Jak naturalnie pozbyć się alergicznego nieżytu nosa?

Alergiczny nieżyt nosa powoduje objawy podobne do przeziębienia, takie jak katar, kaszel, łzawienie i swędzenie oczu, zmęczenie, kichanie i bóle głowy. Jest to stan zapalny wewnętrznej części nosa spowodowany przez niektóre alergeny, takie jak roztocza, pyłki, zarodniki pleśni i sierść zwierząt.

Lekarze zwykle przepisują niektóre leki przeciwhistaminowe, przeciwbólowe, zmniejszające przekrwienie i krople do oczu, które mogą złagodzić objawy alergicznego nieżytu nosa.

Należy uważać, aby nie wejść w kontakt z takimi alergenami, które mogą powodować reakcję alergiczną. Aby skuteczniej radzić sobie z objawami, powinieneś wypróbować domowe środki zaradcze.

Ten post zawiera kilka naturalnych metod, które złagodzą objawy alergicznego nieżytu nosa.

Przepłucz jamę nosową

Jest to jedna z najbardziej skutecznych naturalnych metod pozbycia się alergicznego nieżytu nosa, w której nadmiar śluzu z jamy nosowej można wypłukać roztworem soli fizjologicznej.

Możesz kupić roztwór soli w aptekach lub możesz zrobić to w domu. Rozpuść łyżeczkę soli w szklance pełnej letniej wody i napełnij nią „cebulkę do nosa”.

Przechyl głowę w jedną stronę i za pomocą narzędzia wprowadź roztwór soli fizjologicznej do jednego otworu nosowego i pozwól mu wypłynąć drugim. Powtarzaj ten zabieg kilka razy dziennie.

Wdychaj parę

Para pomoże rozbić śluz i będziesz oddychać bardziej komfortowo. Weź więc dużą miskę i nalej do niej gorącej wody. Pochyl twarz nad miską i połóż ręcznik na głowie.

Wdychaj jak najwięcej pary. Możesz to także zrobić pod prysznicem odkręcając gorącą wodę i wdychać parę.

Wypij herbatę imbirową

Imbir to silne zioło, które może leczyć i łagodzić wiele problemów zdrowotnych. Imbirowa herbata jest naturalną antyhistaminą, która może zapobiegać reakcji alergicznej w twoim ciele.

Łagodzi objawy, takie jak kaszel, katar lub ból głowy. Musisz tylko zetrzeć imbir i wrzucić go do gorącej wody. Jeśli chcesz, możesz dodać miód.

Żuj surowe ząbki czosnku

Czosnek jest potężnym źródłem właściwości przeciwhistaminowych. Codziennie żuj od 2 do 3 ząbków czosnku, a złagodzisz objawy alergii. Możesz także umieścić trochę startego czosnku w filiżance z ciepłą wodą. Możesz poprawić smak za pomocą łyżeczki miodu.

Ocet jabłkowy

Szklanka ciepłej wody i kilka łyżek octu jabłkowego może być skutecznym lekarstwem na wiele chorób. Pij trzy razy dziennie, aż zauważysz pozytywne rezultaty. Upewnij się, że używasz słomki, aby uchronić zęby przed próchnicą.

Pij mleko z kurkumą

Niesamowite przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne właściwości kurkumy sprawiają, że ta przyprawa jest silnym lekarstwem na alergiczny nieżyt nosa.

Rozpuść łyżeczkę kurkumy w szklance ciepłego mleka i ciesz się pysznym smakiem. Jeśli nie jesteś fanem mleka, możesz połączyć kurkumę z łyżeczką miodu. Ten tradycyjny lek na alergiczny nieżyt nosa można stosować kilka razy dziennie.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: