Strona głównaUrodaOrzechy włoskie jako najlepsze jedzenie przeciwstarzeniowe. Wyglądaj i czuj się młodziej!

Orzechy włoskie jako najlepsze jedzenie przeciwstarzeniowe. Wyglądaj i czuj się młodziej!


Orzechy włoskie to jedne z najlepszych produktów przeciwstarzeniowych, które zapewniają wiele ważnych korzyści zdrowotnych. Są tak potężne, że mogą poprawić ogólny stan zdrowia bez konieczności wprowadzania znaczących zmian w diecie.

Musisz tylko zjadać około 300 g orzechów włoskich dziennie lub 7 orzechów włoskich w łupinach, aby wykorzystać ich niesamowite korzyści zdrowotne.

Dlaczego orzechy włoskie są uważane za pożywienie przeciwstarzeniowe?

Orzechy włoskie zawierają flawonoidy, witaminę E, kwas elagowy i melatoninę – wszystkie są zdrowymi związkami o właściwościach przeciwutleniających.

Pomagają eliminować toksyny z organizmu, oczyszczają skórę i chronią przed chorobami przewlekłymi. Rzeczywiście są wypełnione przeciwutleniaczami.

Czasopismo Food and Function opublikowało badanie, w którym zbadano zawartość przeciwutleniaczy w 9 rodzajach surowych i prażonych orzechów i 2 rodzajach masła orzechowego.

Wyniki pokazały, że orzechy włoskie są numerem 1 na liście pod względem zawartości przeciwutleniaczy.


Przeciwutleniacze zapobiegają uszkodzeniom od wolnych rodników, niszcząc niestabilne cząsteczki, które mogą uszkodzić komórki organizmu i negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Codzienne spożywanie orzechów włoskich może pomóc chronić przed chorobami związanymi z wiekiem, takimi jak choroba Alzheimera, zapalenie stawów i choroby sercowo-naczyniowe.Zawartość przeciwutleniaczy w orzechach włoskich może również pomóc w zapobieganiu cukrzycy i rakowi.

Inne powody, aby dodać orzechy do swojej diety

Oprócz zapobiegania licznym chorobom orzechy włoskie mogą również pomóc poprawić ogólny stan zdrowia.

Sprawdź To!  Umieść sodę pod oczami, a wydarzy się coś niewiarygodnego

1. Korzyści skórne

Orzechy włoskie są niezwykle korzystne dla skóry, ponownie dzięki zdolności ich przeciwutleniaczy do usuwania wolnych rodników z organizmu. Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne, niezdrowe jedzenie, dym papierosowy i zanieczyszczenia mogą powodować gromadzenie się wolnych rodników, które mogą rozkładać białko strukturalne, które sprawia, że ​​skóra jest jędrna i silna – kolagen.

Sprawdź To!  Zastosuj to na rękach, odczekaj 15 minut, a pozbędziesz się plam i zmarszczek!

Niski poziom kolagenu prowadzi do pojawienia się drobnych linii i zmarszczek. Dlatego jeśli chcesz wyglądać młodziej, musisz wyeliminować z organizmu wolne rodniki, a świetnym sposobem na osiągnięcie tego jest codzienne spożywanie orzechów włoskich.

2. Właściwości przeciwzapalne

Całe orzechy włoskie i olej z orzechów włoskich mogą zarówno zmniejszać skutki stanu zapalnego, jak i zapobiegać różnym stanom powodowanym przez taką odpowiedź układu odpornościowego.

Wynika to z ich wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3. Niektóre z tych stanów to astma, łuszczyca, alergie i reumatoidalne zapalenie stawów.

3. Moc mózgu

Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 i przeciwutleniaczy orzechy włoskie mogą poprawić funkcjonowanie mózgu. Dlatego za każdym razem, gdy czujesz się trochę ospały, zjedz garść orzechów włoskich, a otrzymasz natychmiastowy zastrzyk energii, który pomoże ci kontynuować pracę.

Oprócz wspomnianych korzyści zdrowotnych orzechów włoskich mogą one również poprawić jakość snu dzięki wysokiemu poziomowi zawartej w nich melatoniny.

Fakt, że właściwy sen pomaga zwalczyć oznaki starzenia się, oznacza, że ​​orzechy włoskie są skutecznym przeciwstarzeniowym pożywieniem.

Sprawdź To!  Najlepsze domowe środki zaradcze na odciski i modzeleloading...
loading...
>