10 produktów, które oczyszczają wątrobę

Bardzo często pisze się o procesach detoksykacji, które są dość skuteczne, ale rzadko pisze się o tym, co ludzie powinni zrobić po detoksykacji organizmu lub jak zauważyć, czy w danej żywności znajdują się chemikalia lub toksyny.

Wątroba jest jednym z najważniejszych organów do oczyszczania organizmu z toksyn, dlatego bardzo ważne jest zachowanie jej zdrowia. Bardzo ważne jest także pozbycie się stresu.

W tym artykule poznasz 10 zdrowych pokarmów promujących zdrowie wątroby, ale najpierw przeczytaj, dlaczego wątroba jest tak ważna.

Więc… co robi wątroba?

 • Produkcja białek potrzebnych do osocza krwi.
 • Produkcja cholesterolu i białek, które pomagają w przenoszeniu tłuszczów przez organizm.
 • Pomaga w zapobieganiu krzepnięciu krwi.
 • Przetwarzanie hemoglobiny (wątroba magazynuje żelazo).
 • Regulacja aminokwasów.
 • Chroni przed infekcjami i odpowiada za usuwanie bakterii z krwi.
 • Konwersja glukozy do glikogenu (wykorzystywanego do energii).
 • Chroni przed infekcjami i odpowiada za usuwanie bakterii z krwi
 • Konwersja amoniaku do mocznika (amoniak może być trujący).
 • Eliminacja leków i toksyn z krwi.
 • Produkcja żółci: żółć pomaga w usunięciu toksyn i rozpuszcza tłuszcz w jelicie cienkim.

Po przeczytaniu o tym, jak ważna jest wątroba i jej ważnych funkcji przeczytaj o tym, co jeść, aby zachować zdrową wątrobę:

1) Czosnek

Czy próbowałeś kiedyś soku z czosnku? Czosnek jest znany ze swojej zdolności do oczyszczania organizmu z toksyn, ponieważ jest w stanie aktywować enzymy wątrobowe, które wyzwalają ten proces. Zawiera również duże ilości allicyny i selenu, które jak się okazało pomagają poprawić odporność i oczyścić wątrobę.

2) Grejpfrut

Jest bogaty w przeciwutleniacze i witaminę C, które pomagają w procesie oczyszczania wątroby. Już mała szklanka soku grejpfrutowego uruchomi produkcję enzymów, które pomagają w zwalczaniu czynników rakotwórczych i toksyn.

3) Buraki i marchewki

Buraki były używane przez starożytnych Rzymian jako afrodyzjaki. To prawda i potwierdzone przez naukowców. Są bogate w bor, który pomaga w produkcji hormonów płciowych. Pytanie brzmi: w jaki sposób marchew i buraki pomagają wątrobie? Odpowiedź jest taka, że ​​oba zawierają duże ilości beta karotenu, który jest bardzo korzystny dla wątroby.

4) Zielona herbata

Zielona herbata to także napój, który poprawia czynność wątroby, ponieważ jest bogaty w przeciwutleniacze – katechiny, które znane są z dobroczynnych właściwości. Ten napój jest pyszny i oferuje wiele innych korzyści

5) Zielone warzywa liściaste

Codziennie wytwarzaj sok z zielonych warzyw, ponieważ są one wyjątkowo dobre dla ogólnego stanu zdrowia. Możesz spożywać je na surowo, w sokach lub gotowane. Chlorofil jest dla nas bardzo ważny. Zielone warzywa są po prostu darami natury, które usuwają toksyny z krwiobiegu, a także pomagają w neutralizacji chemikaliów, pestycydów i metali ciężkich. Podsumowując, zielone warzywa są silnymi obrońcami wątroby.

WSKAZÓWKA : Spożywaj różne warzywa, ponieważ jeśli jesz te same przez kilka dni na surowo, nie odniesiesz tyle korzyści.

6) Awokado

Awokado jest bogate w glutation, który jest ważny dla detoksykacji i korzystnie wpływa na wątrobę.

7) Jabłka

Jabłka zawierają naturalne błonnik – pektynę. Jabłka są bogate w witaminy i błonnik, które pomagają w tym procesie, po którym organizm rozpoczyna proces gojenia.

8) Oliwa z oliwek

Olej tłoczony na zimno z pierwszego tłoczenia jest najlepszy. Unikaj gotowania w zbyt wysokiej temperaturze, nie wyższej niż 275. Jakość jest bardzo ważna. Dostarcza ciału bazę lipidową, która pomaga w usuwaniu niebezpiecznych toksyn z organizmu.

9) Cytryny i limonki

Kwas cytrynowy aktywuje nerwy i hormony, które pobudzają wątrobę i układ trawienny. Jest to niezwykle pomocne dla osób cierpiących na zespół leniwego jelita.

10) Kurkuma

Zioło to jest zalecane nie tylko, jeśli chcesz mieć piękną skórę, ale także przeciw zaburzeniom w komórkach. Jest bogate w składniki odżywcze, które zapobiegają śmierci komórek, dzięki czemu twoje ciało jest młode i piękne. Zrób sok z jego korzenia i zapobiegaj stanom zapalnym.