Zaczyna wcierać kurkumę w policzki, wyniki są niewiarygodne!

Ta niesamowita domowa maska ​​jest to niezwykle korzystna, ponieważ nie tylko rozjaśnia skórę, ale także zmniejsza pory, usuwa trądzik i egzemę oraz łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne. Ponadto sprawia, że ​​nieatrakcyjne ciemne plamy i cienie pod oczami znikają.

Jest to również korzystne dla zmniejszenia niepożądanego owłosienia na twarzy. Wreszcie, jest to silny środek przeciwstarzeniowy, który skutecznie usuwa zmarszczki, pozostawiając skórę miękką i gładką.

Co najlepsze, ta maska ​​jest bardzo tania, ponieważ wykorzystuje tylko kilka tanich i łatwo dostępnych składników, z których najważniejszym jest kurkuma.

Ta super mocna przyprawa pochodzi z Indii, które stanowią większość światowej podaży i zwykle otrzymuje się ją w postaci proszku. Kurkuma ma głęboki żółto-pomarańczowy kolor i wyraźny smak.

Za każdym razem, gdy jej używasz upewnij się, że nosisz starsze ubrania, ponieważ prawdopodobne zostaną one zabrudzone. Ponadto zaleca się noszenie rękawiczek, ponieważ paznokcie i skóra również żółkną.

Pozostałe potrzebne rekwizyty to mała miska, łyżeczka, łyżka stołowa, mąka, olej migdałowy i zwykłe mleko.

W misce wymieszaj 1 łyżeczkę kurkumy z 2 łyżkami mąki. Dodaj 1 łyżkę oleju migdałowego i tyle mleka, aby pasta nie była ani zbyt płynna, ani gęsta, ogólnie wystarczą 3-4 łyżki stołowe. Po zmieszaniu tych czterech składników maska z ​​kurkumy jest gotowa.

Podczas nakładania tej maski należy zachować ostrożność w stosunku do brwi – ponieważ ten zabieg służy także do usuwania owłosienia twarzy. To samo dotyczy twojej linii włosów. Możesz swobodnie nakładać ją pod oczy, ale upewnij się, że nie zbliżasz się do rzęs.

Maska powinna pozostać na twarzy przez około 20 minut, po czym należy ją spłukać letnią wodą. Następnie osusz twarz. Jak wspomniano wcześniej kurkuma plami wszystko z czym się styka, więc upewnij się, że chronisz swoje ubrania.

Pamiętaj, że po zdjęciu maski skóra może być nieco żółtawa. Po prostu ponownie umyj twarz. Po całym procesie możesz użyć delikatnego środka do mycia twarzy i nałożyć balsam.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: