Ten Domowy Odplamiacz Usunie Nawet Najtrudniejsze Plamy. Już Nie Stosuję Chemii

Są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wyrzucają poplamione rzeczy i ci, którzy starają się je ratować do końca. Należę do tego drugiego typu.

Kiedyś przypadkiem trafiłam na genialny przepis na domowy odplamiacz, do dziś dnia korzystam z niego z doskonałym rezultatem.

Domowy odplamiacz

Z łatwością znajdziesz wszystkie składniki w swojej kuchni. Produkty domowe choć agresywne (jak ocet), są bezpieczne.

Będziesz potrzebować:

  • 40 g sody oczyszczonej
  • 50 ml soku z cytryny
  • 1,5 łyżeczki soli
  • 100 ml octu
  • 40 ml alkoholu

Możesz dodać także trochę kredy, jeśli chcesz usunąć tłustą plamę .

Soda oczyszczona świetnie usuwa plamy z kawy. Ocet usunie ślady trawy, ale będzie bezużyteczny wobec rdzy i potu. Tutaj wkracza sok z cytryny! Sól dobrze radzi sobie z plamami z wina, a alkohol jest potrzebny do usunięcia szminki lub długopisu.

Wymieszaj wszystkie składniki i rozpocznij pranie. Dobrze przetrzyj wszystkie problematyczne obszary i pozostaw, aż plamy zaczną się rozjaśniać. Możesz teraz włożyć swoje ubrania do pralki.

Jedyne, z czym może sobie nie poradzić to plamy z farby i gumy. Jeśli przedmiot nie jest wykonany z materiałów syntetycznych, możesz spróbować usunąć zanieczyszczenia naftą.

Dobrze sprawdza się przy białych, bawełnianych rzeczach. Musisz być ostrożny z kolorowymi ubraniami. W takim przypadku powstrzymaj się od dodawania soku z cytryny i mydła do prania.

I pamiętaj, aby ubierać rękawiczki!