8 rzeczy, które twoje oczy próbują powiedzieć o twoim zdrowiu

Panie i panowie! Czy wiedzieliście, że wasze oczy mogą wiele powiedzieć o waszym zdrowiu? Odpowiedź brzmi tak! Wystarczy spojrzeć na poniższy artykuł i dowiedzieć się więcej na ten temat.

8 ciekawych problemów z oczami, których naprawdę nie powinieneś ignorować:

Uparty jęczmień

Czy kiedykolwiek miałeś jęczmienia? Jeśli twoja odpowiedź brzmi TAK to prawdopodobnie wiesz, jak bolesne i irytujące to może być, szczególnie jeśli jest to częste zjawisko. Ten „stan” charakteryzuje się guzem, który tworzy się na powiece z powodu zablokowanego gruczołu łojowego.

Zazwyczaj trwa to kilka dni! Ale powinieneś być bardzo ostrożny, ponieważ czasami może trwać przez miesiące. Eksperci ostrzegają, że może to być znak czegoś bardziej niebezpiecznego – rzadkiej postaci raka zwanego rakiem gruczołu łojowego.

Rozrzedzające się brwi

Najczęstsze przyczyny to: starzenie się, stres i niedobór składników odżywczych. Lub może to być wynikiem stanu zwanego łysieniem plackowatym lub łysieniem punktowym. Ale powinieneś być bardzo ostrożny, ponieważ może to być również znak ostrzegawczy choroby tarczycy.

Niedoczynność tarczycy wpływa na hormony i może prowadzić do ogólnego wypadania włosów. Jeśli masz przerzedzone brwi, warto porozmawiać z lekarzem, aby wykluczyć problemy z tarczycą.

Rozmyty obraz

Prawdopodobnie spędzasz godziny przed laptopem, prawda? A ci z nas, którzy spędzają niezliczone godziny, wpatrując się w jasny ekran komputera mogą ostatecznie doświadczyć płonących oczu lub niewyraźnego widzenia.

Jest to grupa problemów związanych z okiem i wzrokiem, które wynikają z przedłużonego użytkowania komputera, tabletu, czytnika elektronicznego i telefonu komórkowego.

Martwe pole

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś niewielkiego martwego pola w swojej wizji? Jeśli TAK, to prawdopodobnie wiesz, że może to być dość przerażające. Ale powinieneś również być bardzo ostrożny, ponieważ może to również wskazywać, że doświadczasz aury migreny, szczególnie jeśli widzisz również migoczące światła lub falistą linię.

Po tym martwym punkcie i światłach może pojawić się bolesny ból głowy. Panie i panowie! Jeśli tak się często zdarza należy natychmiast udać się do lekarza. Lekarz powie ci, jak radzić sobie z objawami, a nawet spojrzy na możliwe wyzwalacze, abyś mógł ich uniknąć.

Wyłupiaste oczy

Jeśli czujesz stałe wybrzuszenie oczu może to być znowu związane z tarczycą. Czy wiesz, że jedna z najczęstszych przyczyn wystających oczu jest związana z nadczynnością tarczycy, stanem, w którym tarczyca jest zbyt aktywna?

Choroba autoimmunologiczna, znana również jako choroba Grave’a powoduje, że tarczyca wytwarza zbyt dużo hormonu tarczycy. Jeden z najczęstszych objawów, zwany oftalmopatią Gravesa występuje, gdy oczy wydają się powiększone, gdy powieki się cofają powodując wybrzuszenie oczu z oczodołów.

Żółte białka w twoich oczach

Nie możesz tego przegapić. Żółtaczka, termin używany do opisania zażółcenia białek oka i skóry może wystąpić u noworodków z niewydolnością wątroby. Dorośli mogą również doświadczyć tego stanu.

Jest to powszechny znak, że masz jakiś problem z wątrobą. Może być również związany z pęcherzykiem żółciowym lub przewodem żółciowym, więc jeśli zauważysz, że twoje oczy żółkną natychmiast porozmawiaj z lekarzem.

Niewyraźne widzenie – cukrzyca

Wielu diabetyków ma różne problemy z oczami, w tym stan zwany retinopatią cukrzycową. Retinopatia cukrzycowa jest spowodowana uszkodzeniem naczyń krwionośnych w tkance wrażliwej na światło z tyłu oka (siatkówka). Ten stan wpływa na naczynia krwionośne w oku i jest tak naprawdę główną przyczyną ślepoty u dorosłych osób.

Podwójne widzenie

Jeśli wystąpi nagłe podwójne widzenie, słabe widzenie lub utrata wzroku – należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. TAK, należy szukać pomocy medycznej, ponieważ objawy te mogą być oznakami udaru mózgu.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Koniec z retencją płynów i obrzękiem, zastosuj ten żel

Czy Twoje nogi są ociężałe? Nagle czujesz mrowienie w nogach? Czy pierścionki, które jeszcze wczoraj były luźne na palcach teraz nie chcą z nich zejść? Możesz mieć problem z zatrzymaniem płynów w organizmie.Często...

Dieta ziemniaczana jest po prostu niesamowita

Głównym składnikiem diety ziemniaczanej, jak można się domyśleć jest ziemniak, zawiera ona również niskotłuszczowy jogurt. Teraz wszystko, co musisz zrobić to postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami,...

Korzyści płynące z picia wody z miodem

Wielu z was jest już zaznajomionych z miodemi jego korzyściami i zastosowaniami dla piękna. Miód to bardzo zdrowa żywność, pełna zalet i wielu właściwości, które...

Zmniejsz zmarszczki wokół ust za pomocą tego kremu domowej roboty

Skóra wokół naszych ust jest nieco bardziej wrażliwa niż skóra na reszcie twarzy.  Dlatego powszechne są przedwczesne oznaki starzenia w tym obszarze.Ponieważ jesteśmy stale narażeni...

Maniok – tajemnicze warzywo. Korzyści zdrowotne i zagrożenia

Maniok dostarcza ważnych składników odżywczych z drugiej strony może mieć niebezpieczne skutki, zwłaszcza jeśli jest spożywany na surowo i w dużych ilościach. Zobacz unikalne...

Jest to najlepsze rozwiązanie na wysokie ciśnienie i cholesterol.

Wysokie ciśnienie i wysoki poziom cholesterolu może powodować poważne problemy zdrowotne. Dziś zaprezentujemy Państwu niesamowity lek amiszów, którzy to stosują tą mieszankę i nie muszą martwić...