Nalewka z łupin orzecha włoskiego: Leczy 10 chorób, jej przygotowanie jest bardzo proste

Właściwości lecznicze włoskich orzechów są szeroko znane. Jednak nie tylko ich orzechy są cenne dla zdrowia. Również liście drzewa orzechowego posiadają zdolności lecznicze, z których można przygotować herbatę, olej, nalewkę oraz kąpiel.

Ale to wciąż nie wszystko. Nawet skorupki orzechów mają swoją moc leczniczą. Z nich można przygotować nalewkę, która pomaga w leczeniu wielu chorób.

Lecznicza moc skorupek

Nalewka ze skorupek włoskich orzechów jest pomocna w przypadku cukrzycy oraz długotrwałych problemów z trawieniem. Możesz ją także stosować na bóle ischiasu oraz bolące stawy, aby uzyskać ulgę.

Nalewka ta wykazuje również działanie neurologiczne, pomagając w bólach głowy, bezsenności oraz poprawiając pamięć. Wszystkie problemy związane z układem nerwowym mogą zostać złagodzone za pomocą tej nalewki. Skorupkowa nalewka znajduje również zastosowanie w ginekologii, wspomagając leczenie mięśniaków macicy oraz stanów zapalnych gruczołu mlekowego.

Przygotowanie nalewki

Składniki:

  • 2 łyżki skorupek z włoskich orzechów,
  • Wódka.

Krok po kroku:

  1. Umieść dwie łyżki skorupek w szklanej misce lub słoju.
  2. Zalej je wódką, aby były całkowicie zanurzone.
  3. Pozostaw na dwa tygodnie. Po tym czasie nalewka będzie gotowa do użycia.

Zastosowanie i dawkowanie nalewki

Nalewkę stosuj codziennie. Zazwyczaj zalecaną dawką jest 5-6 kropel na dwie łyżki wody. Rozcieńcz nalewkę w ten sposób i spożyj. Jeśli masz poważne problemy zdrowotne, możesz zwiększyć liczbę kropli. W przypadku bezsenności i niepokoju, stosuj 25-30 kropli (rozcieńczonych wodą zgodnie z instrukcją powyżej) trzy razy dziennie. Wmasowuj nalewkę w bolesne miejsca w przypadku bólu stawów. Całkowity czas trwania leczenia może wynosić co najmniej trzy tygodnie, ale maksymalnie trzy miesiące.

Wykorzystaj całe drzewo orzechowe w swoim ogrodzie

Oprócz skorupek orzechów, istnieje wiele innych części drzewa o wartości leczniczej. Kora jest bardzo cenna, ale również liście, z których można przygotować kąpiel dla złagodzenia dolegliwości skórnych, takich jak łuszczyca. Możesz również ugotować liście na papkę i zrobić z nich okłady. Co do samego jądra orzechów, nie trzeba udzielać specjalnych wskazówek. Ich spożycie ma wiele interesujących korzyści zdrowotnych. Jednakże jeśli masz problemy zdrowotne, zawsze konsultuj się z lekarzem przed samoleczeniem.


Podsumowując, nalewka ze skorupek włoskich orzechów to naturalny sposób na poprawę zdrowia i złagodzenie wielu dolegliwości. Jej prosta receptura oraz szerokie zastosowanie sprawiają, że warto ją wypróbować. Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii roślinnej zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą medycznym, aby upewnić się, że jest to bezpieczne i odpowiednie dla Twojego stanu zdrowia.