Strona główna Triki Nie szoruj swojej toalety, zrób bomby oczyszczające

Nie szoruj swojej toalety, zrób bomby oczyszczające

Łazienka jest najmniej ulubionym miejscem do sprzątania. Zawsze uważa się, że jest to najbrudniejsza część domu i czujesz, że musisz szorować i szorować wszelkiego rodzaju chemikaliami, aby zniszczyć wszystkie zarazki i bakterie. 

Ale prawda jest taka, że ​​każda łazienka może pozostać pachnąca i czysta, jeśli wszyscy sprzątają po sobie, a jeśli chodzi o czyszczenie idealne, mamy dla Ciebie wspaniałe rozwiązanie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co jest w tych chemicznych środkach do czyszczenia muszli klozetowych?

Chemikalia, chemikalia, toksyny i kilka innych substancji chemicznych. Prawie każdy sprzedawany w handlu środek czyszczący zawiera wybielacz, a badania pokazują, że wybielacz może uszkodzić płuca. Z pewnością nie chciałbyś tego mieć w pobliżu swojej rodziny! Chlor w wybielaczu zmieszany z jakimkolwiek kwasem może wytworzyć toksyczny gaz, który może być zabójczy. Może również podrażniać skórę i układ oddechowy oraz uszkadzać wszystko, z czym ma kontakt.

Środki czyszczące zawierają również około 10-50% kwasu solnego, który w przypadku wdychania był związany z uszkodzeniem nerek i problemami z oddychaniem. Zapachy, których używa wiele firm mogą powodować reakcje alergiczne, bóle głowy i długą listę innych problemów.

Czy te fakty są wystarczające, aby przekonać Cię do wypróbowania bardziej naturalnego podejścia.

Naturalne rozwiązanie

Znaleźliśmy idealne naturalne rozwiązanie dla twoich nieszczęść toaletowych i po wypróbowaniu tego obiecujemy, że wyrzucisz wszystkie swoje chemiczne środki czyszczące do śmieci!

Oto czego potrzebujesz:

Składniki

  • ½ szklanki sody oczyszczonej
  • ½ szklanki kwasku cytrynowego
  • ½ szklanki skrobi kukurydzianej
  • woda w butelce z rozpylaczem
  • torebka zapinana na zamek
  • 25 kropli olejków eterycznych – Twój wybór, ale polecam cytrynę lub pomarańczę ze względu na jej właściwości czyszczące, plus dwa inne do celów zapachowych.

Foremki:

  • forma do wyboru (muffinowe są doskonałe)
  • gigantyczna torba Ziploc (zapinana)

Przygotowanie :

Wlej wszystkie składniki z wyjątkiem olejków eterycznych do torebki zapinanej na suwak i potrząśnij nią. Otwórz worek i spryskaj 2-3 razy butelką z wodą, zamknij torebkę i ugniataj. Powtórz ten krok 5-7 razy, a jeśli worek zostanie nadęty, wypuść powietrze. Potrzebujesz tekstury podobnej do ciasta, więc ściśnij ją rękoma i jeśli pozostanie taka, to twoja bomba toaletowa jest gotowa. Dodaj wybrane olejki eteryczne i wyrabiaj jeszcze dłużej.

Przenieś mieszaninę do foremek do muffinów, zgnieć je mocno i pozostaw do wyschnięcia na dwa dni. Wyjmij je z tacy na muffinki i pozostaw je do wyschnięcia na dzień lub dwa. Przechowuj je w suchym miejscu i wyjmuj, kiedy tylko chcesz wyczyścić toaletę.

Łatwo jest używać tych bomb toaletowych, po prostu wrzuć je do muszli sedesowej i poczekaj, aż syczenie ustanie. Szczotkuj boki lekko i równo. Voila, czysta i wolna od zaraz muszla klozetowa! Chroń swoje środowisko i rodzinę dzięki tej prostej sztuczce!

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Każda kobieta zgodzi się, że prowadzenie domu, aby był on ładny i czysty jest nie lada wyzwaniem, ale nie ma nic bardziej skomplikowanego niż...
Utrzymanie domu w czystości może być prawdziwym wyzwaniem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby łazienka była nieskazitelnie czysta.  Większość ludzi wybiera komercyjne środki czyszczące,...
Czy mimo tego, że dodajesz najwyższej jakości środki do prania plus płyn do płukania nadal Twoje pranie po wyjęciu z pralki nie pachnie, a...
W pudełkach na buty często znajdujemy torebki wypełnione dwutlenkiem krzemu lub krzemionką. Chociaż większość z nas pozbywa się ich natychmiast myśląc, że są toksyczne...
Karaluchy pojawiają się znikąd i trudno je wyeliminować. Istnieje wiele produktów na rynku, które zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które są skuteczne przeciwko karaluchom, ale wpływają...