Strona główna Zdrowie Niewiarygodnie! Znalazła lekarstwo na zapalenie stawów i dzieli się nim ze światem

Niewiarygodnie! Znalazła lekarstwo na zapalenie stawów i dzieli się nim ze światem

Zapalenie stawów jest obecnie jednym z najczęstszych schorzeń, charakteryzującym się bólem i zapaleniem stawów. Według Centers for Disease Control and Prevention , około 52,5 miliona dorosłych i 300 000 dzieci zostało poinformowanych, że ma zapalenie stawów.

Ten instytut uważa, że ​​do 2040 roku będzie około 78 milionów dorosłych (w wieku 18 lat i starszych) cierpiących na zapalenie stawów.

Stan ten może wystąpić u każdego niezależnie od wieku, więc może wpływać nawet na dzieci. Najczęstszymi objawami zapalenia stawów są ból stawów, sztywność, obrzęk i zmniejszony zakres ruchu.

Objawy mogą wystąpić nagle i wahają się od łagodnego do ciężkiego bólu. Ciężkie zapalenie stawów może znacznie zakłócać codzienne czynności, powodując trudności w chodzeniu, wchodzeniu po schodach itp.

Istnieje ponad 100 rodzajów zapalenia stawów, w tym fibromialgia, dna moczanowa, reumatyzm i inne, ale 2 najczęstsze postacie zapalenia stawów to:

– Zapalenie kości i stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów

Historia Susie

Tutaj przedstawiamy historię Susie – byłej chorej na zapalenie stawów. Jej przyjaciele nazywali ją „pogodą”, ponieważ mogła przewidzieć zmiany pogody, zauważając, że jej ręce zaczynają puchnąć.

Na szczęście wszystko w jej życiu się zmieniło kiedy postanowiła podjąć prostą decyzję o odstawieniu mleka i innych produktów mlecznych, których zawartość obejmuje białko zwierzęce.

Postanowiła wypróbować tę teorię i zdecydowanie nie żałowała. Pozostała wierna temu planowi diety, a po 2 miesiącach straszny ból zniknął. Susie wyjaśnia, że ​​czuje się jakby miała nowe ciało po wyleczeniu z zapalenia stawów.

Susie zaleca każdemu, kto cierpi na zapalenie stawów, aby usunąć mięso i produkty mleczne z ich diety. Mówi, że spożycie białka zwierzęcego znacznie zwiększa poziom kwasowości w organizmie, a nadmiernie kwaśne pH jest winowajcą wielu form zapalenia stawów.

Ponadto osobom cierpiącym na zapalenie stawów zaleca się utrzymanie zdrowej masy ciała i regularną aktywność fizyczną.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Kurkuma jest jedną z najpopularniejszych i najzdrowszych przypraw na świecie. Miód jest jednym z najstarszych i najzdrowszych słodzików, a woda z cytryną jest zdrowym...
Każdego roku leki na receptę są odpowiedzialne za ponad 100 000 zgonów i prowadzą do ponad 1,5 miliona przypadków hospitalizowanych osób, które doświadczyły poważnych...
Hormony są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ są substancjami chemicznymi wytwarzanymi przez gruczoły wydzielania wewnętrznego i transportowane przez krew w celu stymulowania działania...
Każdy z nas chce rozpocząć dzień pełen energii i z uśmiechem na twarzy. Warto więc stworzyć rutynę, która sprawi, że nasze ciało będzie szczupłe, szczęśliwe i...
Ludzie Hunza żyją w górach północnego Pakistanu, ich populacja liczy około 87 tysięcy osób. Są weseli i przede wszystkim silni oraz odporni na wszelakie...