Kompletny przewodnik po myciu włosów – co musisz wiedzieć o zdrowej pielęgnacji włosów

mycie włosów

Jednym z najważniejszych sposobów na utrzymanie zdrowych włosów jest ich mycie. Są jednak konkretne rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim to zrobisz.

[quads id=8]

Musisz wiedzieć, jaki masz rodzaj włosów (suche lub przetłuszczające się) i jakie produkty są najlepsze dla Twojego typu włosów.

Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, co musisz wiedzieć o myciu włosów i o tym, jak odpowiednio o nie dbać. Nauczy Cię, jak dbać o zdrowe, ładnie wyglądające pasma włosów, które wytrzymają każdą pogodę.

[quads id=10]

Dlaczego warto myć włosy?

Termin „mycie włosów” może wydawać się oczywisty, ale częstotliwość i rodzaj szamponu, którego używasz, są w rzeczywistości bardzo ważne.

Mycie włosów może prowadzić do wielu problemów, w tym: łupieżu, suchej skóry głowy i wypadania włosów. Częstotliwość mycia włosów zależy od wielu czynników, takich jak: grubość i długość włosów, stopień ich przetłuszczania oraz klimat, w którym żyjesz.

[quads id=9]

Większość osób o zdrowych włosach powinna myć włosy raz lub dwa razy w tygodniu w zależności od tego, co robią w pracy. Jeśli masz łupież lub suchą skórę głowy, codzienne mycie jest konieczne, aby zapobiec pogorszeniu się tych warunków.

Jak często myć włosy?

W dzisiejszych czasach wiele osób zaczyna wierzyć, że włosy należy myć tylko raz lub dwa razy w tygodniu. Ci ludzie wierzą, że to ograniczone mycie pozwoli skórze głowy odetchnąć od szamponu i pozwoli na prawidłową produkcję naturalnego oleju.

Z drugiej strony są tacy, którzy twierdzą, że należy codziennie myć włosy, aby uniknąć gromadzenia się produktu i olejków na skórze głowy.

[quads id=5]

Prawda jest taka, że wszystko zależy to od tego, jak wygląda Twoja codzienna rutyna i w jakim środowisku żyjesz. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz tłustą skórę lub żyjesz w środowisku, w którym jest dużo zanieczyszczeń, to należy myć włosy praktycznie każdego dnia.

Korzyści z częstego mycia włosów

Skóra głowy to wrażliwy obszar. Często myte włosy stają się suche, łuszczące się i swędzą. Skóra głowy musi utrzymywać zdrową równowagę natłuszczenia i nawilżenia. Jeśli użyjesz odżywki i szamponu, problem zostanie rozwiązany.

[quads id=4]

Stosując odpowiedni szampon do odpowiedniego rodzaju włosów, twoje włosy będą mniej przetłuszczające się i łatwiejsze w układaniu. Co więcej, codzienne mycie może pomóc usunąć wszelkie nagromadzenie produktu lub zabrudzenia z produktów do stylizacji, które mogły pojawić się w ciągu jednego lub dwóch dni.

Jak pozbyć się łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry podczas mycia włosów?

Mycie włosów szamponem przeciwłupieżowym pomoże pozbyć się łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry. W szamponach przeciwłupieżowych można znaleźć kilka składników, m.in. smołę węglową, pirytion cynku, pirokton olaminy, kwas salicylowy.

[quads id=3]

Dr Gabe Mirkin, uznany autorytet w dziedzinie opieki zdrowotnej od prawie 50 lat, poleca szampon przeciwłupieżowy głowy i ramion na łojotokowe zapalenie skóry, który zawiera 2% ketokonazolu lub 1% siarczek selenu.

Najlepsze wskazówki dotyczące mycia włosów

Posiadanie czystych i zdrowych włosów jest ważnym elementem dobrego wyglądu. Myjemy włosy, aby wyglądały na zdrowsze i bardziej lśniące. Myjemy je po kąpieli, a także po spoceniu się.

Ale jeśli chcesz, aby Twoje włosy wyglądały jak najlepiej, poświęć trochę więcej czasu i postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami:

[quads id=7]

1.) Po umyciu użyj odżywki zwiększającej objętość. Dzięki temu włosy będą miały większą objętość bez ich obciążania.

2.) Unikaj nadmiernego używania narzędzi do stylizacji na gorąco na mokrych włosach, ponieważ może to uszkodzić łuski włosów, powodując, że twoje włosy są bardziej suche niż wcześniej.

3) Staraj się unikać używania zbyt dużej ilości produktu podczas stylizacji, ponieważ może to również obciążać twoje włosy.