Strona główna Triki Poznaj domowy sposób na usunięcie kamienia z płytek i fug

Poznaj domowy sposób na usunięcie kamienia z płytek i fug

Każda kobieta zgodzi się, że prowadzenie domu, aby był on ładny i czysty jest nie lada wyzwaniem, ale nie ma nic bardziej skomplikowanego niż utrzymywanie łazienki nieskazitelnie czystej.

I choć większość z nas używa do tego celu środków czyszczących zawierających składniki chemiczne to nigdy nie będą one bardziej wydajne niż naturalne rozwiązania.

Czy warto korzystać z czegoś pełnego toksyn, które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie i naszej rodziny, kiedy można stworzyć bezpieczniejszy, tańszy i bardziej skuteczny środek do czyszczenia łazienki i to w domowym zaciszu?

Jeśli chodzi o sprzątanie łazienki lub kuchni, jedną z najtrudniejszych rzeczy jest usunięcie kamienia z płytek i fug. Jeśli masz również problem z tym poniżej znajdziesz niesamowite, naturalne rozwiązanie tego problemu.

Ten domowy środek czyszczący nie tylko wszystko dokładnie wyczyści, ale jest również bardzo tani i łatwy do wykonania, potrzeba tylko 3 popularnych składników.

Prawdopodobnie masz je w swojej szafie kuchennej – soda oczyszczona, sok z cytryny i ocet. Przygotowana z nich mikstura skutecznie usunie kamień z płytek i fug bez żadnych skutków ubocznych.

Potrzebne będą następujące składniki:
5 litrów wody
½ szklanki sody
1/3 szklanki soku z cytryny
¼ szklanki octu

Sposób użycia:

Najpierw wymieszaj ze sobą sodę i wodę. Następnie dodaj sok z cytryny, a na końcu powoli wlej ocet. Może nastąpić drobna reakcja chemiczna – odczekaj chwilę i już można użyć tego domowej roboty preparatu.

Jak tego użyć:

Użyj butelki z rozpylaczem do przechowywania mieszanki, a do tego stosowanie środka będzie bardziej wygodne. Rozpyl mieszaninę na swoje brudne płytki i pozostaw przez co najmniej pół godziny.

Użyj gąbki i za jej pomocą dokładnie wyszoruj płytki i fugi. Wyniki jaki osiągniesz zdziwi nie tylko Ciebie, ale i całą rodzinę!

Podziel się tą metodą z rodziną i przyjaciółmi!

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Nawet jeśli regularnie czyścisz łazienkę obszar pomiędzy płytkami(fugi) łatwo się odbarwia i brudzi. Fugi często stają się brązowe, a ich oczyszczenie jest bardzo trudne,...
Pleśń ma zazwyczaj wiele negatywnych skutków dla zdrowia. Jeśli masz pleśń w domu, konieczne jest, abyś się jej pozbył jak najszybciej. W tym artykule znajdziesz rozwiązanie, które skutecznie...
Utrzymanie domu w czystości może być prawdziwym wyzwaniem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby łazienka była nieskazitelnie czysta.  Większość ludzi wybiera komercyjne środki czyszczące,...
Łazienka jest najmniej ulubionym miejscem do sprzątania. Zawsze uważa się, że jest to najbrudniejsza część domu i czujesz, że musisz szorować i szorować wszelkiego rodzaju...
Okna i inne szklane elementy w domu mogą z łatwością stać się matowe z powodu kurzu i innych związków, które gromadzą się z każdym...