Dlaczego warto rozsypać sodę oczyszczoną na łóżku co najmniej dwa razy w roku?

Łóżko to najlepsza rzecz na świecie! Aby dobrze się w nim czuć przytulnie, należy od czasu do czasu porządnie je wyczyścić. Podpowiemy Ci, jak zwykła soda oczyszczona może w tym pomóc.

Według statystyk większość z nas przesypia jedną trzecią swojego życia. I to jest dobre! W końcu sen to nie tylko leniwe leżenie w kołdrze, ale cały proces uzdrawiania, który przywraca porządek w organizmie.

Co dzieje się podczas nocnego odpoczynku? Zdziwisz się, jest tego całkiem sporo. Kiedy śpisz lub odpoczywasz, Twoje ciało regeneruje swoje tkanki, a cały mózg się restartuje, w tym funkcje poznawcze, takie jak pamięć, koncentracja czy zdolność przyswajania informacji. Ale to nie wszystko!

Brud, pot i roztocza

Podczas snu ciało nabiera formy, ale też się oczyszcza. Głównymi motorami tego procesu oczyszczania są płuca, wątroba, nerki i okrężnica, które usuwają toksyny, trucizny i inne szkodliwe substancje poprzez pot, mocz, ślinę i oddech.

Nic więc dziwnego, że twoje łóżko staje się celem różnych wydzielin ciała, które się w nie wchłaniają.

Jest to bardzo zauważalne, gdy jesteś chory, a organizm atakowany jest przez bakterie. Organizm broni się przed nimi i im bardziej się oczyszcza, tym jest zdrowszy.

Sprawdź to ➡ ➡  Twoja kuchnia będzie pachniała niesamowicie, ta sztuczka zmieni Twoje życie!

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że piżamę i prześcieradło należy wyprać, a łóżko posprzątać po chorobie.

Oczyszczanie organizmu w nocy nie jest tak intensywne, ale po kilku tygodniach może pozostawić na łóżku spore ślady. Jeśli dodać do tego kurz, brud, włosy i roztocza, to już jest kupa brudu. A więc co z nimi zrobić?

Użyj sody oczyszczonej

Wiadomo, że soda oczyszczona ma niesamowite właściwości czyszczące i dezynfekujące.

Możesz z nich skorzystać nawet w przypadku czyszczenia brudnego materaca. Zdejmij prześcieradło lub ochraniacz na materac z łóżka i wypierz. 

Dokładnie odkurz łóżko odkurzaczem. Spowoduje to usunięcie wszelkich zabrudzeń z powierzchni materaca, takich jak włosy, kurz lub resztki skóry.

Następnie za pomocą sitka rozsyp na łóżku sodę oczyszczoną i pozostaw na 30-60 minut.

Następnie dokładnie odkurzyć biały proszek. Soda oczyszczona to naturalny dezodorant, który pomoże usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy, tłuszcz i wilgoć z materaca. Będzie prawie jak nowy.


ZOBACZ TAKŻE