Włóż główki zapałek do doniczki z roślinami doniczkowymi: ochronią je przed szkodnikami i nawożą

Wiosna w pełni, a to oznacza, że ​​nawet szkodniki budzą się do życia. Lubią też Twoje ukochane rośliny. Spróbuj przykleić łebki zapałek do pokojówek, aby chronić je przed szkodnikami.

Wiosna w pełni, a lato już bardzo blisko. Sezon ciepła, piękna i natury, ale także irytujących szkodników. Nie tylko czają się na zewnątrz, ale także mają słabość do roślin domowych.

Jeśli chcesz, aby Twoje pokojówki były chronione przed irytującymi pasożytami, a także otrzymywały wystarczającą ilość składników odżywczych, wypróbuj następującą sztuczkę z główką zapałki. Będziesz zaskoczony, jak zdrowe i silne będą twoje pokojówki.

Nieznośne szkodniki

Rośliny domowe potrafią zamienić każdy ciemny i przygnębiający zakątek w cudowną i wesołą atmosferę, dlatego są tak ważne w domu. Jeśli jednak masz problem z tym, że Twoja roślina nie radzi sobie dobrze, nie zniechęcaj się.

Przyczyn może być wiele. Być może jest to spowodowane zbyt dużym lub wręcz niewystarczającym podlewaniem, być może winne jest niekorzystne położenie. Czasami jednak jest to wina szkodników, które wysysają z rośliny składniki odżywcze.

Jeśli Twoja roślina doniczkowa więdnie, może to być spowodowane wieloma czynnikami. Za mało wody lub odwrotnie za dużo wilgoci, złe umiejscowienie lub podstępne szkodniki.

Jednym z takich szkodników może być na przykład biedronka. Są to czarne miniaturowe muchówki, które składają jaja w glebie roślin doniczkowych. Gdy z jaj wyklują się larwy, roślina jest zagrożona. Larwy zaczynają wysysać składniki odżywcze i podgryzać korzenie. W rezultacie roślina zaczyna wysychać, żółknąć, a jeśli nie zaczniesz działać szybko, umrze.

Doniczka i zapałki

Ogień nie należy do rąk małych dzieci i nie powinien zbliżać się do żywych roślin. Jednakże, jeśli nie użyjesz zapałek do przypalenia swojej pokojówki, mogą one być bardzo przydatne, a nawet całkowicie odstraszyć wszelkie szkodniki.

Główki Matcha mogą być wspaniałym ratunkiem dla Twojej rośliny doniczkowej. Ich dobroczynne działanie kryje się w głowach. Dzięki ich składowi chemicznemu, który nie tylko odstrasza szkodniki, ale także oczyszcza glebę i dostarcza roślinie ważnych składników odżywczych, takich jak fosfor, Twoja roślina doniczkowa będzie zdrowsza i silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Dlatego weź zapałki, które masz w domu i wbij je główką w stronę ziemi. Oczywiście jeden mecz to za mało. Ilość zależy od wielkości doniczki. Gdy jest mała, wystarczy mała zapałka, ale jeśli jest bardziej obszerna, nie bój się dodać więcej do gliny.