Poznaj domowy sposób na usunięcie kamienia z płytek i fug

Każda kobieta zgodzi się, że prowadzenie domu, aby był on ładny i czysty jest nie lada wyzwaniem, ale nie ma nic bardziej skomplikowanego niż utrzymywanie łazienki nieskazitelnie czystej.

I choć większość z nas używa do tego celu środków czyszczących zawierających składniki chemiczne to nigdy nie będą one bardziej wydajne niż naturalne rozwiązania.

Czy warto korzystać z czegoś pełnego toksyn, które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie i naszej rodziny, kiedy można stworzyć bezpieczniejszy, tańszy i bardziej skuteczny środek do czyszczenia łazienki i to w domowym zaciszu?

Jeśli chodzi o sprzątanie łazienki lub kuchni, jedną z najtrudniejszych rzeczy jest usunięcie kamienia z płytek i fug. Jeśli masz również problem z tym poniżej znajdziesz niesamowite, naturalne rozwiązanie tego problemu.

Ten domowy środek czyszczący nie tylko wszystko dokładnie wyczyści, ale jest również bardzo tani i łatwy do wykonania, potrzeba tylko 3 popularnych składników.

Prawdopodobnie masz je w swojej szafie kuchennej – soda oczyszczona, sok z cytryny i ocet. Przygotowana z nich mikstura skutecznie usunie kamień z płytek i fug bez żadnych skutków ubocznych.

Potrzebne będą następujące składniki:
5 litrów wody
½ szklanki sody
1/3 szklanki soku z cytryny
¼ szklanki octu

Sposób użycia:

Najpierw wymieszaj ze sobą sodę i wodę. Następnie dodaj sok z cytryny, a na końcu powoli wlej ocet. Może nastąpić drobna reakcja chemiczna – odczekaj chwilę i już można użyć tego domowej roboty preparatu.

Jak tego użyć:

Użyj butelki z rozpylaczem do przechowywania mieszanki, a do tego stosowanie środka będzie bardziej wygodne. Rozpyl mieszaninę na swoje brudne płytki i pozostaw przez co najmniej pół godziny.

Użyj gąbki i za jej pomocą dokładnie wyszoruj płytki i fugi. Wyniki jaki osiągniesz zdziwi nie tylko Ciebie, ale i całą rodzinę!

Podziel się tą metodą z rodziną i przyjaciółmi!

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: