Często wyciągasz z pralki ubrania z takimi plamami? Odpowiadamy co jest przyczyną!

Może to być strasznie irytujące, gdy ubrania po praniu nie wychodzą z pralki całkowicie czyste, a tak naprawdę pojawiają się na nich nowe plamy. Ale dlaczego tak się dzieje?

Zapewne spotkałeś się już z białymi przebarwieniami na czystych tekstyliach. Ten powszechny problem dotyczy wielu osób, ale niewiele osób zna prawdziwy powód.

Jeśli chcesz nie tylko usunąć plamę, ale także jej zapobiec, powinieneś wiedzieć, co może być jej przyczyną.

Co powoduje białe przebarwienia na ubraniach?

Detergent

Detergent może nie rozpuszczać się prawidłowo. Jest to szczególnie powszechne w przypadku proszków do prania, a w przypadku kapsułek na tekstyliach widać bardziej półprzezroczyste, przypominające żel pozostałości.

Białe plamy są zwykle spowodowane praniem w zimniejszej wodzie, takiej jak 30-40 stopni, lub nałożeniem zbyt dużej ilości detergentu bezpośrednio na ubranie.

Detergent warto wsypać do bębna, a następnie włożyć pranie, ale warto też rozpuścić go w nakrętce dozownika z odrobiną wody, a następnie po prostu włożyć do pralki.

Zmiękczacz do tkanin

Mimo że płyn do płukania tkanin jest płynny, nadal może plamić, jeśli użyjesz go zbyt dużo lub wylejesz go bezpośrednio na ubrania.

Użyj tyle, ile jest napisane na butelce i wlej do zbiornika, który odpowiada za płukanie!

Pralka przeciążona

Jeśli włożysz do pralki zbyt dużo ubrań na raz wpłynie to na jakość prania. W związku z tym pralka nie może naprawdę dobrze odwirować ubrań i usunąć brudu, a w tym przypadku jest mniej prawdopodobne, że detergent rozpuści się w 100%.

Zawsze upewnij się, że ładujesz tylko tyle sztuk, ile maszyna może obsłużyć jednocześnie. W optymalnym przypadku nadal możesz wygodnie wcisnąć pięść między ubraniami.

Brudna pralka

Jeśli pralka jest brudna, istnieje możliwość, że podczas prania nagromadzony brud, resztki detergentu lub kamień dostaną się na ubrania i pozostawią na nich plamy.

Dlatego ważne jest, aby przynajmniej raz w miesiącu rozpocząć płukanie czyszczące, do którego w sklepach można znaleźć wiele środków do czyszczenia pralek i dodatków odkamieniających.

Jak usunąć brud?

Niestety, zazwyczaj najlepszym sposobem jest ponowne wypranie odzieży zwracając uwagę na powyższe szczegóły.

Ale może się zdarzyć, że wypłuczesz pranie w odpowiednio ciepłej wodzie i zetrzesz przebarwienia lub przetrzesz wilgotną ściereczką.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: