Babcia przeżyła 97 lat: regularnie spożywała TE 3 pokarmy, które przedłużają życie

Długie i zdrowe życie jest prawdopodobnie marzeniem każdego człowieka na ziemi. Chociaż nie ma jeszcze leku, który mógłby spełnić takie życzenie, według Kim Chin niektóre produkty spożywcze oferują organizmowi ludzkiemu obiecujące korzyści i mogą w rzeczywistości dodać kilka dodatkowych lat do życia.

Głównie poprzez wzmocnienie układu odpornościowego i wspomaganie niezbędnych organizmowi funkcji takich jak krążenie krwi, układ moczowy czy też oddychanie.

Również jeśli chodzi o mleko, miód i jajka to są to bardzo tanie produkty, które można znaleźć w prawie każdym sklepie spożywczym.  

Jaja i zdrowie ludzi 

Jajka należą do najzdrowszych produktów spożywczych. Zapewniają wystarczającą ilość białka, zdrowych tłuszczów oraz niezbędnych witamin i minerałów, w tym witaminy D i B12, magnezu, sodu, wapnia i żelaza.

Ponadto jajka można również przygotowywać na wiele  sposobów, a ich regularne spożywanie wiąże się z szeregiem dobroczynnych korzyści.

Do najciekawszych należy przede wszystkim wsparcie funkcji mózgu, układu pokarmowego, mechanizmów obronnych organizmu oraz ułatwienie odchudzania – zapewni też uczucie sytości na odpowiednio długi czas, co uchroni przed kompulsywnym objadaniem się. 

Miód 

Jeśli chcesz zachować wieczne zdrowie i młody wygląd, powinieneś unikać rafinowanych cukrów.

Ich zwiększone spożycie ma bardzo negatywny wpływ na organizm człowieka, zwłaszcza w zakresie zwiększonego ryzyka nadwagi i otyłości, chorób układu krążenia, w tym cukrzycy typu 2 i zawału serca, a nawet raka.

Wskazane jest zatem unikanie wszelkich niezdrowych pokarmów z ich zawartością i preferowanie zastąpienia ich miodem, który wręcz przeciwnie wiąże się z szeregiem pozytywnych korzyści.

Miód nie tylko świetnie smakuje, ale wiąże się również z wieloma korzyściami zdrowotnymi, między innymi wspomaganiem krążenia, ochroną organizmu  przed komórkami nowotworowymi, a przede wszystkim ułatwianiem funkcjonowania układu pokarmowego.

Wszystkie te czynniki są związane z długowiecznością i zdrowym trybem życia, co czyni ten wyjątkowy słodzik kolejnym niezbędnym pożywieniem w Twojej diecie.

Jeśli chcesz wykorzystać wszystkie jego zalety, upewnij się, że jest zawsze całkowicie naturalny i niepasteryzowany.

Mmleko 

Regularne spożywanie mleka wiąże się również ze zdrowym trybem życia, nie tylko dzięki bogatej zawartości wapnia.

Jeśli jest to produkt wysokiej jakości można z niego uzyskać również białko, zdrowe tłuszcze, witaminę B12, witaminę D i ryboflawinę, które są składnikami odżywczymi znacząco korzystnymi dla zdrowia człowieka.

Ten pyszny napój może zatem pomóc w ochronie kości przed złamaniami i nieprzyjemnymi chorobami, a także w utrzymaniu prawidłowego krążenia krwi.

Oczywiście należy również pamiętać, że mleko nie jest najlepszym napojem dla wszystkich, zwłaszcza jeśli cierpisz na nietolerancję laktozy.

Ponadto może zawierać hormony krowie, które mogą wpływać na trawienie, a często także na skórę w postaci trądziku lub wysypki.

Jeśli cierpisz na te działania niepożądane lepiej skontaktować się z lekarzem rodzinnym i starać się unikać mleka.