Dlaczego ważne jest umieszczanie kulek z folii aluminiowej przy i na choince?

Odliczanie do Świąt trwa! I jak co roku większość z nas czuje świąteczną atmosferę i zapewne ubrała już choinkę.

Jednak, aby przezwyciężyć niedogodności, z którymi spotyka się wiele osób w tym okresie świątecznym wskazane jest umieszczenie na drzewku i obok niego aluminiowych kulek. Poniżej opisujemy dlaczego warto zastosować to rozwiązanie.

Jesteś zapewne podekscytowana stojąc przed swoją choinką, którą udekorowałaś miłością i chcesz, aby pozostała nienaruszona przez jak najdłuższy czas.

Nie ma w ogóle mowy o przewróceniu lub zniszczeniu choinki. Wypróbuj tę sztuczkę, a święta będziesz obchodzić ze spokojem.

Tradycje choinkowe

Kiedy myślimy o Bożym Narodzeniu, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl jest biesiada, pieczenie ciasteczek, wymiana prezentów, cenne chwile spędzone z rodziną, ale przede wszystkim migoczące światełka, girlandy kolorowych kulek i błyszczące kule pokrywające przyprawiającą o zawrót głowy choinkę.

Tak, nie można przegapić tej tradycji, która pojawiła się w Alzacji w 1521 roku. Jednak utrzymanie choinki w  nienaruszonym stanie może być dość trudne, gdy masz w domu kota.

Ci, którzy go mają doskonale wiedzą z czym przyjdzie im się borykać. Na szczęście przynosimy rozwiązanie.

Drzewko świąteczne

Dlaczego trzeba owijać choinkę folią aluminiową?

Każdy właściciel kota doskonale wie jaką ma on ciekawską naturę, szczególnie w tym okresie przykuwa ich uwagę blask bombek, a także girlandy wiszące na choince.

Sprawdź to ➡ ➡  Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ze zlewu

Kotom wydaje się, że jest to dla nich nowa zabawka, zwłaszcza że lubią wspinać się na drzewa: dlatego to błyszczące drzewko jest idealne!

Z drugiej strony koty mogą niechętnie akceptować wszelkie nowe zmiany w swoim otoczeniu, ponieważ sprawiają one, że czują się niekomfortowo.

To powiedziawszy nasze porady nadchodzą w odpowiednim czasie. W rzeczywistości istnieje bardzo skuteczny sposób na ciekawskiego kota. Wyjaśniamy, co musisz zrobić!

Umieść aluminiowe kule na swojej choince

Ta sztuczka minimalizuje pokusy i uniemożliwia kotu atakowanie drzewa i niszczenie go. Aby to zrobić, po prostu zgnieć lekko folię aluminiową, aby miała kształt kuli i umieść kilka na gałęziach drzewka.

Przykryj podstawę drzewa arkuszami folii aluminiowej

Inną sztuczką jest owinięcie pnia drzewa folią aluminiową. To powstrzyma twojego kochanego futrzaka przed wspinaniem się na choinkę.

Możesz także stworzyć coś w rodzaju spódnicy, przyklejając kilka arkuszy folii aluminiowej wokół podstawy drzewa.

Proszę zanotować:

Te sztuczki działają na niektóre koty, a na inne nie, ale generalnie większość kotów wręcz nienawidzi tekstury, a tym bardziej dźwięku wytwarzanego przez folię aluminiową, gdy kładą na niej łapy.

Sprawdź to ➡ ➡  Poznaj sposób, aby ręczniki wyglądały jak nowe

Inne sztuczki, aby trzymać kota z dala od choinki

Podobnie jak folia aluminiowa, istnieje wiele innych, równie skutecznych metod, które pozwolą zabezpieczyć drzewko przed atakami kota i cieszyć się świętami Bożego Narodzenia  z całkowitym spokojem.

  • Spryskaj drzewo octem jabłkowym lub olejkiem z trawy cytrynowej

Aby uchronić swoje drzewko przed atakami psotnego kota, po prostu spryskaj je octem jabłkowym. Możesz również umieścić olejek eteryczny z trawy cytrynowej rozcieńczony w wodzie w butelce z rozpylaczem i spryskać nim gałęzie drzewa.

  • Umieść owoce cytrusowe wokół drzewa

Prawie wszyscy miłośnicy kotów wiedzą, że koty nienawidzą zapachu owoców cytrusowych bardziej niż czegokolwiek innego. Umieść więc wokół drzewka obierki z pomarańczy, cytryn lub klementynek.

Kwaśny zapach owoców cytrusowych jest doskonałym naturalnym repelentem. Pamiętaj jednak, aby codziennie wymieniać skórki.

Od teraz nie masz już powodu, by pozbawiać się przyjemności ubierania choinki i pełnego wykorzystania tego okresu świętowania, w obawie, że Twój kot ją zaatakuje.


ZOBACZ TAKŻE