Odkryj prosty trik, który zapewni twojej toalecie trwałą czystość i świeżość

Czyszczenie toalety to chyba jedna z najmniej lubianym prac domowych. Utrzymywanie świeżo pachnącej, czystej i wolnej od zarazków toalety jest niezwykle ważne dla zdrowia całej rodziny.

Zamiast inwestować w drogie środki czyszczące, naładowane agresywnymi chemikaliami, dlaczego nie spróbować następującego domowego sposobu czyszczenia toalety? Będzie on neutralizować nieprzyjemne zapachy, bakterie i zapewni WC świeży zapach przez cały czas.

[quads id=8]

Składniki:

160 g sody
60 ml soku z cytryny
1/2 szklanki octu

[quads id=10]

1 buteleczka wody utlenionej
15-20 kropli jakiegokolwiek olejku zapachowego

Przygotowanie:

[quads id=9]

Wymieszaj sodę i sok z cytryny w małej misce. W osobnej misce wymieszaj wodę utlenioną i ocet. Następnie połącz ze sobą obie mieszaniny. Na koniec dodaj olejek.

Zastosowanie:

[quads id=7]

Weź łyżkę i za jej pomocą stwórz z mikstury półkule. Umieść je na jakiś pergaminem do wyschnięcia. Odczekaj minimum 4 godziny do wyschnięcia, jeśli masz więcej czasu to lepiej pozostawić je na noc do całkowitego wyschnięcia. Kiedy są całkowicie suche należy przechowywać je w szczelnym szklanym słoju.

[quads id=5]

Gdy zobaczysz, że trzeba wyczyścić muszlę klozetową, wystarczy wrzucić jedną półkulę. Można to robić  2-3 razy w tygodniu.