HomeTrikiPoznaj niesamowite zastosowania folii...

Poznaj niesamowite zastosowania folii aluminiowej. Numer 6 mile Cię zaskoczy!

Folia aluminiowa powszechnie stosowana w gospodarstwie domowym jest najczęściej używana do pakowania żywności, takiej jak kanapki, do ziemniaków, które chcemy upiec lub zawinięcia żywności przed włożeniem jej do lodówki. 

Jednak użycie srebrnej folii wykracza daleko poza kuchnię. W rzeczywistości ten element ma wiele innych zastosowań, które ułatwią Ci życie na wiele sposobów.

Czytaj dalej i dowiedz się, jak możesz użyć srebrnej folii w codziennym życiu:

Utrzymuj świeżo upieczony chleb ciepły i smaczny

Folia aluminiowa to jedyna rzecz, której potrzebujesz, aby świeżo upieczony chleb był ciepły i smaczny. Jest to idealne rozwiązanie podczas organizowania czasu na piknik lub wyprawy na kemping.

Najpierw owiń chleb w papierowe serwetki, aby wchłonęły wilgoć, a następnie w folię aluminiową, aby odbijała ciepło z powrotem do chleba, dzięki czemu jest dłużej świeży.

Naostrz tępe nożyczki

Jeśli twoje stare nożyczki są stępione, ta prosta sztuczka jest tym czego potrzebujesz. Weź folię aluminiową i złóż ją kilka razy, aby uzyskać gruby pasek.

Następnie rozpocznij nacinanie paska. W ten sposób folia ściera się z nożyczkami ostrząc je przy każdym cięciu.

Trzymaj zwierzęta z dala od mebli

Każdy kto trzyma zwierzęta będzie wiedział, że często mogą one uszkodzić meble, gryząc nogi stołu lub kanapę. Ta prosta sztuczka z folii aluminiowej pomoże Ci temu zapobiec. Użyj folii aluminiowej do owinięcia nóg stołu lub innych miejsc, od których chcesz trzymać swoje zwierzęta z dala.

Sprawdź to ➡ ➡  5 prostych sposobów jak pozbyć się pleśni naturalnie bez chemikaliów

Ponieważ zwierzęta domowe nie lubią dźwięku marszczącej się folii aluminiowej to z pewnością będą trzymać się od niej z dala. Gdy sobie uświadomią, że jest to miejsce, które im się nie podoba będą trzymać się z daleka od twoich mebli, a wtedy możesz usunąć folię.

Dłużej świeże farby, używaj ich więcej niż raz

Po otwarciu puszki z farbą jej trwałość jest znacznie krótsza. Farba wysycha i często staje się bezużyteczna zanim będzie można jej użyć po raz drugi. Folia aluminiowa przybywa na ratunek.

Zacznij od wycięcia koła folii. Upewnij się, że ma taki sam rozmiar jak otwór puszki, wiaderka. Umieść kawałek folii na powierzchni farby i zamknij pokrywę. Ta metoda wydłuży trwałość farby i będziesz mógł z niej skorzystać w całości.

Przenoszenie mebli, a drewniana podłoga

Jeśli masz drewniane podłogi folia aluminiowa może pomóc ci ochronić je przed zarysowaniem podczas przestawiania mebli. Po prostu umieść kawałki folii aluminiowej pod nogami mebla przed jego przeniesieniem. Umożliwi to Twoim meblom „przesuwanie się” po podłodze i zapobieganie zarysowaniom na podłodze.

Popraw jakość swoich roślin

Użyj folii aluminiowej do swoich roślin domowych. Najpierw napełnij doniczkę ziemią, a następnie przykryj ziemię folią aluminiową. Następnie wykonaj kilka dziur w folii i posadź sadzonki. Folia aluminiowa minimalizuje utratę wody, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał tak często podlewać rośliny. To nie tylko poprawi jakość twoich roślin, ale także zwiększy ich siłę.

Sprawdź to ➡ ➡  Co zrobić, aby Twoje storczyki znowu zakwitły?

Usuń naloty ze srebra

To prosta sztuczka, aby przywrócić blask sztućcom. Możesz jej również użyć do swojej srebrnej biżuterii. Zacznij od pokrycia dna miski arkuszem srebrnej folii, a następnie napełnij ją gorącą wodą. Dodaj łyżeczkę soli i łyżkę sody oczyszczonej. Umieść srebrne przedmioty upewniając się, że stykają się z folią. Pozostaw srebro na 5 minut, zanim je odwrócisz. Pozostaw drugą stronę w kontakcie z folią przez kolejne 5 minut. Na koniec spłucz srebro zimną wodą i wytrzyj do sucha.

Przywróć połysk garnkom i patelniom

Inna prosta sztuczka z użyciem folii aluminiowej może pomóc w przywróceniu blasku brudnym, zaśniedziałym naczyniom. Namocz patelnię, garnek, która wymaga czyszczenia, a następnie zgnieć arkusz folii aluminiowej i czyść nim naczynie. Dzięki temu naczynia kuchenne będą świecić jak nowe.

Uzyskaj lepszy obraz na ekranie telewizora

Często zdarza się, że elektryczność statyczna między telewizorem, a odtwarzaczem DVD, dekoderem zakłóca jakość obrazu na ekranie telewizora. Aby to poprawić umieść arkusz folii między odtwarzaczem DVD, dekoderem, a telewizorem. Zmniejszy to pola elektromagnetyczne emitowane przez te 2 urządzenia poprawiając w ten sposób obraz na ekranie telewizora.

Ułatwia prasowanie

To jedna z najlepszych sztuczek domowych jakie możesz znaleźć. Rzecz w tym, że folia aluminiowa może znacznie skrócić czas prasowania jeśli umieścisz ją na desce do prasowania przed rozpoczęciem prasowania. W ten sposób nie będziesz musiała prasować obu stron ubrania, ponieważ srebrna folia odbija ciepło, więc obie strony zostaną wyprasowane. Ta metoda pozwoli skrócić czas prasowania o połowę.

Te sztuczki pomogą Ci łatwiej radzić sobie z codziennymi problemami. Na pewno warto je wypróbować!


ZOBACZ TAKŻE