6 niesamowitych korzyści z oleju z czarnego pieprzu, o których musisz wiedzieć!

Ponieważ jest to jedna z najczęściej używanych przypraw, czarny pieprz zajmuje znaczące miejsce w prawie każdej kuchni. Oprócz właściwości smakowych, obfituje w wiele innych właściwości leczniczych.

Ale czy słyszałeś o olejku z czarnego pieprzu? Ten post przedstawi Ci korzyści z oleju z czarnego pieprzu.

Korzyści z oleju z czarnego pieprzu

Według najnowszych badań, są to niektóre z zalet oleju z czarnego pieprzu:

1. Silny środek przeciwnowotworowy

Michigan State University przeprowadził badanie, które podkreśliło silne właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwnowotworowe oleju z czarnego pieprzu. Ponadto badanie wykazało, że jego związki były silnymi supresorami proliferacji ludzkich komórek rakowych.

W rzeczywistości zapewnia to piperyna, najskuteczniejszy związek w olejku eterycznym z czarnego pieprzu odpowiedzialny za działanie przeciwnowotworowe.

2. Łagodzi bóle

Rozgrzewające, przeciwzapalne właściwości tego oleju mogą złagodzić ból spowodowany zapaleniem ścięgien i urazami mięśni. Ponadto może zmniejszyć objawy reumatyzmu i zapalenia stawów.

Journal of Alternative and Complementary Medicine opublikował badanie, które wskazuje na skuteczność olejku z czarnego pieprzu przy bólu szyi.

Uczestnicy badania zastosowali krem ​​złożony z lawendy, czarnego pieprzu, olejku miętowego i majeranku. Twierdzili, że ból szyi jest mniejszy i poprawiona została tolerancja bólu.

3. Poprawia trawienie

Olejek eteryczny z czarnego pieprzu jest szczególnie przydatny w leczeniu dolegliwości trawiennych. Według niektórych badań jest bogaty w silne właściwości gastroprotekcyjne i przeciwbiegunkowe.

Tak więc olejek z czarnego pieprzu może z powodzeniem zwalczyć gazy, biegunkę i zaparcia. Stymuluje również wydzielanie kwasu solnego, który jest bardzo ważnym segmentem zdrowego trawienia.

4. Obniża poziom cholesterolu

Ostatnie badania wykazały, że olejek z czarnego pieprzu może obniżyć poziom cholesterolu LDL (zły cholesterol) i zwiększyć poziom HDL (dobry cholesterol).

Ponadto, stosowany wewnętrznie może obniżyć wysoki poziom trójglicerydów i poprawić całkowity poziom cholesterolu. Tak więc olejek z czarnego pieprzu jest bardzo skuteczną metodą dla osób, które walczą z poziomem cholesterolu.

5. Zmniejsza apetyt na papierosy

Według niektórych badań olej z czarnego pieprzu może tłumić apetyt na papierosy podczas rzucania palenia. Ponadto eksperci odkryli, że objawy odstawienia palenia i lęku zostały znacznie zmniejszone przez ten potężny olej.

Dlatego właśnie ten olejek eteryczny jest ważny dla osób, które próbują rzucić palenie.

6. Odtruwa ciało

Będąc naturalnym lekiem moczopędnym, zwiększy oddawanie moczu. W ten sposób pomoże Ci usunąć nadmiar wody i toksyn z organizmu.

Cell Biochemistry and Biophysics opublikował badanie, które wykazało, że suplementy oleju z czarnego pieprzu mogą znormalizować ciśnienie krwi. Może również zmniejszyć stan zapalny i poprawić nietolerancję glukozy w organizmie.

Jak stosować olejek z czarnego pieprzu

Ten olejek eteryczny można znaleźć w większości sklepów zdrowotnych, a także w Internecie. Możesz wdychać go bezpośrednio z butelki lub rozprowadzać w domu. Możesz także stosować miejscowo lub przyjmować wewnętrznie w małych dawkach.

Jeśli weźmiesz go wewnętrznie, upewnij się, że kupujesz czysty, organiczny olej renomowanej firmy i skonsultuj się najpierw z lekarzem. Ze względu na rozgrzewające uczucie, gdy go nakładasz, użyj miejscowo tylko niewielkiej dawki lub rozcieńcz go olejem migdałowym lub kokosowym.