Strona głównaTrikiChcesz się pozbyć pleśni wokół okien? Wykorzystaj ten preparat!

Chcesz się pozbyć pleśni wokół okien? Wykorzystaj ten preparat!

Na ścianach, suficie czy w okolicach okien plamy wilgoci i pleśni mogą być widoczne i powodować uszkodzenia powierzchni, zwłaszcza mokrych. Ponadto zjawisko to może być niebezpieczne dla zdrowia. Jak się go pozbyć? Oto prosta i skuteczna sztuczka, która usunie ten problem.

W okresach niskich temperatur wokół okien często gromadzi się para wodna, co może prowadzić do powstawania plam pleśni.

Kiedy te zaatakują pomieszczenie, powietrze w pomieszczeniu może również zostać skażone.

Dlatego konieczne jest podjęcie niezbędnych środków ostrożności, ponieważ pleśń może powodować alergie lub problemy z oddychaniem.

Jak pozbyć się pleśni przy oknach?

Kondensacja i wilgoć  na parapetach okiennych może prowadzić do rozwoju pleśni. Dzięki tej sztuczce możesz zwalczyć to zjawisko.

Alkohol izopropylowy do usuwania pleśni z okien

Antybakteryjny i przeciwgrzybiczny alkohol izopropylowy jest bardzo skuteczny w walce z wilgocią i pleśnią, ponieważ skutecznie eliminuje zarodniki grzybów.

To nie może być łatwiejsze! Weź butelkę z rozpylaczem i wymieszaj równe części alkoholu izopropylowego i ciepłej wody. Następnie spryskaj powierzchnię, pozostaw na 10 minut, a następnie przetrzyj ściereczką z mikrofibry.

Ostrzeżenie! Przed użyciem należy przetestować na małej powierzchni. Niektóre powierzchnie, takie jak impregnowane drewno, malowane lub lakierowane powierzchnie mogą ulec uszkodzeniu.Zobacz też


Inne wskazówki, jak pozbyć się pleśni wokół okien

Olejek goździkowy: ten naturalny olejek jest również skutecznym sposobem usuwania plam pleśni.

Czytaj także:  Wybiel zęby za pomocą skórek od banana

Jest idealny przeciwko grzybom. Wymieszaj 10 kropli olejku goździkowego, 10 kropli olejku z drzewa herbacianego i 100 ml octu i potraktuj tym preparatem miejsce gdzie występuje pleśń. Wynik jest wspaniały!

Ostrzeżenie: Te olejki nie są zalecane do pomieszczeń, gdzie przebywają kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Olejek goździkowy
Olejek goździkowy. źródło: spm

Biały ocet:  jeśli na framugach, spoinach lub krawędziach okien pojawią się plamy z pleśni, można je usunąć za pomocą białego octu.

Ten wodny roztwór eliminuje grzyby, a także dezynfekuje powierzchnie. Wszystko, co musisz zrobić, to namoczyć gąbkę lub ściereczkę z mikrofibry w białym occie, a następnie energicznie pocierać dane miejsca.

W przypadku uporczywych plam zmieszaj wodę z białym octem w butelce z rozpylaczem, spryskaj i pozostaw na 6 godzin. Następnie przetrzyj ściereczką i gotowe!

Najważniejsze! Pamiętaj o wietrzeniu domu, a także używaj sody oczyszczonej, ustawiając kubki wypełnione tym proszkiem na parapetach, aby pochłaniały wilgoć.

Te skuteczne i niedrogie wskazówki pozwalają wyeliminować pleśń wokół okien.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły