Strona głównaZdrowieKoperek dlaczego jest „super rośliną” dla układu sercowo-naczyniowego i układu pokarmowego?

Koperek dlaczego jest „super rośliną” dla układu sercowo-naczyniowego i układu pokarmowego?

koper

Koper był już znany i używany przez starożytnych Greków i Rzymian, ponieważ ma niezliczone właściwości lecznicze!

[quads id=8]

Ze względu na swój silny aromat i aromat nie tylko dostarcza przyjemności kulinarnej, ale również odgrywa znaczącą rolę w medycynie naturalnej ze względu na swój wpływ na zdrowie.

[quads id=10]

Jeśli do tej pory używałeś go tylko do gotowania, możesz spróbować go od teraz ze względu na jego lecznicze działanie.

[quads id=9]

Aby poprawić ogólny stan zdrowia, możesz spożywać go codziennie. Pobudza trawienie, łagodzi bóle i skurcze żołądka, ale także korzystnie wpływa na układ naczyniowy.

[quads id=5]

Silny przeciwutleniacz

Wszystkie części kopru mają silne działanie przeciwutleniające, ale badania wykazały, że najskuteczniejszy jest ekstrakt z jego kwiatu.

[quads id=4]

Jest bakteriobójczy

Olejek eteryczny z kopru jest bardzo skuteczny w różnych infekcjach wywołanych przez bakterie, wykazano również, że działa przeciwko mikroskopijnym grzybom odpowiedzialnym za infekcje płuc, przewodu pokarmowego i pochwy.

[quads id=3]

Skuteczny w chorobach układu krążenia

Badania na szczurach wykazały, że koperek obniża poziom cholesterolu. Karmiono je pokarmami wysokotłuszczowymi, co skutkowało dużym wzrostem poziomu lipidów.

Po podaniu ekstraktu z kopru, proszku z kopru lub olejku eterycznego poziom trójglicerydów we krwi, „złego” cholesterolu spadł, a poziom „dobrego” cholesterolu wzrósł.

[quads id=7]

Ma pozytywny wpływ na żołądek

Badania laboratoryjne wykazały również, że ekstrakty z nasion kopru chronią błonę śluzową żołądka i zmniejszają kwasowość. Dlatego koperek może być bardzo skuteczny u pacjentów z wrzodami żołądka.

Zobacz Też: