Jak brać prysznic, aby uniknąć uszkodzenia skóry i włosów?

Co jest lepszego niż wzięcie prysznica, aby rozpocząć lub zakończyć długi, pracowity dzień? Nawet jeśli nie codziennie, prawdopodobnie robisz to kilka razy w tygodniu. Cóż, nie obwiniamy cię o skupienie się na rezultatach relaksującego prysznica, ale dobrze jest wiedzieć, jak wziąć prysznic we właściwy sposób, nie powodując uszkodzenia skóry i włosów.

Chodzi o to, że możliwe są błędy, które możesz popełniać podczas kąpieli pod prysznicem. Całe to mydło, płukanie, pienienie i balsamowanie może faktycznie uszkodzić skórę, prowadząc do jej wysuszenia i swędzenia, a nawet wyprysków.

Naucz się brać prysznic, nie uszkadzając przy tym skóry i włosów.

Jak we właściwy sposób wziąć prysznic, aby uniknąć uszkodzenia skóry i włosów

1. Zbyt gorąca woda

Czy jesteś jednym z wielu, którzy lubią gorący prysznic w zimie? Przynosimy złe wieści. Zbyt gorąca woda jest szkodliwa zarówno dla włosów, jak i skóry. Ciepła woda wysusza je, powodując, że włosy stają się kręcone, a skóra łuszcząca się. Jeśli jednak nie możesz wyobrazić sobie wzięcia prysznica bez ciepłej wody, możesz jedynie ograniczyć czas jego używania.

2.Złuszczanie

Twoja miękka gąbka nie wystarczy, aby usunąć martwe komórki skóry z ciała podczas kąpieli. Dlatego możesz zrobić domowy peeling przy użyciu zmielonej kawy

Od Ciebie zależy, jak złuszczasz skórę, ale ważne jest, aby robić to regularnie, choć niezbyt często.

3. Zbyt częste złuszczanie

Umiar jest kluczem do wszystkiego, w tym złuszczania. Jeśli złuszczasz skórę za każdym razem, gdy bierzesz prysznic, wywołasz efekt bumerangu. Zbyt duże szorowanie zwiększa produkcję oleistej substancji zwanej sebum.

Sebum utrzymuje nawilżenie skóry, a także brud i bakterie uwięzione na powierzchni. Dlatego zbyt częste złuszczanie może sprawić, że Twoja skóra będzie natłuszczona.

4. Używanie gąbki przez zbyt długi czas

Nigdy nie używaj tego samej gąbki do ciała dłużej niż miesiąc! Z czasem rosną na niej pleśnie i bakterie, które mogą powodować infekcję mieszków włosowych, zwane zapaleniem mieszków włosowych.

Kolejną wskazówką dotyczącą gąbki jest pozwolenie jej wyschnąć pod prysznicem po użyciu.

5. Spłucz czystą wodą

Zanim umyjesz włosy szamponem, spłucz je zwykłą wodą przez minutę. Płukanie zwykłą wodą usunie wszelkie zabrudzenia i pozostałości produktów do włosów. Nie zapomnij też dokładnie spłukać włosów na końcu, aby szampon lub odżywka nie pozostały na skórze głowy.

6. Daj odpocząć swoim włosom

Jeśli codziennie myjesz włosy, stają się one coraz bardziej suche i natłuszczone szybciej. Ale jeśli naprawdę musisz myć je regularnie z powodu pocenia się, ćwiczeń lub życia w zanieczyszczonym środowisku, zalecamy mycie ich zwykłą wodą bez szamponu lub odżywki, co drugi dzień.

7. Zbyt długie prysznice

Wzięcie prysznica jest tak relaksujące, że możesz łatwo stracić poczucie czasu i spędzić trochę więcej czasu pod strumieniem wody. Jednak zbyt długi prysznic może wysuszyć skórę. Staraj się ograniczać czas pod prysznicem tylko do mycia włosów i ciała.

8. Zbyt dużo żelu pod prysznic

Jeśli użyjesz zbyt dużej ilości płynu do mycia ciała lub żelu pod prysznic, spowoduje to taki sam efekt suszenia na skórze, jak podczas długotrwałego prysznica lub zbyt gorącej wody.

Produkty te pozbawiają skórę naturalnych olejków niezbędnych do jej optymalnego funkcjonowania i zdrowia. Sucha skóra może powodować swędzenie i różne podrażnienia skóry, a nawet pogorszyć istniejące stany skórne, takie jak wypryski.

9. Nie zamieniaj szamponów

Rozumiemy twoją potrzebę wypróbowania szamponów różnych marek, ale musisz wiedzieć, że zbyt częste zmienianie szamponu może uszkodzić włosy. Ponadto upewnij się, że używasz odżywki do włosów, aby zapobiec ich łamaniu podczas szczotkowania po każdym prysznicu.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

5 domowych prostych środków na pozbycie się opryszczki

Opryszczka to nieprzewidywalna i denerwująca dolegliwość. Na szczęście nie stanowi ona poważnego zagrożenia dla zdrowia, ale nikt nie chce być widziany z tego rodzaju raną na...

Zdrowe jedzenie, które spala tłuszcz, poprawia metabolizm i zmniejsza talię

Chcesz zmniejszyć obwód talii, spalić tłuszcz i przyspieszyć metabolizm w rekordowym czasie? Sprawdź następujące smaczne i zdrowe jedzenie, które spala tłuszcz, wspomaga odchudzanie i...

Mrożone cytryny – zwalcz złośliwe nowotwory w organizmie

Sok z cytryny jest ogólnie korzystny w okresie letnim jako orzeźwiający napój. Cytryna jest dość popularna jako składnik aktywny w wielu domowych środkach przydatnych do wyleczenia...

Jak w domowym zaciszu zrobić swój własny organiczny ocet jabłkowy!

Liczne korzyści zdrowotne octu jabłkowego są niepodważalne. Ten wspaniały kuchenny składnik może polepszyć Twoje zdrowie na wielu płaszczyznach.Może on sprawić cuda w środku organizmu jak i...

Choroba Hashimoto: dieta, przyczyny, objawy i leczenie

Choroba Hashimoto to stan, w którym twój układ odpornościowy atakuje twoją tarczycę, mały gruczoł u podstawy twojej szyi poniżej jabłka Adama. Gruczoł tarczowy jest częścią...

Jak wyleczyć zęby naturalnie – czy to możliwe?

Próchnica jest uważana za jeden z najczęstszych problemów związanych ze zdrowiem zębów, a dodatkowo temu procesowi niszczenia szkliwa często towarzyszy ból.Dzisiaj chcemy podzielić się...