Jak naturalnie zmienić kolor hortensji?

W dzisiejszym artykule pokażemy Wam jak naturalnie zmienić kolor hortensji. Robimy to w sposób, który chroni rośliny i zapewnia im długie życie.

Hortensja jest bardzo rozpoznawalnym kwiatem ze względu na strukturę i kształt płatków.

Jednak niektórzy ludzie mogą być trochę zdezorientowani, gdy widzą jeden w innym kolorze niż są do tego przyzwyczajeni. 

[quads id=8]

Dzieje się tak po prostu dlatego, że rośliny hortensji można znaleźć w różnych kolorach.

Bez względu na kolor będą musiały być chronione przed bardzo silnym słońcem i suchym środowiskiem.

Hortensja może nie tylko prezentować się w różnych kolorach, ale można je zmieniać.

Pokazujemy jak naturalnie zmienić kolor hortensji. Robimy to w sposób, który chroni rośliny i zapewnia im długie życie.

[quads id=10]

Jak naturalnie zmienić kolor hortensji?

Możesz wywnioskować, że możesz zmienić kolor hortensji z tytułu tego artykułu. Możesz jednak zobaczyć artykuły pokazujące, jak zmienić kolor płatków za pomocą barwników i innych chemikaliów.

W tym artykule pokazujemy, że możesz zmienić kolor kwiatów hortensji w naturalny sposób, ale jest kilka czynników, które musimy wziąć pod uwagę.

Rodzaj, poziom pH (kwasowość) , minerały i inne składniki odżywcze obecne w glebie są bardzo ważne dla zdrowia Twojej rośliny.

Są jednak również ważne przy określaniu koloru płatków kwiatu. Roślina pobiera wodę zawierającą te składniki odżywcze przez swoje korzenie.

[quads id=9]

Dlatego też dla każdej rośliny bardzo ważny jest rodzaj nawozu. To nie tylko utrzymuje roślinę w zdrowiu, ale także pomaga w utrzymaniu koloru. Zmiana tych składników odżywczych może zmienić kolor kwiatu hortensji.

Jeśli chcesz uniknąć utraty jasności w kolorze hortensji, możesz również dodać trochę octu do gleby. Nie za dużo, ale trochę pomoże zmienić kwasowość i poprawić wybarwienie.

Bez tego kwiat będzie matowy i straci intensywność tonu. Jest to również roślina idealna tylko na częściowe słońce , więc ochrona jej przed silnymi promieniami pomoże również zachować kolor.

Sprawdź to ➡ ➡  Rady babci dotyczące niekonwencjonalnego stosowania aspiryny w domu

Różowe hortensje

Jak naturalnie zmienić kolor hortensji?
[quads id=5]

Jak wspomnieliśmy powyżej, skład podłoża, w którym żyje roślina jest kluczem do wybarwienia jej kwiatów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zmienić kolor swojej hortensji na różowy posadź ją w alkalicznej glebie.

Gleby alkaliczne to takie, których pH jest wyższe niż 7. Najlepsze są gleby, które mają w swoim składzie wapień.

Nawet jeśli weźmiesz pod uwagę ten środek ostrożności, może się zdarzyć, że twoje hortensje zmienią kolor na niebieski. Jeśli chcesz tego uniknąć, ponieważ bardziej lubisz różowy, powinieneś podnieść pH gleby, aby różowe odcienie nadal dominowały.

[quads id=4]

Aby to zrobić, będziesz musiał zmniejszyć kwasowość podłoża. Stosowanie określonych nawozów, które zawierają minerały, takie jak wapń lub dolomit jest głównym sposobem na to, aby zachęcić do różowego kwitnienia.

Również obecność w ziemi metali ciężkich, takich jak aluminium może wpływać na kolor kwiatu. Jeśli chcesz różowy, unikaj gleb bogatych w aluminium.

Aby zneutralizować działanie tego związku wybieraj nawozy zawierające w swoim składzie również fosfor.

Jako środek domowy, nawożenie hortensji naturalnie popiołem drzewnym to doskonały sposób na zwiększenie zasadowości poprzez zmniejszenie kwasowości ziemi i faworyzowanie różowych kwiatów.

Czerwone hortensje

[quads id=3]

Szczególnie uderzające są czerwone hortensje, a intensywny odcień jest rzadkością w naturze. Jest to dość trudne do osiągnięcia, z wyjątkiem niektórych odmian, które mają naturalny ton.

Mimo to przejście od różowego do czerwonego można osiągnąć poprzez zwiększenie zasadowości gleby.

Gleby gliniaste idealnie nadają się do uzyskania czerwonych hortensji, zwłaszcza wzbogaconych dolomitem i bez obecności glinu w swoim składzie.

Niektórzy twierdzą, że dodanie łyżki papryki do wody do nawadniania pomaga kwiatowi hortensji wzmocnić kolor. Nie odniosło to jednak większego sukcesu w naszym doświadczeniu.

Sprawdź to ➡ ➡  Jak się pozbyć pleśni w domu

Białe hortensje

Piękno urody białych hortensji sprawia, że ​​są ulubieńcami wielu miłośników tego pięknego krzewu.

Pierwszą rzeczą do wyjaśnienia jest to, że trudno jest zmienić biel hortensji, ponieważ wiele z tych kwiatów to specyficzna odmiana.

W takim przypadku kwiaty zakwitną tylko na biało. Niemożliwe jest również całkowite przekształcenie hortensji czerwonej lub niebieskiej w białą.

[quads id=7]

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić naturalnie kolor hortensji na biały powinieneś wiedzieć, że z czasem i konkretnymi nawozami będziesz w stanie ją rozjaśnić lub zmniejszyć intensywność tonu.

Jednak hortensja o intensywnym niebieskim kolorze nigdy nie osiągnie czystej bieli. Mimo to skład gleby określi ostateczny ton.

Jeśli zależy Ci na bieli, wybierz gleby alkaliczne o pH 8 lub wyższym. Dodanie wapna kredowego do gleby może pomóc w osiągnięciu celu.

Niebieskie hortensje

Od jasnoniebieskiego do intensywnego indygo, niebieskie hortensje mogą mieć tysiące odcieni.

Aby pokazać swoje barwy w całej okazałości, niebieskie hortensje potrzebują kwaśnej gleby o pH poniżej 6.

Jak utrzymać niebieski kolor hortensji?

Okresowo sprawdzaj poziom pH i zwiększaj go, gdy jest to konieczne dla zdrowia rośliny, a także dla żywotności koloru jej kwiatów.

Najlepiej stosować nawozy zawierające siarczany żelaza, a także siarczany glinu. Zrób to późną zimą i zanim zakwitną kwiaty.

Te, które zawierają również rozpuszczalną siarkę, również zapewniają doskonałe wyniki.

Jeśli wolisz, możesz zwiększyć kwasowość gleby poprzez zmieszanie kwaśnej gleby z podłożem, którą można znaleźć w centrach ogrodniczych.

Możesz również pokryć ziemię naturalną ściółką z liści samej hortensji zmieszanej z korą sosnową.

Kilka kropli octu lub cytryny w wodzie do nawadniania (wylewanej zawsze na ziemię, a nie bezpośrednio na liście lub kwiaty) w naturalny sposób zwiększy kwasowość gleby. Spowoduje to zintensyfikowanie błękitu Twoich hortensji.

Sprawdź też: Jak wyczyścić lustra bez pozostawiania smug


ZOBACZ TAKŻE