Strona główna Zdrowie Ból kostki podczas chodzenia - przyczyny i sposoby leczenia

Ból kostki podczas chodzenia – przyczyny i sposoby leczenia

Uszkodzenie dowolnej kości kostki, więzadeł lub ścięgien oraz kilku rodzajów zapalenia stawów może powodować ból kostki podczas chodzenia.

Czym jest kostka?

Twoja kostka to złożone zgrupowanie kości, ścięgien, więzadeł i chrząstek. Wspiera twoją wagę podczas stania, chodzenia i biegania. Zdarza się, że urazy i stany wpływają na kostkę co może powodować ból podczas chodzenia.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Co może powodować ból kostki podczas chodzenia?

Większość bólów w kostkach spowodowanych jest urazem kostki podczas aktywności fizycznej. Istnieje kilka warunków, które mogą powodować ból kostki podczas chodzenia.

Warunki

Niektóre stany, które mogą powodować ból kostki lub stopy podczas obciążania kostki to:

 • Dna. Dna moczanowa jest rodzajem zapalenia stawów. Występuje, gdy kwas moczowy nie rozpuszcza się w krwi, tak jak powinien. Zamiast tego krystalizuje, gromadzi się w stawach i powoduje ból. Możesz najpierw zauważyć ból w palcu, który może następnie przejść do kostki, pięty i innych stawów.
 • Zapalenie kości i stawów. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą postacią zapalenia stawów. Jest to spowodowane uszkodzeniem chrząstki stawów. Może to być przyczyną bólu kostki, zwłaszcza jeśli jesteś starszy, masz nadwagę lub wcześniej zraniłeś kostkę.
 • Neuropatia obwodowa. Uszkodzenie nerwów obwodowych może powodować ból kostek podczas chodzenia. Uszkodzenie nerwów może być spowodowane przez guzy, urazy, infekcje lub choroby.

Urazy

Urazy stawu skokowego mogą wystąpić podczas każdego rodzaju aktywności, nawet podczas chodzenia. Urazy, które często skutkują bólem kostki to:

 • Siniaki. Jeśli poważnie uderzyłeś się w kostkę może to powodować ból podczas chodzenia. Zazwyczaj ból z tego rodzaju urazu ustąpi w ciągu dwóch do trzech tygodni.
 • Skręcenie lub odkształcenie. Skręcenia i odkształcenia powstają w wyniku urazu miękkich tkanek w obrębie kostki. Może to być napięte więzadło lub ścięgno. Zwykle skręcenie zostanie wyleczony w ciągu kilku tygodni.
 • Złamania lub przerwy. Jeśli kość jest złamana prawdopodobnie będziesz odczuwać silny ból podczas chodzenia. Przerwom zwykle towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie lub utrata czucia w palcach. Mogą trwać tygodnie lub miesiące, aby całkowicie się wyleczyć i zazwyczaj wymagają opieki lekarskiej.

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Co powoduje ból w tylnej części kostki podczas chodzenia?

Ból w tylnej części kostki, podobny do bólu w dowolnej części kostki może być spowodowany złamaniem, skręceniem lub nadwyrężeniem. Jednak istnieje kilka szczególnych warunków, które mogą powodować ból w tylnej części kostki lub pięcie.

Zerwanie ścięgna Achillesa

Zerwania ścięgna Achillesa występują zwykle, gdy jesteś aktywny lub uprawiasz energiczny sport. Występuje, gdy ścięgno Achillesa jest rozdarte lub pęknięte. Jest to najprawdopodobniej spowodowane urazem, takim jak upadek lub przypadkowe wejście do dziury podczas chodzenia lub biegania po nierównym terenie.

Objawy obejmują:

 • ból łydki
 • ból i obrzęk w pobliżu pięty
 • niezdolność do obciążania palców stóp

Zapalenie kaletki

Kaletka chroni tył twojej kostki i pięty, pomaga osłaniać ścięgno Achillesa. Może pęknąć z powodu nadużywania lub intensywnej aktywności.

Objawy obejmują:

 • ból w pięcie
 • ból, gdy stoisz na palcach
 • obrzękniętą lub zaczerwienioną skórę z tyłu pięty

Zapalenie ścięgna Achillesa

Wraz z pęknięciem, zapalenie ścięgna Achillesa jest spowodowane uszkodzeniem ścięgna Achillesa. Nadmierna eksploatacja lub intensywne napięcie może spowodować, że zespół, który łączy mięsień łydki z kością piętową rozciąga się powodując zapalenie ścięgna.

Objawy obejmują:

 • sztywność
 • łagodny lub silny ból w tylnej części kostki i łydki

[su_divider divider_color=”#00bbff” link_color=”#00bbff”]

Jakie są prognozy?

Jeśli podczas chodzenia masz ekstremalny ból w kostce, powinieneś zwrócić się o pomoc lekarską. Prawdopodobnie uległa uszkodzeniu kostka lub ścięgno Achillesa.

zobacz także

Jedz czosnek i miód na czczo. Po tygodniu efekt Cię zszokuję

Czosnek to wielki pomocnik chroniący nasze zdrowie. Nadaje on niepowtarzalny smak wszystkim potrawą i dodatkowo specyficzny zapach. Czosnek jest również wykorzystywany w medycynie naturalnej.Czosnek zmniejsza ryzyko ataku serca, zapobiega problemom z sercem,...

Spożyj to przed pójściem spać i nigdy więcej nie obudzisz się zmęczonym

Bardzo ważne jest, aby dobrze spać w nocy, a ostatnio czas snu stale się zmniejsza. Normalny sen w nocy powinien wynosić 7-8 godzin, ale...

Woda imbirowa jako kompres pomagający w leczeniu reumatyzmu

Od czasów starożytnych imbir był używany jako lekarstwo na przeziębienie lub grypę. Imbir nadal jest używany do leczenia tego typu problemów zdrowotnych, ale odkryto również, że...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Naturalny środek zaradczy w celu wzmocnienia zdrowia organizmu i uniknięcia problemów z oddychaniem. Ten naturalny lek jest przygotowany z jednymi z najlepszych naturalnych składników dla...
Życie w świecie pełnym chemikaliów naraża nasze ciała na gromadzenie się toksyn, które z kolei powodują wiele różnych chorób. Możesz jednak wrócić na właściwe...
Zwiększone ilości kwasu moczowego w organizmie może zacząć krystalizować się w stawach i prowadzić do stanu zwanego dną moczanową, który jest bardzo podobny do...
Tak Panie i Panowie ten niesamowity przepis pomoże Wam przyśpieszyć metabolizm, usunąć szkodliwe toksyny, poprawić funkcje mózgu i uzyskać zdrowe, mocne kości.Eksperci twierdzą również, że ten potężny środek...
Różowa himalajska sól jest w chwili obecnej na językach wielu ludzi. Można dostać ją praktycznie wszędzie, włączając sklep spożywczy, gdzie znajduje się jako smaczna przyprawa....