Płyn do płukania ust trochę inaczej: pomoże na pleśń, nieprzyjemny zapach i wszelkiego rodzaju pryszcze

Płyn do płukania jamy ustnej ma właściwości dezynfekujące i antybakteryjne, które można wykorzystać do pielęgnacji, ale może też ułatwić życie w gospodarstwie domowym.

Płyn do płukania jamy ustnej ma wiele innych zastosowań. Niektóre mogą cię zaskoczyć. Pewne jest, że przynajmniej jeden będziesz chciała wypróbować osobiście.

Czy wiesz, że kiedy wynaleziono płyn do płukania jamy ustnej Listerine po raz pierwszy zastosowano go jako środek dezynfekujący? Jego stosowanie jako płynu do płukania ust datuje się na 1970. Do czego jeszcze służy płyn do płukania jamy ustnej?

Środek dezynfekujący i odświeżający

Był używany w ten sposób wcześniej i nadal może być używany w ten sposób dzisiaj. Jeśli do muszli klozetowej wlejesz trochę płynu do płukania ust, skutecznie ją zdezynfekujesz.

Dodatkowo perfumuje łazienkę przyjemnym aromatem. Działa na bakterie i grzyby, pomaga również w zwalczaniu zapachów w koszu na śmieci.

Rozpyl płyn do płukania ust na papierowym ręczniku i wrzuć go do kosza. Nieprzyjemne zapachy nagle znikną.

Płyn do płukania ust jako dezodorant

Zamiast dezodorantu możesz użyć płynu do płukania ust. Usuwa nieprzyjemny zapach ciała i przyjemnie pachnie.

Aplikacja jest łatwa, po prostu nalej trochę płynu do płukania ust na wacik i przetrzyj nim kilka razy skórę pod pachą.

Sprawdź to ➡ ➡  Jak skutecznie naostrzyć tępe noże? Genialny trik z wykorzystaniem skorupek jaj!

Na ugryzienia komarów

W przypadku ugryzienia przez komara należy użyć płynu do płukania jamy ustnej. Nie do płukania gardła, ale do wcierania w swędzące i bolące miejsce.

Ukąszenie ładnie się zdezynfekuje i przestanie swędzieć. Świetna sztuczka, aby przestać się drapać.

Płyn do płukania jamy ustnej w pielęgnacji skóry

Wiele kobiet skarży się na pryszcze i zaskórniki. Jednocześnie, aby je usunąć, wystarczy wziąć wacik, nałożyć na niego niewielką ilość płynu do płukania ust i oczyścić skórę.

Poprawi się stan skóry i zostanie ona doskonale zdezynfekowana.

Dezynfekcja szczoteczki

Szczoteczkę do zębów, która zalega w łazience w wilgoci, należy co jakiś czas dezynfekować. Do dezynfekcji wystarczy płyn do płukania jamy ustnej w kubku, w którym moczysz szczoteczkę przez noc.

Przeciw łupieżowi i grzybicy paznokci

Czy cierpisz na łupież? Nalej trochę płynu do płukania ust na głowę, wmasuj go w skórę i spłucz. Płyn do płukania jamy ustnej równie skuteczny może być w walce z grzybicą paznokci.

Napełnij miskę płynem do płukania ust i mocz w nim stopy przez pół godziny. Rób to codziennie, aż grzyb zniknie. Płyn do płukania ust może również pomóc w przypadku modzeli.

Sprawdź to ➡ ➡  Spryskaj tym mrówki, wyniosą się z prędkością światła

Jakie znasz inne sztuczki z płynem do płukania ust? Pochwal się w komentarzu na facebook!


ZOBACZ TAKŻE