Chcesz się pozbyć pleśni wokół okien? Wykorzystaj ten preparat!

W okresach niskich temperatur wokół okien często gromadzi się para wodna, co może prowadzić do powstawania plam pleśni.

Kiedy te zaatakują pomieszczenie, powietrze w pomieszczeniu może również zostać skażone.

Dlatego konieczne jest podjęcie niezbędnych środków ostrożności, ponieważ pleśń może powodować alergie lub problemy z oddychaniem.

Jak pozbyć się pleśni przy oknach?

Kondensacja i wilgoć  na parapetach okiennych może prowadzić do rozwoju pleśni. Dzięki tej sztuczce możesz zwalczyć to zjawisko.

Alkohol izopropylowy do usuwania pleśni z okien

Antybakteryjny i przeciwgrzybiczny alkohol izopropylowy jest bardzo skuteczny w walce z wilgocią i pleśnią, ponieważ skutecznie eliminuje zarodniki grzybów.

To nie może być łatwiejsze! Weź butelkę z rozpylaczem i wymieszaj równe części alkoholu izopropylowego i ciepłej wody. Następnie spryskaj powierzchnię, pozostaw na 10 minut, a następnie przetrzyj ściereczką z mikrofibry.

Ostrzeżenie! Przed użyciem należy przetestować na małej powierzchni. Niektóre powierzchnie, takie jak impregnowane drewno, malowane lub lakierowane powierzchnie mogą ulec uszkodzeniu.

[quads id=5]

Inne wskazówki, jak pozbyć się pleśni wokół okien

Olejek goździkowy: ten naturalny olejek jest również skutecznym sposobem usuwania plam pleśni.

Jest idealny przeciwko grzybom. Wymieszaj 10 kropli olejku goździkowego, 10 kropli olejku z drzewa herbacianego i 100 ml octu i potraktuj tym preparatem miejsce gdzie występuje pleśń. Wynik jest wspaniały!

Ostrzeżenie: Te olejki nie są zalecane do pomieszczeń, gdzie przebywają kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Olejek goździkowy
Olejek goździkowy. źródło: spm

Biały ocet:  jeśli na framugach, spoinach lub krawędziach okien pojawią się plamy z pleśni, można je usunąć za pomocą białego octu.

Ten wodny roztwór eliminuje grzyby, a także dezynfekuje powierzchnie. Wszystko, co musisz zrobić, to namoczyć gąbkę lub ściereczkę z mikrofibry w białym occie, a następnie energicznie pocierać dane miejsca.

W przypadku uporczywych plam zmieszaj wodę z białym octem w butelce z rozpylaczem, spryskaj i pozostaw na 6 godzin. Następnie przetrzyj ściereczką i gotowe!

Najważniejsze! Pamiętaj o wietrzeniu domu, a także używaj sody oczyszczonej, ustawiając kubki wypełnione tym proszkiem na parapetach, aby pochłaniały wilgoć.

Te skuteczne i niedrogie wskazówki pozwalają wyeliminować pleśń wokół okien.