Toaleta zawsze pachnie świeżo i pozostaje czysta. Wszystko czego potrzebujesz to….

Sprzątanie toalety zawsze było jednym z najmniej lubianych domowych zajęć, ale tak jak nie lubimy tego robić, wiemy, że to musi być zrobione. 

Świeża, czysta i wolna od drobnoustrojów toaleta jest niezwykle ważna dla dobrego samopoczucia całej rodziny, ale kto powiedział, że nie można ułatwić sobie tego zadania?

Zamiast inwestować w drogie środki czyszczące, napełnione ciężkimi substancjami chemicznymi, dlaczego nie wypróbujesz następujących domowych środków do czyszczenia toalet?

Zneutralizujesz nieprzyjemne zapachy, wyeliminujesz bakterie i sprawisz, że toaleta będzie świeża i pachnąca przez cały czas.


Oto czego potrzebujesz:

Składniki:160 g sody oczyszczonej

60 ml soku z cytryny

1/2 łyzki octu1 łyżka nadtlenek wodoru (3%, łatwo dostępny w każdej aptece)

15-20 kropli aromatycznego olejku

Wskazówki:

Wymieszaj sodę i sok z cytryny w małej misce. W osobnej misce wymieszać nadtlenek wodoru i ocet. Dodaj tę mieszaninę do mieszaniny sody i cytryny. Na koniec dodaj pachnący olej do wyboru.


Weź łyżkę i kształtuj pół kulki. Umieść je na suchym papierze pergaminowym. Te kule wymagają co najmniej 4 godzin do wyschnięcia, ale jeśli nie spieszysz się lepiej zostawić je do wyschnięcia na noc. Gdy są całkowicie suche, przechowuj je w hermetycznym szklanym słoju w pobliżu toalety.

Czytaj także:  Twoja kuchnia będzie pachniała niesamowicie, ta sztuczka zmieni Twoje życie!

Ilekroć widzisz, że muszla sedesowa wymaga czyszczenia, po prostu wrzuć do niej jedną z przygotowanych tabletek.


POPULARNE

podobne artykuły