Strona główna Zdrowie Jak usunąć kwas moczowy ze stawów, leczyć dnę i zapalenie stawów

Jak usunąć kwas moczowy ze stawów, leczyć dnę i zapalenie stawów

Liczba osób cierpiących na dnę i zapalenie stawów stale rośnie. Przyczyną jest duża ilość kwasu moczowego, który gromadzi się wokół stawów. To z kolei powoduje wyniszczający ból stawów, który zakłóca codzienne czynności.

Tak więc, jeśli chcesz zmniejszyć ból dny i zapalenia stawów musisz nauczyć się usuwać kwas moczowy ze stawów.

Zacznijmy od początku. Rozpad puryn (składnik wielu produktów spożywczych) stymuluje produkcję kwasu moczowego. Wytworzony kwas moczowy powinien następnie rozpuścić się we krwi, przejść przez nerki i ostatecznie zostać wydalony przez nerki.

Jednak niewłaściwe jedzenie powoduje powstawanie kryształów kwasu moczowego zamiast przetwarzania go jak zawsze. Na przykład spożywanie dużej ilości cukru zwiększa poziom kwasu moczowego. Badania wykazały, że fruktoza zwiększa poziom kwasu moczowego we krwi.

Konsekwencjami są zwiększone poziomy angiotensyny, obniżone poziomy tlenku azotu i skurcz komórek mięśni gładkich. Wszystko to może spowodować uszkodzenie nerek i wysokie ciśnienie krwi.

Co więcej zwiększone poziomy kwasu moczowego są związane z łagodnym stanem zapalnym, który może przerodzić się w szeroki zakres chorób.

Jak usunąć kwas moczowy stosując ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to doskonały naturalny składnik, który może pomóc w leczeniu bólu stawów. Oprócz eliminacji kwasu moczowego z organizmu ocet jabłkowy może również wypłukać nadmiar wody, toksyn i różnych szkodliwych drobnoustrojów.

Co więcej, ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne oraz pomaga przywrócić normalny poziom pH w organizmie.

Głównym powodem, dla którego ten ocet jest tak skuteczny w leczeniu i zapobieganiu bólom dny i stawów jest zawarty w nim związek zwany kwasem octowym.

Tak więc spożywanie octu jabłkowego w prawidłowy sposób oczyszcza krew z toksyn i poprawia przepływ krwi. To z kolei pomaga rozbić kryształy kwasu moczowego i zapobiec ich ponownemu wystąpieniu. Ale musisz upewnić się, że używasz niepasteryzowanego octu jabłkowego bez dodatków.

Wiele osób dzieli się swoim doświadczeniem z ocet jabłkowy, wielu z nich twierdzi, że ból stawów znacznie się zmniejszył w ciągu kilku godzin po wypiciu octu, a inni twierdzą, że odczuli ulgę w bólu dopiero po kilku dniach. Niemniej jednak większość ludzi jest zadowolona z wyników tego leczenia dny moczanowej.

Oto jak usunąć kwas moczowy za pomocą octu jabłkowego:

Wlej jedną lub dwie łyżki odpowiedniego rodzaju octu jabłkowego do szklanki wody. Dobrze wymieszaj i pij 2 lub 3 razy dziennie. Możesz dodać trzy łyżki octu, aby uzyskać pełny efekt terapeutyczny.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Twój kot może być cichym introwertykiem lub przyjaznym ekstrawertykiem, ale tak czy inaczej poczucie miłości i towarzystwa, którym go darzysz satysfakcjonuje Cię jak każda...
Jak dobrze wiemy nie ma takiego czegoś jak czarodziejska mikstura pomagająca nam schudnąć w kilka dni. Proces odchudzania wymaga stworzenia równowagi między żywnością jaką spożywamy, a...
Niedokrwistość wiąże się ze zmniejszeniem stężenia hemoglobiny we krwi. Może to być spowodowane niedoborem żelaza lub może być objawem zaburzenia zdrowia. Może powodować objawy takie jak zmęczenie,...
Kurkuma jest uważana za królową przypraw, biorąc pod uwagę, że można ją wykorzystać  praktycznie w każdym przygotowywanym daniu. Zawiera ponad 300 przeciwutleniaczy, co czyni ją najlepszym składnikiem...
Oregano jest wspaniałym ziołem kulinarnym i leczniczym, który jest używane od starożytności, a co najważniejsze ma wiele korzyści zdrowotnych.   Ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne, przeciwnowotworowe i...