HomeTrikiTo sprawi, że Twoje...

To sprawi, że Twoje ubrania będą białe i świeże. Bez chemikaliów, tanie i łatwe!

Spójrzmy prawdzie w oczy – pranie odzieży może być dość kłopotliwe. Weźmy na przykład mnóstwo detergentów do prania dostępnych na rynku, co nie ułatwia wyboru właściwego.

Ale jeśli chcesz zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy możesz wybrać jeden wspólny składnik do użycia w każdym praniu. Rzecz w tym, że biały ocet dodany doprania może dać ci wiele zalet.

Zacznij od włożenia prania do pralki, a następnie wlej około pół szklanki octu na ubrania. Zintensyfikuje to działanie zwykłego detergentu do prania, ale także zapobiegnie blaknięciu kolorów. Ponadto ocet usunie resztki proszku, które często można znaleźć na ubraniu po praniu.

Następnie wlej trochę octu do komory zmiękczacza do tkanin w pralce. Powinien on zastąpić zwykły płyn do płukania tkanin. Otrzymasz taki sam efekt, a nawet i lepszy. Dodatkowo jest bardziej przyjazny dla środowiska. Kwas w occie jest również skuteczny w usuwaniu plam z potu i dezodorantów na białych ubraniach.

Jeśli używasz proszkowych form detergentów do prania, prawdopodobnie zauważyłeś pozostałości na odzieży po praniu. Ta pozostałość po praniu może łatwo podrażniać wrażliwą skórę. Ale jeśli dodasz pół szklanki białego octu do swojego cyklu prania możesz to łatwo zlikwidować.

Sprawdź to ➡ ➡  Poznaj domowy sposób na usunięcie kamienia z płytek i fug

Jakkolwiek niewiarygodne może się to wydawać, ocet neutralizuje nieprzyjemne zapachy, takie jak dym papierosowy z ubrań. Jeśli masz do czynienia z ciężkimi plamami, umieść poplamione ubrania w wiadrze z gorącą wodą zmieszaną z pół szklanki octu. Zostaw odzież w wiadrze na noc. Wypierz swoje ubrania rano, jak zwykle. Alternatywnie możesz spryskać plamy nierozcieńczoną esencją octu i starać się je zetrzeć.

Ocet jest również skuteczny w usuwaniu sierści zwierząt z niektórych tkanin, co jak wszyscy wiemy może być dość trudne. Dodaj trochę octu do cyklu prania, a po wysuszeniu sierść nie przyklei się do ubrania. Niektóre tkaniny tworzą ładunek statyczny, który ponownie można wyeliminować za pomocą octu. Po prostu dodaj 6 łyżek octu do prania ręcznego i pozwól mu moczyć się przez pół godziny. W ten sposób można również wyczyścić bardziej delikatne ubrania, takie jak bielizna i stroje kąpielowe.

Wreszcie, możesz łatwo wyczyścić i odkamienić pralkę bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Ocet znowu przybywa na ratunek!


ZOBACZ TAKŻE