Herbata z liści orzecha włoskiego jest świetna dla diabetyków i wzmacnia naczynia krwionośne

Orzech włoski jest jednym z drzew, które od razu rzuca się w oczy w parku, ogrodzie. Jednak niewiele osób wie, że ten „przystojniak” ma również zdolności lecznicze, które doceniają pacjenci z naczynkami czy cukrzycą.

Starożytni Rzymianie bardzo cenili orzech włoski. Uważali go za symbol płodności, a jego owoce namaszczano miodem i podawano nowożeńcom, aby mieli dużo dzieci.

Ale nie daj się zwieść, najlepszą częścią orzecha włoskiego są nie tylko jego owoce, czyli orzechy, ale także liście!

Według naukowców zawierają glikozydy, flawonoidy, karotenoidy i aromatyczne olejki eteryczne, które mogą leczyć wiele dolegliwości zdrowotnych.

Liście jako panaceum

Można powiedzieć, że liście orzecha włoskiego są lekiem wielofunkcyjnym. Wspomagają pracę serca i naczyń krwionośnych, poprawiają przemianę materii i obniżają poziom cukru we krwi.

Ich wielkim atutem jest to, że zawierają substancje wspomagające regenerację trzustki, a co za tym idzie również obniżające poziom cukru we krwi. To dobra wiadomość dla diabetyków.

Aby maksymalnie wykorzystać ich działanie, warto zaopatrzyć się w liście. Zbierz kosz liści i wysusz je w ciemnym i przewiewnym miejscu.

Ale uwaga: suche liście orzecha włoskiego powinny zachować swój pierwotny kolor nawet po wysuszeniu.

Gdy tylko natkniesz się na brązowy kawałek, odrzuć go. Następnie zamknij wysuszone liście w słoiku i używaj ich przez cały rok, na przykład do parzenia herbaty.

herbata, liście orzecha włoskiego, cytryna

Herbata, która przynosi ulgę

Oczywiście herbatę z orzecha włoskiego można zrobić zarówno z suszonych, jak i świeżych młodych liści.

Wystarczy zagotować łyżeczkę zmiażdżonych liści w 250 ml gorącej wody i pozostawić do zaparzenia na 10 minut.

Pozwól herbacie ostygnąć i pij jedną filiżankę dziennie.

Napój oczyszcza krew, łagodzi stany zapalne i oczyszcza naczynia krwionośne. A co więcej – przyniesie ulgę także osobom z cukrzycą, których z roku na rok gwałtownie przybywa.

Jeśli jesteś jednym z nich, sięgnij po orzech włoski. Poczujesz ulgę!

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: