Strona główna Zdrowie Pożegnaj się z bólem w stawach, nogach i kręgosłupie dzięki temu sprawdzonemu...

Pożegnaj się z bólem w stawach, nogach i kręgosłupie dzięki temu sprawdzonemu rozwiązaniu

Ból stawów wraz z bólem pleców, kolan, nóg i kostek jest częstym problemem zdrowotnym dotykającym zarówno starszych, jak i młodych ludzi. U seniorów częstą przyczyną jest związana z wiekiem utrata chrząstki kostnej, podczas gdy u młodszych stan ten jest zwykle spowodowany brakiem aktywności i siedzącym trybem życia.

Niedawne badanie wykazało, że nawet 30% dorosłych cierpi na bóle stawów. Ból stawów może być spowodowany przez wiele chorób, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie kaletki, dna, szczepy, skręcenia, a także urazy.

Chociaż większość tych dolegliwości goi się po około dwóch tygodniach do trzech miesięcy, niektóre z nich stają się przewlekłe i stają się tak osłabiające, że zwykle trudno jest usiąść, położyć się, a nawet stać.

Ból nóg jest zwykle wywoływany przez zużycie, tj. wyczerpanie mięśni lub urazy stawów spowodowane rozerwaniem kości, mięśni, więzadeł, ścięgien i innych tkanek miękkich.

Innym czynnikiem ryzyka bólu nóg jest słabe krążenie. Możesz łatwo złagodzić ból stawów za pomocą tego przeciwzapalnego koktajlu z kilku niezwykle korzystnych składników.

Składniki:

  • 1 pomarańcza
  • 2 filiżanki ananasa
  • 2 łodygi selera
  • 2 gruszki
  • 1 cytryna
  • 1 cm surowy korzeń imbiru
  • szczypta kurkumy
  • odrobina czarnego pieprzu
  • ½ łyżeczki oleju kokosowego

Wskazówki:

Obierz cytrynę, pomarańczę i imbir, pokrój ananasy i gruszki. Zmiksuj wszystko za pomocą robota kuchennego lub miksera, aż otrzymasz jednolitą mieszankę.

Natychmiast spożywaj lub przechowuj w lodówce w słoiku przez 3-5 dni.

Zaleca się używanie robotów kuchennych zamiast sokowirówki, ponieważ dzięki temu włókno dietetyczne nie będzie filtrowane jako odpad.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Czy domyślasz się jakie korzyści może przynieść Ci położenie kostki lodu między głową, a szyją w miejscu zaznaczonym na obrazku?  Cóż zgodnie z akupunkturą jest to punkt na naszym...
Większość ludzi woli spożywać zieloną kapustę nie wiedząc, że czerwona jest znacznie od niej zdrowsza. To wspaniałe warzywo jakim jest czerwona kapusta dostarcza naszemu organizmowi...
Czy należysz do osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)? Ta przewlekła choroba zapalna jest wynikiem zaburzenia autoimmunologicznego, a naukowcy wciąż nie odkryli, dlaczego...
Główną zdolnością imbiru jest redukcja stanów zapalnych, poprawa trawienia i zwiększenie odporności, imbir słusznie uważany jest za najpotężniejszy pokarm XXI wieku.  Jest bogaty w wiele...
Olej rycynowy ma wiele właściwości korzystnych dla zdrowia i może ci pomóc z długą listą schorzeń. Pochodzi z Indii i jest bogaty w kwasy tłuszczowe, a...