Może obniżać ciśnienie krwi i oczyszczać nerki. Szkoda, że ​​większość ludzi nie wie o tym leku

Czy znasz proso? Czasy współczesne wyparły je, wcześniej były absolutnie powszechnym składnikiem menu ludzi. Proso to łuskane ziarno prosa, jest to zboże bardzo lekkostrawne, ale jednocześnie pełne składników odżywczych i witamin. Ponadto proso jest jedynym zbożem, które nie zawiera glutenu.

Proso i jego właściwości zdrowotne

Niezwykłe bogactwo witamin prosa

Oprócz tego, że jest odpowiednia dla każdego, kto jest uczulony na gluten, proso zawiera również dużą ilość witamin i minerałów. Spośród witamin są to przede wszystkim witaminy A, B, D i E. Najliczniej występują w nim minerały: żelazo, wapń, potas, jod i magnez. Zawiera także zdrowy i niezwykle niezbędny dla organizmu błonnik.

Odstrasza wirusy i bakterie

Podstawowe zboże należy do pokarmów silnie zasadowych. Dla wirusów i bakterii idealnym środowiskiem w organizmie jest kwas. Zasadzając ją w swojej diecie , zapobiegasz namnażaniu się bakterii i wirusów i zniechęcasz je do uprzykrzania Ci życia.

Pomaga w walce z chorobami serca

Kasza jaglana należy do produktów zalecanych przez kardiologów jako profilaktyka chorób układu krążenia. Spożywanie kaszy jaglanej gwarantuje zdrowie Twojego serca , zapewnia zdrowe i elastyczne naczynia krwionośne, a to także powoduje spadek ciśnienia krwi. Dzięki zawartości błonnika będziesz cieszyć się także niższym poziomem cholesterolu.

Wsparcie dla nerek

Proso oczyszcza nerki. Pomaga im w usuwaniu substancji zbędnych z organizmu, wspomaga gojenie przy infekcjach dróg moczowych, a także świetnie zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych.

Utrata masy ciała za pomocą prosa

Jeśli chcesz schudnąć, proso Ci pomoże. Zapewnia uczucie sytości, które utrzymuje się przez długi czas, dzięki czemu nie dokucza Ci głód czy nieodpowiednia ochota na słodycze. Wspomaga to proces odchudzania.

Inne zaniedbane produkty spożywcze

Oprócz prosa często zaniedbuje się płatki owsiane w postaci owsianki. Jednocześnie to danie było również powszechne wśród naszych przodków. Korzyści zdrowotne płatków owsianych są ogromne i warto włączyć je do swojej diety razem z kaszą jaglaną. Będziesz zaskoczony, jak pyszne są oba te dania.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: