Strona główna Uroda Zaczyna wcierać kurkumę w policzki, wyniki są niewiarygodne!

Zaczyna wcierać kurkumę w policzki, wyniki są niewiarygodne!

Ta niesamowita domowa maska ​​jest to niezwykle korzystna, ponieważ nie tylko rozjaśnia skórę, ale także zmniejsza pory, usuwa trądzik i egzemę oraz łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne. Ponadto sprawia, że ​​nieatrakcyjne ciemne plamy i cienie pod oczami znikają.

Jest to również korzystne dla zmniejszenia niepożądanego owłosienia na twarzy. Wreszcie, jest to silny środek przeciwstarzeniowy, który skutecznie usuwa zmarszczki, pozostawiając skórę miękką i gładką.

Co najlepsze, ta maska ​​jest bardzo tania, ponieważ wykorzystuje tylko kilka tanich i łatwo dostępnych składników, z których najważniejszym jest kurkuma.

Ta super mocna przyprawa pochodzi z Indii, które stanowią większość światowej podaży i zwykle otrzymuje się ją w postaci proszku. Kurkuma ma głęboki żółto-pomarańczowy kolor i wyraźny smak.

Za każdym razem, gdy jej używasz upewnij się, że nosisz starsze ubrania, ponieważ prawdopodobne zostaną one zabrudzone. Ponadto zaleca się noszenie rękawiczek, ponieważ paznokcie i skóra również żółkną.

Pozostałe potrzebne rekwizyty to mała miska, łyżeczka, łyżka stołowa, mąka, olej migdałowy i zwykłe mleko.

W misce wymieszaj 1 łyżeczkę kurkumy z 2 łyżkami mąki. Dodaj 1 łyżkę oleju migdałowego i tyle mleka, aby pasta nie była ani zbyt płynna, ani gęsta, ogólnie wystarczą 3-4 łyżki stołowe. Po zmieszaniu tych czterech składników maska z ​​kurkumy jest gotowa.

Podczas nakładania tej maski należy zachować ostrożność w stosunku do brwi – ponieważ ten zabieg służy także do usuwania owłosienia twarzy. To samo dotyczy twojej linii włosów. Możesz swobodnie nakładać ją pod oczy, ale upewnij się, że nie zbliżasz się do rzęs.

Maska powinna pozostać na twarzy przez około 20 minut, po czym należy ją spłukać letnią wodą. Następnie osusz twarz. Jak wspomniano wcześniej kurkuma plami wszystko z czym się styka, więc upewnij się, że chronisz swoje ubrania.

Pamiętaj, że po zdjęciu maski skóra może być nieco żółtawa. Po prostu ponownie umyj twarz. Po całym procesie możesz użyć delikatnego środka do mycia twarzy i nałożyć balsam.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Rozstępy są częstym problemem dla wielu osób, szczególnie dla kobiet po ciąży. Pojawiają się, gdy tkanka łączna w skórze właściwej (środkowa warstwa skóry) zostaje rozciągnięta...
Nasze włosy narażone są na wiele czynników, które mogą je osłabiać każdego dnia, wysychać i generalnie powodować szkody, które mogą być dość widoczne. Z tego...
Wszechobecność sody w ostatnich latach stała się najlepszym sprzymierzeńcem kobiet w walce z pryszczami, suchością skóry, cellulitem i cieniami pod oczami. Przepis, który wszystkie kobiety...
Płytka nazębna jest lepką, bezbarwną warstwą bakterii, która gromadzi się na zębach i wzdłuż linii dziąseł. Jest to główna przyczyna próchnicy zębów, zapalenia dziąseł i...
Paznokcie są bardzo często wizytówką kobiety. Jednak zdarza się bardzo często, że rosną one bardzo powoli, a kiedy w końcu dorosną, są bardzo kruche, więc w...