Strona główna Uroda Orzechy włoskie jako najlepsze jedzenie przeciwstarzeniowe. Wyglądaj i czuj się młodziej!

Orzechy włoskie jako najlepsze jedzenie przeciwstarzeniowe. Wyglądaj i czuj się młodziej!

Orzechy włoskie to jedne z najlepszych produktów przeciwstarzeniowych, które zapewniają wiele ważnych korzyści zdrowotnych. Są tak potężne, że mogą poprawić ogólny stan zdrowia bez konieczności wprowadzania znaczących zmian w diecie.

Musisz tylko zjadać około 300 g orzechów włoskich dziennie lub 7 orzechów włoskich w łupinach, aby wykorzystać ich niesamowite korzyści zdrowotne.

Dlaczego orzechy włoskie są uważane za pożywienie przeciwstarzeniowe?

Orzechy włoskie zawierają flawonoidy, witaminę E, kwas elagowy i melatoninę – wszystkie są zdrowymi związkami o właściwościach przeciwutleniających.

Pomagają eliminować toksyny z organizmu, oczyszczają skórę i chronią przed chorobami przewlekłymi. Rzeczywiście są wypełnione przeciwutleniaczami.

Czasopismo Food and Function opublikowało badanie, w którym zbadano zawartość przeciwutleniaczy w 9 rodzajach surowych i prażonych orzechów i 2 rodzajach masła orzechowego.

Wyniki pokazały, że orzechy włoskie są numerem 1 na liście pod względem zawartości przeciwutleniaczy.

Przeciwutleniacze zapobiegają uszkodzeniom od wolnych rodników, niszcząc niestabilne cząsteczki, które mogą uszkodzić komórki organizmu i negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Codzienne spożywanie orzechów włoskich może pomóc chronić przed chorobami związanymi z wiekiem, takimi jak choroba Alzheimera, zapalenie stawów i choroby sercowo-naczyniowe.

Zawartość przeciwutleniaczy w orzechach włoskich może również pomóc w zapobieganiu cukrzycy i rakowi.

Inne powody, aby dodać orzechy do swojej diety

Oprócz zapobiegania licznym chorobom orzechy włoskie mogą również pomóc poprawić ogólny stan zdrowia.

1. Korzyści skórne

Orzechy włoskie są niezwykle korzystne dla skóry, ponownie dzięki zdolności ich przeciwutleniaczy do usuwania wolnych rodników z organizmu. Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne, niezdrowe jedzenie, dym papierosowy i zanieczyszczenia mogą powodować gromadzenie się wolnych rodników, które mogą rozkładać białko strukturalne, które sprawia, że ​​skóra jest jędrna i silna – kolagen.

Niski poziom kolagenu prowadzi do pojawienia się drobnych linii i zmarszczek. Dlatego jeśli chcesz wyglądać młodziej, musisz wyeliminować z organizmu wolne rodniki, a świetnym sposobem na osiągnięcie tego jest codzienne spożywanie orzechów włoskich.

2. Właściwości przeciwzapalne

Całe orzechy włoskie i olej z orzechów włoskich mogą zarówno zmniejszać skutki stanu zapalnego, jak i zapobiegać różnym stanom powodowanym przez taką odpowiedź układu odpornościowego.

Wynika to z ich wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3. Niektóre z tych stanów to astma, łuszczyca, alergie i reumatoidalne zapalenie stawów.

3. Moc mózgu

Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 i przeciwutleniaczy orzechy włoskie mogą poprawić funkcjonowanie mózgu. Dlatego za każdym razem, gdy czujesz się trochę ospały, zjedz garść orzechów włoskich, a otrzymasz natychmiastowy zastrzyk energii, który pomoże ci kontynuować pracę.

Oprócz wspomnianych korzyści zdrowotnych orzechów włoskich mogą one również poprawić jakość snu dzięki wysokiemu poziomowi zawartej w nich melatoniny.

Fakt, że właściwy sen pomaga zwalczyć oznaki starzenia się, oznacza, że ​​orzechy włoskie są skutecznym przeciwstarzeniowym pożywieniem.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Odciski i modzele są bardzo powszechnym problemem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, zwłaszcza w ciepłych miesiącach letnich. Te nieprzyjemne owrzodzenia powstają w wyniku nadmiernego...
Wielu mężczyzn i kobiet doświadcza przedwczesnego wypadania włosów i ten problem może siać spustoszenie w poczuciu własnej wartości, szczególnie jeśli dzieje się to naprawdę...
"Wrastający paznokieć" to najczęściej używany termin określający stan paznokci zwany onychokryptozą. Problem ten jest bardzo bolesny i dość nieprzyjemny, a dotyczy głównie dużego paznokcia powodując obrzęk i...
Twoja twarz potrzebuje ochrony przed wszelkiego rodzaju brudem i bakteriami obecnymi w powietrzu, więc warto stosować tę maskę regularnie, aby zapobiec niepożądanemu pojawianiu się...
Każdy chciałby, aby jego włosy wyglądały świetnie i były zadbane. Czasami jednak zauważasz, że wyglądają one na bardziej stonowane, słabsze, a nawet to, że prawie...