Strona główna Zdrowie Sok z zielonej kapusty na wrzody żołądka, zdrowe jelita, choroby serca i...

Sok z zielonej kapusty na wrzody żołądka, zdrowe jelita, choroby serca i raka

Czy wiesz, że kapusta jest jednym z najzdrowszych pokarmów na Ziemi? Zgadza się! To niesamowite, ile korzyści zdrowotnych uzyskasz, spożywając surową kapustę, a nawet lepsze jeżeli będzie to sok z kapusty przygotowany zgodnie z przepisem zawartym w tym poście.

Pomoże na przykład zapobiegać chorobom serca, wrzodom żołądka i zapaleniu stawów. Ponadto pomoże ci obniżyć zły cholesterol, leczyć stany zapalne skóry, zaburzenia trawienne itp.

Dlatego uważamy, że najwyższy czas odkryć niesamowitą moc związków kapusty w odniesieniu do twojego zdrowia. Oto przepis, który pomoże Ci uzyskać maksymalne korzyści z tego warzywa.

Przepis na sok z zielonej kapusty

Wymagane składniki

½ główki surowej kapusty
1 ogórek
2 liście aloesu (lub szklanka soku z aloesu)
½ szklanki mięty pieprzowej
kawałek imbiru

Przygotowanie

Wymieszaj składniki w sokowirówce warzywnej i natychmiast wypij sok.

Korzyści zdrowotne wynikające z surowego soku z kapusty

1. Piękna skóra

Dzięki zawartości witaminy A, witaminy C, witaminy E, przeciwutleniaczy i glukozynolanów w kapuście picie tego surowego soku poprawi cerę. Pomoże również w leczeniu trądziku, suchej skóry, a także opóźni przedwczesne starzenie się.

2. Oczyszczanie ciała

Naturalne związki występujące w kapuście, zwane glukozynolanami pomagają eliminować substancje chemiczne, które mogą powodować uszkodzenie ciała.

3. Pomaga w odchudzaniu

Ten sok poprawi trawienie i pomoże oczyścić górny obszar jelita. To z kolei przyspieszy proces odchudzania. Jeśli więc chcesz stracić trochę dodatkowych kilogramów, włącz surowy sok z kapusty do swojego codziennego menu.

4. Zapobiega rakowi

Twoje ciało przekształca glukozynolany znajdujące się w kapuście w izotiocyjaniany, które zapewniają wyjątkowe działanie zapobiegające rakowi. Z tego powodu mówi się, że kapusta chroni przed rakiem prostaty, pęcherza i jelita grubego.

5. Zapobiega chorobom serca

Selen zawarty w soku z kapusty chroni przed chorobami serca. Co więcej, zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3 pomaga zapobiegać wysokiemu ciśnieniu krwi, chorobom sercowo-naczyniowym i udarowi mózgu.

6. Chroni przed zapaleniem stawów

Oprócz zapobiegania chorobom serca, zawartość selenu w kapuście pomaga zwalczać i zapobiegać objawom zapalenia stawów.

7. Zapobiega wrzodom żołądka

Kapusta zawiera tak zwaną witaminę U, enzym znany jako S-metylometionina. Enzym ten sprawia, że ​​żołądek jest odporny na wrzody poprzez wzmocnienie błony śluzowej żołądka.

8. Leczy zaburzenia trawienne

Picie surowego soku z kapusty może znacznie poprawić trawienie. W rzeczywistości to warzywo jest szczególnie znane z tych szczególnych korzyści zdrowotnych. Kwas mlekowy pomaga zniszczyć szkodliwe bakterie w okrężnicy.

9. Obniża poziomy złego cholesterolu

Dzięki wysokiemu poziomowi kwasów tłuszczowych Omega-3 w kapuście picie surowego soku z kapusty może pomóc obniżyć poziom złego cholesterolu lub lipoprotein o niskiej gęstości (LDL).

10. Leczy zapalenie skóry

Aminokwasy znajdujące się w soku z kapusty stanowią idealne domowe lekarstwo na stany zapalne skóry.

Biorąc to wszystko pod uwagę możemy tylko zalecić przygotowanie tego soku z zielonej kapusty, aby doświadczyć tych i wielu innych niesamowitych korzyści zdrowotnych.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Wraz ze wzrostem świadomości raka piersi codzienne badanie piersi musi stać się nawykiem. Istnieje jednak kilka innych rodzajów raka, które wykazują wspólne i subtelne...
Chociaż nie stanowią śmiertelnego problemu, pieczenie w stopach jest dość powszechnym problemem, który może dotyczyć każdego na każdym etapie życia, niezależnie od płci i...
Zaledwie kilka miesięcy temu ujawniono niewiarygodną tajemnicę azjatyckich kobiet, jak w prosty sposób zrzucić zbędne kilogramy, wyglądać młodziej i dodatkowo zwiększyć odporność organizmu.  Czy zauważyłeś doskonały wygląd...
Wiele osób cierpi na zapalenie kości co ma poważne konsekwencje zdrowotne, ale nie jest niemożliwe do wyleczenia. Poniższy przepis gwarantuje pozbycie się bólu i...
Zupełnie naturalna receptura przedstawiona w tym artykule została wykonana przez rosyjskiego lekarza chirurga, okulistę, niemal pół wieku temu. Ponieważ zabieg miał wysoką skuteczność, lekarz zalecał ją...