Strona głównaZdrowieNigdy nie uwierzylibyście co może się stać, jeśli podpalicie w domu zwykły...

Nigdy nie uwierzylibyście co może się stać, jeśli podpalicie w domu zwykły liść laurowy!

Wiele napisano o dobroczynnym działaniu tego popularnego zioła. Dziś możemy z całą pewnością stwierdzić, że oprócz degustacji naszych potraw, liść laurowy jest również bardzo korzystny dla naszego zdrowia.

[quads id=8]

Jednak aromatyczne oliwkowe zioło o typowym, głębokim i przenikliwym zapachu może również zrobić coś, czego w ogóle nie spodziewasz się po przyprawie. Jednak te zaskakujące efekty pojawiają się dopiero po zapaleniu liścia laurowego.

Moc lauru objawia się tylko przez ogień

Tak mówi medycyna ajurwedyjska o liściach laurowych. Przeczytaj, co się dzieje, gdy zapalisz liść laurowy

[quads id=10]

Niepokój i zmęczenie rozpuszczają się jak dym

Połączenie chemikaliów i olejków zawartych w liściu laurowym działa uspokajająco. Wystarczy podpalić kilka suszonych liści laurowych i użyć ich w taki sam sposób jak kadzidełka. Wdychanie oparów działa odprężająco. Paradoksalnie, pomimo działania uspokajającego, nie powoduje senności i zmęczenia. Wręcz przeciwnie, działa pobudzająco i usuwa zmęczenie spowodowane stresem i napięciem.

[quads id=9]

System oddechowy

Medycyna ajurwedy twierdzi, że obecność w pokoju podpalonego liścia jako kadzidełka stymuluje drogi oddechowe, pomaga rozluźnić śluz i oczyszcza płuca i oskrzela. Metoda ta jest również stosowana jako leczenie wspomagające łagodzące objawy astmy i alergii.

Łupież

Podgrzewany olejek z liści laurowych jest stosowany w leczeniu łupieżu. Wystarczy nałożyć niewielką ilość olejku na dłonie i wmasować w skórę głowy. Zawiń w folię, ręcznik i pozostaw na 15-60 minut. Pomaga również dodanie kilka kropel tego olejku do zwykłego szamponu w walce z łupieżem.

[quads id=5]

Uśmierza ból

Sztuką jest to, że olejki eteryczne z liścia laurowego działają dobroczynnie i uspokajająco na dręczoną uczuciem fizycznego bólu psychikę i pomagają uwolnić się od bolesnych wrażeń.

Co jeszcze może zrobić liść laurowy?

W przypadku problemów trawiennych zaleca się delikatnie masować okolice brzucha lekko rozgrzanym olejkiem lub przez chwilę żuć w ustach świeży liść laurowy. Działa stymulująco na produkcję enzymów trawiennych, które pomagają szybciej przetwarzać pokarm.

[quads id=4]

Działanie przeciwzapalne

Badanie opublikowane w 2003 roku wykazało, że olejki eteryczne z liści laurowych mają podobne działanie do leków przeciwzapalnych i uspokajających. Aby złagodzić bóle stawów i mięśni, nacieraj miejsca problematyczne lub częściej dodawaj liść laurowy do posiłków (zalecane 3 g liścia laurowego dziennie).

Zdrowe serce

Składnik liścia laurowego zwany kwasem kawowym jest bardzo korzystny dla serca. Wzmacnia ściany naczyń włosowatych w sercu i pomaga eliminować szkodliwy cholesterol z układu sercowo-naczyniowego. Wystarczy, że dodasz liść laurowy do swoich potraw.

[quads id=3]

Cukrzyca

Badanie opublikowane przez Beltsville Human Nutrition Research Center wskazuje na pozytywny wpływ lauru w leczeniu cukrzycy typu 2. Wykazano, że tylko 3 g liścia laurowego w diecie dziennie może znacząco obniżyć poziom glukozy.

Infekcje dróg moczowych

[quads id=7]

Stara recepta na leczenie zapalenia dróg moczowych. Wymieszaj suszone liście laurowe z mlekiem i pij tę mieszankę w ciągu dnia. Napój pomaga zwalczać bakterie nagromadzone w drogach moczowych.

Zobacz Też: