7 skutecznych wskazówek jak schudnąć z twarzy, policzków

Utrata wagi może być wyzwaniem samym w sobie, nie mówiąc już o określonym obszarze ciała. W tym artykule dowiesz się jak schudnąć z twarzy.

W szczególności dodatkowy tłuszcz w okolicach policzków jest niezwykle frustrującym problemem do rozwiązania.

[toc]

Jak schudnąć na twarzy – skuteczne metody

Wykonaj ćwiczenia na twarz

Ćwiczenia twarzy mogą być wykorzystywane do poprawy wyglądu twarzy, zwalczania starzenia się skóry i poprawy siły mięśni.

Anegdoty informują, że dodanie ćwiczeń do regularnej rutyny może również ubarwić mięśnie twarzy, sprawiając, że twoja twarz wydaje się szczuplejsza.

Niektóre z najbardziej popularnych ćwiczeń polegają na wydymaniu policzków i przesuwaniu powietrza z boku na bok i utrzymywaniu uśmiechu podczas zaciskania zębów przez kilka sekund naraz.

Chociaż dowody są ograniczone, w jednym z przeglądów stwierdzono, że ćwiczenia twarzy mogą budować napięcie mięśniowe na twarzy.

Inne badanie wykazało, że wykonywanie ćwiczeń mięśni twarzy dwa razy dziennie przez osiem tygodni zwiększało grubość mięśni i poprawiało odmładzanie twarzy.

Należy pamiętać, że brakuje badań nad skutecznością ćwiczeń twarzy na utratę tkanki tłuszczowej. Konieczne są dalsze badania, aby ocenić w jaki sposób ćwiczenia te mogą wpływać na tłuszcz twarzy u ludzi.

[su_box title=”PODSUMOWANIE” box_color=”#00bbff”]Poprzez tonowanie mięśni twarzy ćwiczenia na twarzy mogą sprawić, że Twoja twarz stanie się szczuplejsza. Chociaż badania są ograniczone, jedno z badań wykazało, że wykonywanie ćwiczeń mięśni twarzy poprawia gęstość mięśni i odmłodzenie twarzy.[/su_box]

Dodaj Cardio do swojej rutyny

Jak schudnąć z twarzy, a ćwiczenia cardio. Często dodatkowy tłuszcz w Twojej twarzy jest wynikiem nadmiaru tkanki tłuszczowej. Utrata wagi może zwiększyć utratę tłuszczu i pomóc odchudzić zarówno ciało, jak i twarz.

Cardio lub aerobik to każdy rodzaj aktywności fizycznej, która zwiększa twoje tętno. Jest powszechnie uważana za jedną z najskuteczniejszych metod odchudzania.

Wiele badań wykazało, że cardio może wspomagać spalanie tłuszczu i zwiększać utratę tkanki tłuszczowej.

Co więcej, przegląd 16 badań wykazał, że ludzie doświadczyli większej utraty tłuszczu przy wzroście wysiłku cardio.

Staraj się uzyskać 150-300 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności co tydzień, co przekłada się na około 20-40 minut cardio dziennie.

Niektóre typowe przykłady ćwiczeń cardio obejmują biegi, spacery, jazdę na rowerze i pływanie.

[su_box title=”PODSUMOWANIE” box_color=”#00bbff”]Cardio lub ćwiczenia aerobowe pomagają promować spalanie tłuszczu i utratę tłuszczu, aby pomóc schudnąć z twarzy.[/su_box]

Pij więcej wody

Woda pitna ma kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia i może być szczególnie ważna, jeśli chcesz stracić tłuszcz z twarzy.

Badania sugerują, że woda może sprawić, że poczujesz się pełna i poprawisz utratę wagi.

W rzeczywistości jedno małe badanie u osób starszych wykazało, że woda pitna wraz ze śniadaniem zmniejszała spożycie kalorii o około 13%.

Inne badanie wykazało, że woda pitna przejściowo zwiększyła metabolizm o 24%. Zwiększenie liczby spalanych kalorii w ciągu dnia może pomóc w zwiększeniu utraty wagi.

Co więcej, uważa się, że pozostawanie nawodnionym zmniejsza retencję płynów, co zapobiega wzdęciom i obrzękom twarzy.

[su_box title=”PODSUMOWANIE” box_color=”#00bbff”]Woda do picia może zmniejszyć spożycie kalorii i czasowo zwiększyć metabolizm. Może również zmniejszyć retencję płynów, aby zapobiec wzdęciom i obrzękowi twarzy.[/su_box]

Ogranicz spożycie alkoholu

Jak schudnąć z twarzy, a alkohol. Picie alkoholu może być jednym z największych czynników przyczyniających się do zwiększenia obwodu twarzy i opuchlizny.

Alkohol ma wysoką kaloryczność, ale mało składników odżywczych i może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem przybrania na wadze.

Utrzymywanie w ryzach spożywania alkoholu jest najlepszym sposobem kontrolowania wzdęcia i przyrostu wagi wywołanego alkoholem.

Zgodnie z wytycznymi dietetycznymi USA umiarkowane picie alkoholu definiuje się jako maksymalnie dwa drinki dziennie dla mężczyzn i do jednego drinka dziennie dla kobiet.

[su_box title=”PODSUMOWANIE” box_color=”#00bbff”]Nadmierne spożycie alkoholu może przyczyniać się do przybierania na wadze, w tym do przyrostu tłuszczu na twarzy.[/su_box]

Usuń węglowodany rafinowane z diety

Rafinowane węglowodany, takie jak ciastka, krakersy i makarony są częstymi sprawcami przyrostu masy ciała i zwiększonego przechowywania tłuszczu.

Te węglowodany zostały ciężko przetworzone, pozbawiając je ich korzystnych składników odżywczych i błonnika i pozostawiając niewiele oprócz cukru i kalorii.

Ponieważ zawierają bardzo mało błonnika, ulegają szybkiemu trawieniu, co prowadzi do skoków i spadków poziomu cukru we krwi oraz większego ryzyka przejadania się.

Jedno duże badanie, w którym analizowano diety 42 696 dorosłych w okresie pięciu lat, wykazało, że wyższe spożycie węglowodanów oczyszczonych wiązało się z większą ilością tłuszczu w okolichach brzucha.

Chociaż żadne badania nie patrzyły bezpośrednio na wyrafinowane działanie węglowodanów na tłuszcz na twarzy, zamiana ich na pełnoziarniste może pomóc w zwiększeniu ogólnej utraty wagi, a także może pomóc w utracie tłuszczu z twarzy.

[su_box title=”PODSUMOWANIE” box_color=”#00bbff”]Rafinowane węglowodany mogą zwiększać poziom cukru we krwi i prowadzić do przejadania się i zwiększonej zawartości tłuszczu. Zmiana na pełnoziarniste pokarmy może pomóc w zwiększeniu utraty tkanki tłuszczowej.[/su_box]

Zmień swój harmonogram spania

Jak schudnąć z twarzy, a sen. Potrzeba snu jest ważną ogólną strategią odchudzania. Może również pomóc w utracie tłuszczu z twarzy.

Brak snu może powodować wzrost poziomu kortyzolu, hormonu stresu, który ma długą listę potencjalnych skutków ubocznych, w tym zwiększenie masy ciała.

Badania wykazały, że wysoki poziom kortyzolu może zwiększać apetyt i zmieniać metabolizm, prowadząc do zwiększenia ilości tłuszczu.

Jedno z badań wykazało, że lepsza jakość snu wiązała się ze zwiększonym prawdopodobieństwem powodzenia utraty wagi.

Odwrotnie, badania pokazują, że brak snu może zwiększać spożycie żywności, powodować przyrost masy ciała i niższy metabolizm.

Najlepszym rozwiązaniem jest osiem godzin snu na noc dzięki czemu można kontrolować wagę i utratę tkanki tłuszczowej.

[su_box title=”PODSUMOWANIE” box_color=”#00bbff”]Brak snu może zmienić metabolizm i zwiększyć spożycie pokarmu, przyrost masy ciała i poziom kortyzolu. Dlatego wystarczająca ilość snu może pomóc w zwiększeniu utraty tkanki tłuszczowej. [/su_box]

Obserwuj spożycie sodu

Cechą charakterystyczną nadmiernego spożycia sodu jest wzdęcie, które może również przyczyniać się do obrzęków twarzy.

Dzieje się tak dlatego, że sód powoduje, że organizm zatrzymuje dodatkową ilość wody, co powoduje zatrzymanie płynów.

Kilka badań wykazało, że wyższe spożycie sodu może zwiększyć retencję płynów, szczególnie u osób, które są bardziej wrażliwe na działanie soli.

Przetworzona żywność stanowi około 77% spożycia sodu w przeciętnej diecie, więc usunięcie z diety pikantnych przekąsek i przetworzonych mięs może być łatwym i skutecznym sposobem na zmniejszenie spożycia sodu.

Rozważ zmniejszenie spożycia sodu, aby Twoja twarz wyglądała na szczuplejszą.

[su_box title=”PODSUMOWANIE” box_color=”#00bbff”]Zmniejszenie spożycia sodu może pomóc w zmniejszeniu zatrzymywania płynów i zmniejszeniu wzdęć i obrzęków na twarzy.[/su_box]

Jak schudnąć z twarzy podsumowanie

Istnieje wiele dostępnych metod, które pomogą Ci stracić dodatkowy tłuszcz z twojej twarzy.

Zmiana diety, dodanie ćwiczeń do codziennej rutyny i dostosowanie codziennych nawyków to skuteczne sposoby na zwiększenie utraty tłuszczu z twarzy.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy połączyć te wskazówki ze zrównoważoną dietą i regularnymi ćwiczeniami, aby zoptymalizować spalanie tłuszczu i ogólny stan zdrowia.