Strona głównaTrikiJak łatwo zdezynfekować i usunąć zapachy z pralki

Jak łatwo zdezynfekować i usunąć zapachy z pralki

Czy mimo tego, że dodajesz najwyższej jakości środki do prania plus płyn do płukania nadal Twoje pranie po wyjęciu z pralki nie pachnie, a nawet wręcz ma brzydki zapach?
Dziś przedstawimy Wam kilka ciekawych i bardzo przydatnych wskazówek czyszczących, które pomogą Ci utrzymać higienę w łazience na optymalnym poziomie.

Pralka

Wypełnij ją gorącą wodą i dodaj 1/4 szklanki octu jabłkowego. Rozpocznij krótki cykl i po kilku minutach go wyłącz. Odczekaj 30 minut, a następnie włącz najdłuższy cykl. W ten sposób wszystkie zapachy i nieczystości zostaną usunięte!

Toaleta

Wymieszaj sodę, sok z cytryny i ocet jabłkowy i używaj tej mieszaniny do czyszczenia toalety, usuniesz wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Wanna

Chcąc łatwo wyczyścić wannę będziemy potrzebować grejpfruta i soli morskiej. Przetnij na pół grejpfruta zanurz go w soli i pocieraj wannę. Następnie po prostu spłucz wodą. Metoda ta może być również używana do czyszczenia deski do krojenia.

Słuchawka prysznicowa

Wlej 1 szklankę octu jabłkowego do plastikowej torby i zamocuj na sitku za pomocą gumki, odczekaj 1 godzinę i spłucz wodą. Dzięki temu zdezynfekujesz głowicę prysznicową i sprawisz, że będzie czysta i lśniąca!

Podłoga i płytki

Zmieszaj 1 łyżeczkę płynu do naczyń z ¼ kubka wody utlenionej i ½ kubka sody. Użyj tej mieszaniny do czyszczenia płytek i podłogi w łazience

Zobacz Też: