Zaczyna wcierać kurkumę w policzki, wyniki są niewiarygodne!

Ta niesamowita domowa maska ​​jest to niezwykle korzystna, ponieważ nie tylko rozjaśnia skórę, ale także zmniejsza pory, usuwa trądzik i egzemę oraz łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne. Ponadto sprawia, że ​​nieatrakcyjne ciemne plamy i cienie pod oczami znikają.

Jest to również korzystne dla zmniejszenia niepożądanego owłosienia na twarzy. Wreszcie, jest to silny środek przeciwstarzeniowy, który skutecznie usuwa zmarszczki, pozostawiając skórę miękką i gładką.

Co najlepsze, ta maska ​​jest bardzo tania, ponieważ wykorzystuje tylko kilka tanich i łatwo dostępnych składników, z których najważniejszym jest kurkuma.

Ta super mocna przyprawa pochodzi z Indii, które stanowią większość światowej podaży i zwykle otrzymuje się ją w postaci proszku. Kurkuma ma głęboki żółto-pomarańczowy kolor i wyraźny smak.

Za każdym razem, gdy jej używasz upewnij się, że nosisz starsze ubrania, ponieważ prawdopodobne zostaną one zabrudzone. Ponadto zaleca się noszenie rękawiczek, ponieważ paznokcie i skóra również żółkną.

Pozostałe potrzebne rekwizyty to mała miska, łyżeczka, łyżka stołowa, mąka, olej migdałowy i zwykłe mleko.

W misce wymieszaj 1 łyżeczkę kurkumy z 2 łyżkami mąki. Dodaj 1 łyżkę oleju migdałowego i tyle mleka, aby pasta nie była ani zbyt płynna, ani gęsta, ogólnie wystarczą 3-4 łyżki stołowe. Po zmieszaniu tych czterech składników maska z ​​kurkumy jest gotowa.

Podczas nakładania tej maski należy zachować ostrożność w stosunku do brwi – ponieważ ten zabieg służy także do usuwania owłosienia twarzy. To samo dotyczy twojej linii włosów. Możesz swobodnie nakładać ją pod oczy, ale upewnij się, że nie zbliżasz się do rzęs.

Maska powinna pozostać na twarzy przez około 20 minut, po czym należy ją spłukać letnią wodą. Następnie osusz twarz. Jak wspomniano wcześniej kurkuma plami wszystko z czym się styka, więc upewnij się, że chronisz swoje ubrania.

Pamiętaj, że po zdjęciu maski skóra może być nieco żółtawa. Po prostu ponownie umyj twarz. Po całym procesie możesz użyć delikatnego środka do mycia twarzy i nałożyć balsam.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Napój ten pomógł mi wyeliminować ból stawów w ciągu zaledwie 5 dni!

Prezentujemy wam przepis, który wzmocni kolana, stawy i kostki, jak również pomoże wyeliminować ból w tych częściach ciała spowodowany przenoszeniem ciężkich przedmiotów, wiekiem, urazami sportowymi lub...

Fibromialgia: objawy, przyczyny i sposoby leczenia – Zdrowe Poradniki

Fibromialgia to zaburzenie charakteryzujące się powszechnym bólem mięśniowo-szkieletowym, któremu towarzyszą problemy związane ze zmęczeniem, snem, pamięcią i nastrojem.Co to jest fibromialgia? Badacze uważają, że fibromialgia wzmacnia...

Najzdrowsze śniadanie: oczyść swoje ciało z toksyn

Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia twierdzi, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, dlatego zawsze powinno zawierać zdrowe wybory żywieniowe.Śniadanie, które polecamy poniżej, jest jednym...

Pozbądź się zapalenia zatok w ciągu 30 sekund dzięki tej prostej metodzie

Infekcje zatokowe są jednymi z najczęstszych dolegliwości dnia dzisiejszego. Średnio ponad miliard dolarów wydawane jest rocznie na leki bez recepty stosowane w leczeniu zapalenia zatok." Choroba...

Nasiona dyni zabijają komórki rakowe, poprawiają wzrok

Wykazano, że nasiona dyni posiadają pewne składniki, które czynią je doskonałą opcją w zabijaniu komórek nowotworowych. Zostało to potwierdzone w hiszpańskim badaniu, które niedawno przeprowadzono.Ponadto nasiona dyni...

Niesamowity przepis, aby odmłodzić swoje ręce!

Starzenie się jest naturalnym procesem, przez który przechodzi ludzkie ciało. Chociaż całkowicie normalne jest to, że oznaki starzenia się nigdy nie są mile widziane. Oczywiście, kto...