

7. Koty

Weź kota, a twój dom będzie wolny od myszy, szczurów i pająków. Koty nie pozwalają pająkom poruszać się po domu.

8. Utrzymuj porządek w domu

Jeśli utrzymasz dobrą higienę w swoim domu, zapobiegniesz tworzeniu się pajęczyn. Możesz także odkurzyć pająki, pozostawiając je bez źródeł jedzenia.

9. Nie wpuszczaj ich

Upewnij się, że twoje podwórko jest czyste, wolne od liści i ścinków trawy, aby pająki tam nie przebywały. Sprawdź także wszystkie drzwi, okna, pęknięcia i dziury.

10. Naturalny środek odstraszający pająki

Ten domowy produkt będzie Twoim ulubionym, ponieważ zapewnia niesamowite rezultaty.

Potrzebujesz następujących składników:

1 szklanka białego octu
40 kropli olejku miętowego
2 szklanki wody

Instrukcje:

Połącz wszystkie składniki i wlej mieszaninę do butelki z rozpylaczem. Upewnij się, że spryskasz nim szczeliny, drzwi lub wszelkie otwory.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Ludzie zwykle wyrzucają fusy z kawy powstałe po zaparzeniu, ale po przeczytaniu tego artykułu możesz ponownie rozważyć ich wyrzucenie lub wykorzystanie. Fusy z kawy mają...
Ocet jabłkowy można stosować praktycznie na wszystko: skórę, włosy, do użytku domowego, nawet chwasty w Twoim ogrodzie mogą być usunięte z jego pomocą. CO POWINIENEŚ ZROBIĆ? Wspaniałe...
Zamiast wydawać duże pieniądze na odświeżacze zawierające związki chemiczne można spróbować tego domowej roboty sposobu, który  zneutralizuje nieprzyjemne zapachy i jest całkowicie naturalny. Oto jak go...
Czy twoje ubrania brzydko pachną? Ponieważ ten problem jest dość powszechny, postanowiliśmy podzielić się zaleceniami, aby wyeliminować stęchły zapach z ubrań. Czytaj dalej! Jak wielu...
Sprzątanie toalety zawsze było jednym z najmniej lubianych domowych zajęć, ale tak jak nie lubimy tego robić, wiemy, że to musi być zrobione.  Świeża, czysta...