Strona głównaZdrowieKobieto wypij szklankę ciepłej wody rano. Nie uwierzysz, jaki wpływ będzie miała...

Kobieto wypij szklankę ciepłej wody rano. Nie uwierzysz, jaki wpływ będzie miała na Twoje ciało przez cały dzień!

Wiele napisano o piciu wody rano na czczo. Choć większość opinii opowiada się za pozytywnymi efektami tego porannego rytuału, wielu z nich jakoś zapomniało, że o wiele ważniejsza od samego płynu jest jego temperatura!

Dlaczego gorąca woda?

Jeśli rano pijesz zimną wodę, spowodujesz lekki szok termiczny w żołądku. Podczas odpoczynku narząd ten jest ustawiony na wyższą temperaturę niż w ciągu dnia.

W niektórych przypadkach ten szok może powodować nieprzyjemne skurcze. Natomiast ciepła woda może odpowiednio pobudzić żołądek i natychmiast poprawić metabolizm.

Żołądek nagle otrzyma impuls nowej energii, nie czerpiąc energii do rozruchu Twoim kosztem.

Przeciw skurczom menstruacyjnym

Ciepła woda może natychmiast pobudzić i zwiększyć przepływ krwi, a to przyczynia się do szybkiego uwolnienia napięcia w strukturach ciała, które odczuwamy jako bolesne skurcze. Ta metoda jest szczególnie korzystna podczas menstruacji.

Przeciw zaparciom

Czy wiesz, że picie ciepłej wody na pusty żołądek pomaga regulować ruchy jelit? Zaparcie jest wynikiem niskiej zawartości wody w jelitach – stolec w nich wysycha i nie może dobrze przejść przez jelita.

Ciepła woda może rozbić wszelkie resztki jedzenia i rozluźnić jelita, a ponadto może zmniejszyć wzdęcia.

Pij szklankę ciepłej wody codziennie rano na pusty żołądek. Możesz również dodać sok z cytryny lub miód.

Lepsze trawienie

Letnia woda pobudza trawienie, a przewód pokarmowy nie musi tak ciężko pracować. To oszczędza energię ciała.

Dodatkowo ciepła woda pomaga organizmowi pozbyć się zbędnych kwasów żołądkowych oraz neutralizuje soki trawienne, dzięki czemu stanowi doskonałą profilaktykę zgagi.

Jeśli dokucza Ci niestrawność, zawsze zaczynaj i kończ dzień szklanką ciepłej wody.

Ból gardła

Ciepła woda jest świetną pomocą nawet na ból gardła. Rozpuszcza gęsty śluz i usuwa go z dróg oddechowych, zmniejsza drapie w gardle. Oczywiście ten sam efekt można osiągnąć pijąc inne letnie napoje, np. herbaty ziołowe.

Przekrwienie błony śluzowej nosa

Masz zatkany nos? Ciepła woda to świetne lekarstwo! Pomaga oczyścić jamę nosową i ułatwić oddychanie. Ponadto ciepła woda pomaga spowolnić namnażanie się wirusów i bakterii.

Przeciw nadmiarowi kilogramów

Jeśli próbujesz zrzucić kilka kilogramów na siłowni, przyspiesz swoje wysiłki pijąc ciepłą wodę.

Podnosi ona temperaturę ciała i zwiększa tempo przemiany materii, a tym samym spalanie kalorii. Dodatkowo ciepła woda rozkłada złogi tłuszczu w organizmie.

Złagodzenie skurczów menstruacyjnych

Więcej niż jedna kobieta oddałaby wszystko na świecie, aby złagodzić skurcze menstruacyjne. Jeśli jesteś jedną z nich, spróbuj pić ciepłą wodę. Rozluźnia mięśnie macicy i łagodzi skurcze.

Poprawa krążenia krwi

Nie jest tajemnicą, że ciepła woda może poprawić krążenie krwi. Jest ważna dla dystrybucji tlenu i składników odżywczych do narządów i tkanek.

Wolniejsze starzenie

Ciepła woda to doskonały pomocnik w walce ze starzeniem się! Usuwa ze skóry toksyny odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się, przyczynia się do odnowy komórek skóry, odmładza skórę i poprawia jej elastyczność.

Pomoże również wieczorem, dzięki ciepłej wodzie będziesz spać jak dziecko

Masz problem ze snem? Pij ciepłą wodę przed snem, a zdziwisz się, jak łatwo usuwa bezsenność.

Zobacz Też: