Strona główna Zdrowie 6 niesamowitych korzyści z oleju z czarnego pieprzu, o których musisz wiedzieć!

6 niesamowitych korzyści z oleju z czarnego pieprzu, o których musisz wiedzieć!

Ponieważ jest to jedna z najczęściej używanych przypraw, czarny pieprz zajmuje znaczące miejsce w prawie każdej kuchni. Oprócz właściwości smakowych, obfituje w wiele innych właściwości leczniczych.

Ale czy słyszałeś o olejku z czarnego pieprzu? Ten post przedstawi Ci korzyści z oleju z czarnego pieprzu.

Korzyści z oleju z czarnego pieprzu

Według najnowszych badań, są to niektóre z zalet oleju z czarnego pieprzu:

1. Silny środek przeciwnowotworowy

Michigan State University przeprowadził badanie, które podkreśliło silne właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwnowotworowe oleju z czarnego pieprzu. Ponadto badanie wykazało, że jego związki były silnymi supresorami proliferacji ludzkich komórek rakowych.

W rzeczywistości zapewnia to piperyna, najskuteczniejszy związek w olejku eterycznym z czarnego pieprzu odpowiedzialny za działanie przeciwnowotworowe.

2. Łagodzi bóle

Rozgrzewające, przeciwzapalne właściwości tego oleju mogą złagodzić ból spowodowany zapaleniem ścięgien i urazami mięśni. Ponadto może zmniejszyć objawy reumatyzmu i zapalenia stawów.

Journal of Alternative and Complementary Medicine opublikował badanie, które wskazuje na skuteczność olejku z czarnego pieprzu przy bólu szyi.

Uczestnicy badania zastosowali krem ​​złożony z lawendy, czarnego pieprzu, olejku miętowego i majeranku. Twierdzili, że ból szyi jest mniejszy i poprawiona została tolerancja bólu.

3. Poprawia trawienie

Olejek eteryczny z czarnego pieprzu jest szczególnie przydatny w leczeniu dolegliwości trawiennych. Według niektórych badań jest bogaty w silne właściwości gastroprotekcyjne i przeciwbiegunkowe.

Tak więc olejek z czarnego pieprzu może z powodzeniem zwalczyć gazy, biegunkę i zaparcia. Stymuluje również wydzielanie kwasu solnego, który jest bardzo ważnym segmentem zdrowego trawienia.

4. Obniża poziom cholesterolu

Ostatnie badania wykazały, że olejek z czarnego pieprzu może obniżyć poziom cholesterolu LDL (zły cholesterol) i zwiększyć poziom HDL (dobry cholesterol).

Ponadto, stosowany wewnętrznie może obniżyć wysoki poziom trójglicerydów i poprawić całkowity poziom cholesterolu. Tak więc olejek z czarnego pieprzu jest bardzo skuteczną metodą dla osób, które walczą z poziomem cholesterolu.

5. Zmniejsza apetyt na papierosy

Według niektórych badań olej z czarnego pieprzu może tłumić apetyt na papierosy podczas rzucania palenia. Ponadto eksperci odkryli, że objawy odstawienia palenia i lęku zostały znacznie zmniejszone przez ten potężny olej.

Dlatego właśnie ten olejek eteryczny jest ważny dla osób, które próbują rzucić palenie.

6. Odtruwa ciało

Będąc naturalnym lekiem moczopędnym, zwiększy oddawanie moczu. W ten sposób pomoże Ci usunąć nadmiar wody i toksyn z organizmu.

Cell Biochemistry and Biophysics opublikował badanie, które wykazało, że suplementy oleju z czarnego pieprzu mogą znormalizować ciśnienie krwi. Może również zmniejszyć stan zapalny i poprawić nietolerancję glukozy w organizmie.

Jak stosować olejek z czarnego pieprzu

Ten olejek eteryczny można znaleźć w większości sklepów zdrowotnych, a także w Internecie. Możesz wdychać go bezpośrednio z butelki lub rozprowadzać w domu. Możesz także stosować miejscowo lub przyjmować wewnętrznie w małych dawkach.

Jeśli weźmiesz go wewnętrznie, upewnij się, że kupujesz czysty, organiczny olej renomowanej firmy i skonsultuj się najpierw z lekarzem. Ze względu na rozgrzewające uczucie, gdy go nakładasz, użyj miejscowo tylko niewielkiej dawki lub rozcieńcz go olejem migdałowym lub kokosowym.

zobacz także

Co to jest skolioza, przyczyny, objawy, leczenie i ćwiczenia

Skolioza sprawia, że ​​kręgosłup pacjenta ma dodatkowe, nienaturalne krzywizny. Duże krzywe mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak ból lub problemy z oddychaniem.Co to jest...

Jagody jałowca – naturalna insulina dla naszego organizmu

Drzewo jałowca to wiecznie zielone drzewo, które ma purpurowe jagody mające gorzki smak. Całe drzewo posiada właściwości lecznicze, ale to jagody są wykorzystywane jako część medycyny tradycyjnej.Należy podkreślić,...

Potężna kombinacja może pomóc schudnąć nawet do 2 kg w jeden dzień

Jeśli już próbowaliście, aby schudnąć w okolicach talii, ale bez powodzenia to ta prosta sztuczka utraty wagi jest czymś czego szukaliście. Ta metoda może pomóc schudnąć...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Refluks jest stanem, w którym naturalny kwas żołądkowy w niekontrolowany sposób przedostaje się do przełyku, powodując zgagę. Przełyk to rurka łącząca żołądek i gardło. Osoby cierpiące...
Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów.  Jeśli zostaje przytłoczona przez toksyny, to nie będzie działać prawidłowo i doprowadzi to do poważnych problemów zdrowotnych.Wątroba również przyczynia się do utraty wagi...
Przedstawiamy wam receptę, którą powinieneś zawsze mieć w domu. Uważa się ją za jeden z najlepszych naturalnych środków zaradczych i może naprawdę czynić cuda dla...
Polecamy Wam ten naturalny środek, gdyż nie ma on skutków ubocznych, takich jak podrażnienie, wymioty, nudności, zmęczenie lub obrzęki.Chcąc przygotować tą miksturę wystarczy wykonać poniższe kroki:Przygotuj składniki:...
Zapalenie stawów jest obecnie jednym z najczęstszych schorzeń, charakteryzującym się bólem i zapaleniem stawów. Według Centers for Disease Control and Prevention , około 52,5...