Nie szoruj swojej toalety, zrób bomby oczyszczające

Łazienka jest najmniej ulubionym miejscem do sprzątania. Zawsze uważa się, że jest to najbrudniejsza część domu i czujesz, że musisz szorować i szorować wszelkiego rodzaju chemikaliami, aby zniszczyć wszystkie zarazki i bakterie. 

Ale prawda jest taka, że ​​każda łazienka może pozostać pachnąca i czysta, jeśli wszyscy sprzątają po sobie, a jeśli chodzi o czyszczenie idealne, mamy dla Ciebie wspaniałe rozwiązanie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co jest w tych chemicznych środkach do czyszczenia muszli klozetowych?

Chemikalia, chemikalia, toksyny i kilka innych substancji chemicznych. Prawie każdy sprzedawany w handlu środek czyszczący zawiera wybielacz, a badania pokazują, że wybielacz może uszkodzić płuca. Z pewnością nie chciałbyś tego mieć w pobliżu swojej rodziny! Chlor w wybielaczu zmieszany z jakimkolwiek kwasem może wytworzyć toksyczny gaz, który może być zabójczy. Może również podrażniać skórę i układ oddechowy oraz uszkadzać wszystko, z czym ma kontakt.

Środki czyszczące zawierają również około 10-50% kwasu solnego, który w przypadku wdychania był związany z uszkodzeniem nerek i problemami z oddychaniem. Zapachy, których używa wiele firm mogą powodować reakcje alergiczne, bóle głowy i długą listę innych problemów.

Sprawdź to ➡ ➡  Jak skutecznie uprawiać imbir w domu w doniczkach

Czy te fakty są wystarczające, aby przekonać Cię do wypróbowania bardziej naturalnego podejścia.

Naturalne rozwiązanie

Znaleźliśmy idealne naturalne rozwiązanie dla twoich nieszczęść toaletowych i po wypróbowaniu tego obiecujemy, że wyrzucisz wszystkie swoje chemiczne środki czyszczące do śmieci!

Oto czego potrzebujesz:

Składniki

  • ½ szklanki sody oczyszczonej
  • ½ szklanki kwasku cytrynowego
  • ½ szklanki skrobi kukurydzianej
  • woda w butelce z rozpylaczem
  • torebka zapinana na zamek
  • 25 kropli olejków eterycznych – Twój wybór, ale polecam cytrynę lub pomarańczę ze względu na jej właściwości czyszczące, plus dwa inne do celów zapachowych.

Foremki:

  • forma do wyboru (muffinowe są doskonałe)
  • gigantyczna torba Ziploc (zapinana)

Przygotowanie :

Wlej wszystkie składniki z wyjątkiem olejków eterycznych do torebki zapinanej na suwak i potrząśnij nią. Otwórz worek i spryskaj 2-3 razy butelką z wodą, zamknij torebkę i ugniataj. Powtórz ten krok 5-7 razy, a jeśli worek zostanie nadęty, wypuść powietrze. Potrzebujesz tekstury podobnej do ciasta, więc ściśnij ją rękoma i jeśli pozostanie taka, to twoja bomba toaletowa jest gotowa. Dodaj wybrane olejki eteryczne i wyrabiaj jeszcze dłużej.

Sprawdź to ➡ ➡  Co położyć na parapecie, aby uniknąć skraplania się pary wodnej? Niezwykła sztuczka!

Przenieś mieszaninę do foremek do muffinów, zgnieć je mocno i pozostaw do wyschnięcia na dwa dni. Wyjmij je z tacy na muffinki i pozostaw je do wyschnięcia na dzień lub dwa. Przechowuj je w suchym miejscu i wyjmuj, kiedy tylko chcesz wyczyścić toaletę.

Łatwo jest używać tych bomb toaletowych, po prostu wrzuć je do muszli sedesowej i poczekaj, aż syczenie ustanie. Szczotkuj boki lekko i równo. Voila, czysta i wolna od zaraz muszla klozetowa! Chroń swoje środowisko i rodzinę dzięki tej prostej sztuczce!


ZOBACZ TAKŻE