Strona głównaTrikiCzy wyrzucasz torebki po herbacie? Robisz duży błąd! Sprawdź to!

Czy wyrzucasz torebki po herbacie? Robisz duży błąd! Sprawdź to!

Czy każdego ranka robisz gorącą herbatę z miodem i cytryną? Nie wyrzucaj zużytych toreb prosto do kosza. Mają tak wiele rewelacyjnych zastosowań nie tylko w domu, ale także dla Twojej urody i zdrowia!

Nie uwierzysz własnym oczom, co z powodzeniem możesz nimi zrobić. To jest zaskakujące!

Nawet jeśli nie zrobisz ponownie herbaty z raz zaparzonej torebki, nie ma powodu, aby od razu ją wyrzucać, zwłaszcza torebki z zieloną lub czarną herbatą.

Ten mały pomocnik jest idealny do domu! Dzięki swoim niesamowitym właściwościom może wyeliminować wiele dolegliwości bez konieczności włożenia w to zbyt dużego wysiłku.

Sprawdź co może zdziałać zużyta torebka herbaty.

Pochłaniacz wszelkich zapachów

Jedną z właściwości herbaty jest pochłanianie zapachów. Zużyte worki nadają się zatem zarówno do lodówki, jak i do kuwety.

Przyda się również podczas mycia rąk. Jeśli gotujesz potrawy z czosnkiem, cebulą lub rybą, torebka herbaty z łatwością pozbędzie się nieprzyjemnego zapachu z dłoni.

Naturalny nawóz do roślin

Po co wyrzucać coś, na co zwykle wydaje się dużo pieniędzy? Zużyta torebka herbaty jest naprawdę doskonałym nawozem dla roślin dzięki zawartemu w niej azotowi.

W zależności od wielkości doniczki zakop kilka zużytych torebek herbaty tuż pod powierzchnią podłoża.

Podczas regularnego podlewania do gleby zostaną uwolnione składniki odżywcze, które roślina chętnie przejmie.

Idealnie czyste okna

Mycie okien wymaga dużo pracy. Oczywiście nikt nie chce, aby efekt końcowy miał smugi.

Przygotuj roztwór ze zużytych torebek po herbacie, który wypoleruje i rozjaśni okna i lustra.

Ponownie zagotuj zużyte torebki. Poczekaj, aż roztwór ostygnie, wlej go do spryskiwacza i spryskaj szklanki. Wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry.

Herbaciana kąpiel dla stóp

Zafunduj sobie gorącą kąpiel z herbatą w torebkach po ciężkim dniu na nogach. Koi skórę i łagodzi ból stóp, ale także usuwa nieprzyjemny zapach i twardą skórę stóp.

Użyj 5 torebek herbaty na litr gorącej wody. Po moczeniu przez 15 minut zanurz stopy w wodzie i zrelaksuj się przez około pół godziny.

Następnie osusz je ręcznikiem, nałóż odżywczy krem ​​i załóż ciepłe skarpetki.

Piękne i zdrowe włosy

Czy Twoje włosy są spuszone i zniszczone? Jeśli masz ciemniejsze włosy, wypróbuj wywar z herbaty, aby przywrócić im blask!

Z drugiej strony wywar z herbaty rumiankowej jest odpowiedni dla blondynek.

Procedura przygotowania wywaru jest taka sama jak opisanego już wywaru do kąpieli stóp.

Podczas moczenia umyj włosy jak zwykle, a następnie polej je mieszanką herbaty. Będziesz zachwycona odżywionymi i zdrowymi włosami!

Zobacz Też: