Strona głównaZdrowieNajlepszy naturalny sposób na oczyszczenie płuc z nikotyny i smoły

Najlepszy naturalny sposób na oczyszczenie płuc z nikotyny i smoły

Istnieje wiele dowodów medycznych na to, że palacze są bardziej narażeni na raka płuc i choroby serca, a także wiele innych chorób ze względu na fakt, że ich płuca są pełne nikotyny i substancji smolistych.

Aby naprawić szkody wyrządzone paleniem musisz najpierw rzucić palenie jak najszybciej. Ten krok ma zasadnicze znaczenie, ponieważ nikotyna i dym tytoniowy mogą nieodwracalnie uszkodzić płuca jeśli będziesz kontynuować ten niezdrowy nawyk.

Na szczęście istnieją sposoby na poprawę zdrowia płuc, nawet jeśli od lat jesteś lub byłeś zapalonym palaczem.

Naturalne sposoby oczyszczenia płuc z nikotyny

Nawet jeśli nie możesz rzucić palenia, nie rozpaczaj! Możesz oczyścić płuca z nikotyny i smoły naturalnie, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek.

  • Zwiększ spożycie świeżej organicznej kukurydzy, ponieważ znacznie zmniejszy to ryzyko zachorowania na raka płuc. Beta kryptoksantyna w kukurydzy jest silnym przeciwutleniaczem, który zmniejsza ryzyko raka płuc. Kryptoksantyna znajduje się również w pomarańczach.
  • Selen jest kolejnym silnym przeciwutleniaczem, który niszczy toksyny w twoim ciele, w tym w płucach. Żywność zawierająca duże ilości selenu to orzechy brazylijskie i zboża.

  • Cebula jest bardzo korzystna dla oczyszczania płuc. To warzywo może chronić cię przed wieloma chorobami, w tym infekcjami płuc. Ponadto cebule zapobiegają wzrostowi komórek rakowych u tych, u których zdiagnozowano raka płuc.

  • Imbir jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy o licznych korzyściach zdrowotnych. Zalecane jest codzienne zwiększanie spożycia imbiru, ponieważ jest to doskonały środek oczyszczający płuca. Herbata z korzenia imbiru jest niezwykle korzystna dla poprawy zdrowia układu oddechowego.
  • Duża ilość żelaza w pokrzywie jest bardzo skuteczna w dezynfekcji płuc.

 • Sok grejpfrutowy może znacznie poprawić układ oddechowy, podczas gdy sok z marchwi może detoksykować twoje ciało.

Zobacz Też: